Folkloro mylėtojai patirtį ir žinias dovanos „Etno Aš“ projekte (0)

 „Etno Aš“

„Etno Aš“

Spalio 11 d. Vilniaus mokytojų namuose nuo 10:00 iki 22:00 val. vyks kūrybinės dirbtuvės „Etno Aš“.

Kirtimų kultūros centras jau antrus metus iš eilės organizuoja kūrybines dirbtuves „Etno Aš“ bei kviečia visus neabejingus lietuvių folklorui apsilankyti renginyje. Šio projektu siekiama supažindinti mūsų visuomenę, o ypač jaunąją kartą, su lietuvių liaudies lobynu bei mažinti regionų asimiliavimą.

Pasak kūrybinių dirbtuvių „Etno Aš“ sumanytojos Rūtos Stonkienės, dauguma žmonių gan dažnai girdi ar vartoja terminą folkloras, tačiau tik retas iš esmės suprantą tikrąją sąvokos reikšmę. „Tokios dirbtuvės yra puiki galimybė praplėsti savo žinias, o galbūt netgi susidraugauti su lietuvių liaudies kūryba. Siekiame ją pristatyti iš įvairių perspektyvų, paskaitas ar užsiėmimus praturtinant tikrų liaudies profesionalų – senųjų pateikėjų – pasakojimais ir dirbtuvėmis“, – pasakojo R. Stonkienė.

Šiais metais folkloro pasaulis lankytojams bus atskleistas iš įvairių pusių. „Etno Aš“ kūrybines dirbtuves pradės etnomuzikologė Loreta Sungailienė, kuri pristatys pranešimą „Jaunojo folklorininko atradimai: kas, kaip ir kodėl?“. LMTA etnomuzikos instituto vyriausioji redaktorė Varsa Liutkutė-Zakarienė kalbės apie etnomuzikos archyvus Lietuvoje bei pristatys LMTA archyvo prieigos galimybes. Antanas Bernatonis kartu su folkloro ansambliu ,,Kupolė“ pasakos apie kantičkinių giesmių prigimtį bei išliekamąją vertę. Specialius pranešimus projektui ruošia etnomuzikologės Gaila Kirdienė, Daiva Vyčinienė.

,,Džiaugiamės, kad šiais metais, siekiant gryninti folkloro atlikimą, bus daugiau dėmesio skiriama Žemaitijos regionui ir jo dainavimo stilistikai. ,,Etno Aš“  metu bus galima apsilankyti specialioje laboratorijoje, kur Vilniaus etninės kultūros centro vyriausioji edukacijos koordinatorė Loreta Stoliarovienė pasakos apie Žemaitišką dainavimą ir mokys jo atlikimo. Nepamiršom ir šokių – susirinkusieji bus raginami mokytis tradicinės polkos. Iš pa Utenas atvyks puikiai visiems žinoma šeima Rima ir Raimondas Garsonai, kurie ves mažojo būgnelio ir Peterburgo armonikos pamokas. Na, o renginį vainikuos vakaronė su folkloro ansambliu iš Kaišiadorių ,,Varpeta“. Visų nekantriai laukiame svetinguose Vilniaus mokytojų namuose, kur netruks šokių, muzikos ir geros nuotaikos!” –  kalbėjo Kirtimų kultūros centro direktorė Vilma Ramanauskienė.

Programa:

Svetainė:
10 val. Jaunojo folklorininko atradimai: kas, kaip ir kodėl? (L. Sungailienė)
11.20 val. Etnomuzikos archyvai Lietuvoje. LMTA archyvas – prieigos kaupimo būdai. (V Zakarienė)
12.40 val. Sovietmečiu ištremtų ir įkalintų lietuvių tradicinis muzikavimas Sibire. (G. Kirdienė)
14 val. Pertrauka
15 val. Sutartinės, kaip dvasinės kultūros pamatas. Teorija ir praktika. (D. Vyčinienė)
18.30 val. Kantičkinės giesmės. (A. Bernatonis) Dalyvauja folkloro ansamblis “Kupolė”.
20 val. Vakaronė. Dalyvauja folkloro ansamblis “Verpeta”, Donatas Stakvilevičius.

Choreografijos salė:
15 val. Žemaitiško dainavimo laboratorija. (L. Stoliarovienė)
17 val. Polkos šokimo pradmenys. (R. Jurkutė, V. Marma, D. Stakvilevičius)

Kabinetai:
15 val. Mažojo būgnelio laboratorija. (R. Garsonienė)
15 val. Peterburgo armonikos laboratorija. (R. Garsonas).

Renginiai nemokami.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: