G. Žickytės filmas ,,Meistras ir Tatjana” pradeda kelionę po taptautinius festivalius (video) (0)

V Luckaus nuotr.

V Luckaus nuotr.

Spalio 16 dieną Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti Giedrės Žickytės filmas „Meistras ir Tatjana“ jau sulaukė kvietimų į daugiau nei dešimtį tarptautinių filmų festivalių ir džiaugiasi pirmosiomis tarptautinėmis pergalėmis.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį antruoju konkurso prizu tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje apdovanotas filmas iškart iškeliavo į kitą tarptautinę filmų šventę „Filmes sobre arte“ , vykstančią Lisabonos mieste, Portugalijoje. „Filmes sobre arte“ kasmet iš daugiau nei 250 paraiškų atsirenka tik 36 kūrėjų darbus, kurių autoriai įdomiausiai žvelgia į kitų menininkų gyvenimą ir veiklą. Šiais metais „Meistras ir Tatjana“ ne tik pateko tarp nedaugelio atrinktųjų, bet ir tapo antrosios vietos prizo – „Sidabrinio triušio“ – laimėtoju.

Itin džiugi žinia atkeliavo iš seniausio ir prestižiškiausio pasaulyje Leipcigo dokumentinių filmų festivalio. „DOX Leipzig“ įtraukė „Meistrą ir Tatjaną“ į tarpautinę filmų progamą, kurioje pristatomi geriausi kiekvienų metų filmai. Ir tai tik vienas iš trijų šį rudenį Vokietijoje vykstančių tarptautinių festivalių, pristatančių  „Meistrą ir Tatjaną“ didžiuosiuose šios šalies ekranuose. Lapkričio pradžioje vos kelių dienų skirtumu filmas bus rodomas Liubeke, tarptautiniame  kino festivalyje „Šiaurės filmų dienos Liubeke“ bei Kotbuso mieste vykstančiame tarptautiniame kino festivalyje, skirtame Rytų ir Vidurio Europos kinui.

Vitas_SUTKAUS-foto

Vitas Luckus | A. Sutkaus nuotr.

O prieš didįjį turą Vokietijoje „Meistras ir Tatjana“ dalyaus svarbiausio Baltarusijos filmų festivalio „Listapad“ bei Tbilisyje vykstančio vienintelio Gruzijos dokumentinių filmų festivalio konnkursinėse programose.

V Luckaus nuotr.

V Luckaus nuotr.

Lietuvos kino teatruose „Meistras ir Tatjana“ pasirodys spalio 16 d., o šiandien siūlome pažiūrėti filmo anonsą, kurį rasite čia:

Meistras-ir-Tatjana-K100

rengėjų nuotr.

Filmo „Meistras ir Tatjana“ kūrėjai kviečia pasinerti į aistringos meilės ir kvapą gniaužiančios fotografijos pasaulį. Jo centre – Vitas Luckus, vienas iš Lietuvos fotografijos mokyklos kūrėjų, su fotoaparatu išmaišęs visą Sovietų Sąjungą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas.

V Luckaus nuotr.

V Luckaus nuotr.

Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, kartu namuose augino liūtą ir tapo vieną ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni spalvingiausios chebros, gyvenimo džiaugsmo ir pokalbių iki aušros. „Meistras ir Tatjana“ – neišgalvota, įkvepianti ir iki širdies gelmių sukrečianti genialaus kūrėjo gyvenimo ir meilės istorija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: