S.Skvernelis apgailestauja, kad už jo nugaros nestovi įtakinga politinė jėga (0)

saulius-skvernelis-alkas.lt-nuotr

Alkas.lt nuotr.

Ministras S. Skvernelis „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ išreiškė nuogastavimą, kad pastaraisiais metais Vidaus reikalų sistema dirba ant tam tikros įtempimo ribos.

„Atrodo visiems suprantamas dalykas, kad gaisrai  gesina, žmonės gelbstimi iš nelaimių, nusikaltimai tiriami, atliekama prevencija, užtikrinama viešoji tvarka. Tačiau norint tą tvyrančią įtampą panaikinti, reikalingi pokyčiai. Tiems pokyčiams įgyvendinti reikalingas ir teisinis reglamentavimas. Tai nemaži pinigai procentiniu atžvilgiu, bet jie reikalingi, kad bent būtų pradėti įgyvendinti tie pokyčiai. Panaudodami savo vidinius rezervus, mes niekaip neišsiversime. O tie vidiniai rezervai kai kuriose institucijose jau išsemti. Jei norime motyvuoto pareigūno, kuris tikrai tinkamai, profesionaliai atliktų savo pareigas, būtų lojalus valstybei, privalome judėti į priekį“, – sakė ministras.

Ministras apgailestauja, kad jis neturi stipraus politinio užnugario.

„Ir vaikų darželių auklėtojų, ir mokytojų ar slaugytojų profesijos yra kilnios ir ypatingai svarbios, tačiau reikia atsižvelgti į statutinių pareigūnų darbo specifiką. Tai nėra žmonės, dirbantys nuo 8 iki 17 val. Jie bet kuriuo metu turi būti pasirengę atvykti pagal aliarmo signalą. Jiems keliami aukšti ir moraliniai, ir fiziniai reikalavimai. Pagaliau jie kasdien rizikuoja savo gyvybe ir sveikata. Jeigu pereitume prie naujos darbo apmokėjimo sistemos nuo sausio 1 dienos, labai ir nedidinant atlyginimų, reikėtų maždaug 7 milijonų eurų. Perėjus prie naujos apmokėjimo sistemos ir nustačius, kad statutinių pareigūnų darbo savaitė yra 40, o ne 48 valandos ir tai nelaikoma viršvalandžiais, reikėtų 20 milijonų eurų. Deja, nesurandam kompromiso su Finansų ministerija. Finansų ministras, matyt, galvoja, kad ši sritis nėra prioritetinė ir pinigus reikia nukreipti į kitas sritis. Tai susiję ir su tam tikrais politiniais reikalais. O politika čia paprasta. Jeigu už vidaus reikalų ministro stovėtų įtakinga politinė jėga, matyt, sprendimai būtų kitokie“, – sakė ministras S. Skvernelis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: