Sąjūdininkai kviečia paminėti Ukrainos nepriklausomybės dieną (4)

youtube.com nuotr.

youtube.com nuotr.

Rugsėjo 24 d., 10 val. Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba kviečia visus susirinkti prie Ukrainos ambasados Vilniuje (Teatro  g. 4) ir paminėti Ukrainos Nepriklausomybės paskelbimą bei kovas dėl valstybės nepriklausomybės ir teritorijos vientisumo  išsaugojimo.

Minėjimo dalyviai ketina uždegti žvakutes ir pasimelsti už žuvusiuosius broliškosios Ukrainos nepriklausomybės gynimo kovose ir išreikšti nepritarimą Rusijos militaristinių jėgų tebevykdomai stalininei valstybių užgrobimo politikai.

„Nepamirškime, jog Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tautos visuomet gynė Europą nuo antpuolių iš rytų ir šiaurės“, – rašoma minėjimo rengėjų pranešime spaudai.

1991 m. rugpjūčio 24 d. Ukraina paskelbė Nepriklausomybę. Rugpjūčio 24 d. Ukrainoje nuo pat ryto vyks renginiai Nepriklausomybės paskelbimo ir gynimo proga.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. svetlana:

  labai idomu nuo kada Letuva ir Ukraina tapo didziausiais draugais

  • Arūnas:

   ukrainiečiai visuomet lietuvius vadindavo draugais prisimindami bendrą istoriją LDK laikais ir bendrus vargus Rusijos imperijoje ir kitaip pavadintuose jos dariniuose. Taip pat ir lietuviai atsakydavo draugiškumu, nors “didysis brolis” mėgo kiršinti tautas, sugalvojęs joms pravardes. O valstybių draugiški santykiai būna tada, kai jų vadovais būna ne Kremliaus parankiniai

 2. vabalas:

  Pasimelsti?! Gal jau laikas baigti su tom maldom ir poteriais? Užaukit pagaliau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: