Referendume slovėnai pasakė tvirtą „ne“ vienalytėms santukoms (5)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Slovėnijoje sekmadienį surengtame referendume šios šalies žmonės nubalsavo prieš vienalytes santuokas

Po 99 proc. suskaičiuotų balsų, į klausimą ar lesti tos pačios lyties asmenims sudaryti santuoka, daugiau, nei 63 procentai pasakė „ne“.

Tiesa, ir aktyvumas referendume buvo labai mažas – tik 35,65 proc. iš visų rinkimo teisę turinčių asmenų atėjo prie balsadėžių.

Šių metų kovą Slovėnijos parlamentas jau buvo priėmęs įstatymą, leidžiantį vienos lyties santuokas, tačiau kitaip manantys klausimą iškėlė iki referendumo lygio.

Tokia referendumo baigtis yra didelis žingsnis atgal gėjų teisių aktyvistams, kurie vylėsi, jog ši Europos Sąjungos (ES) narė, kurioje gyventojų daugumą sudaro katalikai, taps pirmąja po komunistine Europos šalimi, kurioje tos pačios lyties asmenys gali tuoktis ir įsivaikinti.

„Referendumo rezultatas – pergalė mūsų vaikams“ – pareiškė Alesas Primčas iš sambūrio pavadinimu „Ant kortos – vaikai“, kuris rinko parašus referendumo pravedimui.

Šiuo metu pasaulyje 18 šalių leidžiamos gėjų santuokos. Europa lyderiauja su 13 šalių. Airija pernai gegužę buvo pirmoji, pritarusi homoseksualų santuokoms referendumo būdu.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Jonas:

  http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/jha/2015/12/03-04/
  reikia paspausti list of participants

  Pasižiūrim kas atstovavo Lietuvai:
  Lithuania: Mr Juozas BERNATONIS Minister for Justice
  Mr Elvinas JANKEVIČIUS Deputy Minister for the Interior

  Šie ponai prabalavo už..:(((

 2. Sodininkas:

  Gėjai pamynė, suteršė, išniekino VYRIŠKOS DRAUGYSTĖS sampratą. Vyrai kartu grybaut, kartu žvejot, kartu bokalą pakelt, ūkyje viens kitam padėt ir pas panas patraukt….Bet LYTINIS SANTYKIAVIMAS VYRO su VYRU! Ar begali būt kas nors vulgariau ar šlykščiau?

 3. Vilnietis:

  PAGALIAU ISHKRYPELIAI PRADEJO GAUTI ATGAL I DANTIS. MANAU KAD DABAR UPE PASISUKS ATGAL IR NET TEN KUR JIE ANKSCIAU TUOS ISHKRYPIMUS ITEISINO- TAI BUS ATKEISTA.
  REIKIA KAD VALSTYBES IRASYTU I KONSTITUCIJAS VIENA KARTA IR VISIEMS LAIKAMS- KAD SANTUOKA TIK TARP VYRO IR MOTERS, KAD ISIVAIKINIMAS SODOMITAMS NEGALIMAS IR DRAUDIAMA AGITUOT UZ PEDERASTIJA. PLIUS PERZIURET NUOSTATA KAD TAI NE LIGA.
  LIGA IR DAR KOKIA, KURI YRA IR PRIVALO BUTI GYDOMA. GALIMA NET FILMA PASTATYT: “RUDASIS MARAS ATSITRAUKIA”

 4. XWQ:

  Nors viena normali valstybė atsirado toje Išsigimėlių Sąjungoje!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: