Ledo danga susilpnėjo – būkite atidūs (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Nusistovėjus šiltiems orams, vandens telkinių ledas susilpnėjo, o dideliuose vandens telkiniuose ledo danga suiro arba pasidarė visiškai silpna.

Kuršių mariose, kurios jau buvo užšalusios, o ledo storis siekė net iki 10 cm, praėjusią savaitę siautęs stiprus vėjas visiškai sulaužė ledo dangą. Kauno marių atskirose vietose ledo storis taip pat siekė iki 10 cm, tačiau šiuo metu jis suplonėjo, susilpnėjo ir tapo labai pavojingas, ant jo ir užlipti neįmanoma.

Ledas tapo pavojingas ir didesniuose ežeruose. Tik rytų ir šiaurės rytų rajonų mažuose ir vidutiniuose ežeruose, kuriuose ledas yra 12–15 cm storio, jis dar pakankamai tvirtas. Bet ir čia ežerų pakraščiai jau atitirpę, todėl reikia būti labai atsargiems. Negalima pasitikėti net savo patirtimi: jeigu kažkuriame ežere prieš savaitę matėme visiškai saugų ledą, dabar jis gali būti pavojingas, kiekvienu atveju reikia patikrinti ir tik įsitikinus jo tvirtumu, žengti ant ledo. Ten, kur ledo storis mažesnis kaip 12 cm, nors formaliai ir atitinka nustatytą mažiausio storumo kriterijų (7 cm), ledas yra pavojingas. Net ir ten, kur ledas storesnis kaip 12 cm, reikia būti dėmesingiems, neiti toli nuo kranto, turėti smaigus, virvę. Dar geriau palaukti savaitę – ledas turi sustiprėti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: