Vengrijos ir Lenkijos vyriausybės sutrukdė įteisinti vienalytes „santuokas“ ES lygiu (9)

seima

Šeima

Antrąjį 2015 pusmetį ES Tarybai pirmininkauja Liuksemburgas. Tarp šios šalies pirmininkavimo svarbiausių prioritetų buvo planas priimti taisykles, reguliuojančias „Santuokos ir registruotų partnerysčių turtines pasekmes“.

Šį taisyklių projektą Liuksemburgo atstovai bandė priimti gruodžio 3 dieną vykusiame ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje.

Kalbant paprastai, taisyklių priėmimas reikštų tai, kad visos ES valstybės narės būtų priverstos teisiškai pripažinti vienalytes „santuokas“ ir registruotas partnerystes, kurios sudarytos už šalies narės ribų. Pagal Liuksemburgo siūlytas taisykles, užsienyje sudarytos „santuokos“ ir partnerystės turėtų būti pripažintos kiekvienos ES valstybės narės, nesvarbu, ar pati šalis pripažįsta vienalytes „santuokas“ ir partnerystes savo įstatymuose ir konstitucijoje. Tikrovėje tai reikštų narių valstybių šeimos teisės ir konstitucijos radikalų perdarymą ir vienalyčių santuokų įteisinimą „per užpakalines duris“.

Pavyzdžiui, dvi moterys „susituokia“ Prancūzijoje, kur vienalytės „santuokos“ įteisintos įstatymu, ir atvyksta į Lenkiją, kur konstitucija nustato, kad santuoką sudaro vienas vyras ir viena moteris. Pagal Liuksemburgo siūlytas taisykles, Lenkija privalėtų pripažinti tos poros „santuoką“, kadangi to reikalautų ES turtinė teisė, net jei „santuoka“ sudaryta už Lenkijos ribų ir net jei tai prieštarauja Lenkijos konstitucijai.

Tačiau šių taisyklių priėmimui buvo reikalingas vienbalsis visų šalių narių pritarimas. Vengrijos ir Lenkijos vyriausybių atstovai pasipriešino ir balsavo prieš pasiūlymą.
Ekspertų lygiu Liuksemburgo siūlytos taisyklės svarstomos jau ketveri metai. Per tą laiką net kelios šalys savo pirmininkavimo Europos Tarybai metu bandė kelti šį klausimą, bet susidūrusios su prieštaravimais atsitraukdavo. Liuksemburgo bandymas nuėjo toliausiai. Galima neabejoti, kad vienalyčių „santuokų“ šalininkai bandys šį planą prastumti vėliau.
Parengta pagal citizengo.org ir agendaeurope.wordpress.com medžiagą.

Siūlome pasirašyti peticiją ir taip paremti Vengrijos ir Lenkijos vyriausybių sprendimą, saugantį šeimos institutą (ČIA).

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: