Karo akademijos vėliavą perėmė naujasis viršininkas pulkininkas R. Matulis (0)

A.Pliadžio nuotr.

A.Pliadžio nuotr.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugsėjo 1 d. vyko akademijos vėliavos perdavimo ceremonija ir Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalinio vėliavą perdavė Lietuvos karo akademijai vadovaujančiam pulkininkui Raimundui Matuliui.

„Esu pasirengęs ir pasiryžęs dirbti, tarnauti ir eiti šias pareigas tęsdamas akademijai paskirtų užduočių vykdymą, gerinti šios aukštosios mokyklos populiarumą, kad kuo daugiau studentų pasirinktų šią mokymo instituciją, – perėmęs Lietuvos karo akademijos vėliavą sakė jos viršininkas plk. R. Matulis. Kariūnams viršininkas palinkėjo studijų metu ne tik pažinti, bet ir išmokti įveikti kliūtis.

Šiemet kariūnų gretas papildė 65 pirmakursiai, pasirinkę studijuoti pagal Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos ir Tarptautinių santykių studijų programas.

„Mes didžiuojamės Lietuvos kariuomene ir didžiuojamės jumis, pasirinkusiais šį kelią. Jūsų pasirengimo, žinių ir asmeninio pavyzdžio reikia kariams, kad Lietuvos kariuomenė išliktų tokia pat gerbiama, profesionali, pasirengusi apginti mūsų valstybę“, – kariūnams renginio metu sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos kariuomenėje tarnauja didžioji dalis karininkų, studijavusių Lietuvos karo akademijoje. „Akademijos vadovybei ir dėstytojams tai kelia ne tik pasididžiavimą, bet ir įpareigoja jausti atsakomybę už mūsų Tėvynę, kariuomenę, jos žinias ir vertybes. Nuo jos didele dalimi priklauso visos kariuomenės stiprybė“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Ceremonijos Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos karo akademijos pirmakursiais, kurie pasidalijo pirmaisiais studijų akademijoje įspūdžiais.

Renginio metu tylos minute buvo pagerbtas žuvusių karių atminimas, visų susirinkusių vardu padėtos gėlės prie generolo Jono Žemaičio bareljefo ir paminklinio akmens vyresniajam leitenantui Normundui Valteriui.

Renginyje kariūnus ir akademijos bendruomenę taip pat pasveikino Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, Lietuvos kariuomenės Ordinariato Apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, universitetų ir užsienio valstybių kariuomenių atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: