Artėja XX Tarptautinis S. Šimkaus chorų konkursas! (0)

Stasys Šimkus | mic.lt nuotr.

Stasys Šimkus | mic.lt nuotr.

Gegužės 13-15 d. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) vyks XX tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas. Rengėjai – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ ir Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos liaudies kultūros centras.

\Rodos, dar visai nesenai pasibaigė tradicinis XIX tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, o jau ant slenksčio jubiliejinis XX konkursas.

Šis konkursas po kruopelytę buvo augintas jau 40 metų, išpuoselėtas iki tarptautinio chorų konkurso. Konkurso kūrėjų Vytauto Blūšiaus, Roberto Varno, vėliau Algio Zaboro. Dabar šią estafetę jau per 10 metų, jausdama didžiulę atsakomybę už konkurso ateitį, perėmė dabartinė Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuro“ taryba.

Nuo 1976 m. vykstantis, turtingą istoriją turintis tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas yra gerai žinomas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir Europoje. Konkursasįtrauktas į Europos chorų konkursų ir festivalių rejestrą, informacija apie jį skelbiama prestižiniame Europos chorų sąjungos periodiniame žurnale “Europa Cantat” bei Tarptautinės chorinės muzikos federacijos (International Federation for Choral Music, Choral Festival Network) internetinėje svetainėje. Konkursas yra šių organizacijų tikrasis narys.

Šis Konkursas, garsėjantis kaip solidus konkursas, į kurį atrenkami aukšto meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai. Konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs Lietuvos ir Europos chorvedžiai.

Šiemet konkurse ketina dalyvauti 18 kolektyvų. Konkursu yra susidomėjusi Tarptautinė chorinės muzikos federacija bei Tarptautinės chorų konkursų ir festivalių organizacijos. Jubiliejinis tarptautinis konkursas – tai tąsa konkurso pripažinimo tarptautinėje erdvėje ir yra susijęs su konkurso ateitimi, kad jis įgautų dar didesnį prestižą, dar daugiau sustiprėtų bei įsitvirtintų tarp pasaulinių konkursų. Žinoma, Klaipėdos miestui tai didžiulė ir išskirtinė garbė, o ir nemažesnė atsakomybė.

Šalia konkurso numatomi konkurso dalyvių koncertai ne tik Klaipėdoje, bet ir Kretingoje bei Palangoje. Be koncertų, vyks diskusija – seminaras prie apvalaus stalo konkurso dalyviams ir svečiams, kurį ves konkurso vertinimo komisija, numatomos ir kitos naujovės bei renginiai – konkurso dalyvių plaukiojimas „muzikiniu“ laivu, ,,Flashmob’as” Lietuvininkų aikštėje kartu su teatralizuotu Klaipėdos Jaunimo teatro pasirodymu, svečių chorų festivalis ir kt.

Tikimasi sulaukti didelio žiūrovų dėmesio ir pačiame konkurse, ir konkurso dalyvių koncertuose, o diskusijose – seminare laukiame visų choro dirigentų, muzikos mokytojų bei norinčių daugiau sužinoti apie pasaulio ir Europos chorinę muziką bei jos naujoves.

St.Simkaus XX afisa-1200

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: