Įvairių pažiūrų laisvi piliečiai eisena palaikė Ukrainos laisvę (nuotraukos, video) (37)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rugsėjo 21-ąją, sekmadienį, pasauliui minint Tarptautinę taikos dieną, o Rusijos demokratams protestuojant prieš savo valdžios karinę intervenciją į Ukrainą, Lietuvos laisvieji menininkai ir piliečiai sukvietė į Taikos ir solidarumo eitynes „Už jūsų ir mūsų laisvę“, skirtas Ukrainos laisvei paremti.

Pirmiausia minia rinkosi S.Daukanto aikštėje, atsinešė Lietuvos, Ukrainos oficialią ir istorinę bei tautininkų sąjungos vėliavas. Taip pat rankose laikė simbolines lenteles Ukrainos ir laisvės motyvais.

Eitynėse dalyvavę Lietuvos rusai sako atėję visiems žmonėms pasakyti, kad jie nenori būti kartu su agresoriais ir Vladimiru Putinu, ir kad jų tėvynė Rusija – visai kitokia.

„Kadangi visą laiką tokius duomenis duoda, kad 83 proc. už Putiną, tuo maršu, kuris šiandien Maskvoje, norima parodyti, kad čia neteisingi duomenys“, – sako Tamara Jefremova, lietuvių literatūros vertėja į rusų kalbą.

Kiti Lietuvos rusai, taip pat aštriai kritikuojantys Putiną, sako, kad Rusijos skelbiamos apklausos apie milžinišką jo palaikymą, deja, gali rodyti tiesą.

Po 17 val. šimto žmonių minia pajudėjo prie Ukrainos ambasados, žygiuodami per Dominikonų, Trakų ir J.Basanavičiaus gatves.

Prie ambasados žygeivius šiltai pasitiko Ukrainos konsulas ir išreiškė padėka, bei pažymėjo, kad Lietuva yra labiausiai pasaulyje remianti Ukrainos laisvės siekį.

Pabaigoje iškilmingai sugiedoti Ukrainos ir Lietuvos himnai. Išsiskirstydami žmonės su viltimi kalbėjo, jog ateis ta diena ir Ukraina nusimes priespaudos pančius bei taps visaverte, europietiška ir laisva šalimi.

20140921 171256 from Alkas.lt on Vimeo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

37 komentarai

 1. ot:

  minia keletas bobuciu ir pelenas:))) Visur yra kvailiu, yra ju ir Lietuvoje.

 2. )..(:

  ,,Eitynėse dalyvavę Lietuvos rusai sako atėję visiems žmonėms pasakyti, kad jie nenori būti kartu su agresoriais ir Vladimiru Putinu”na jei jau rusai nesiorientuoja kas vyksta,tai ko noret is kitu buduliu..

 3. )..(:

  o tautininkai nustebino..blogaja prasme:/nemaniau,kad jie vakarams letena laizo..

 4. Gerai:

  kad Lietuvoje mažuma fašistų gerbėjų. Vienas kitas vaikšto su neaiškiom vėliavėlėm. Kijevo huntai ateina galas ir tos kelios vėliavėlės tikrai nepadės.

 5. Kemblys:

  Rusiški (vertimas iš rusiško žodžio ‘ruskie’) žlugo prieš 25 metus. Ne iš gero gyvenimo baigė karą Afganistane, paleido rytų Europą, leido susijungti Vokietijai, suskaldė tsrs ir dar atsisakė to sumauto marksizmo-leninizmo. Dabar nesugeba pakelti ‘tautos’ nes NĖRA rusų – jie, nutautindami kitus, darė rusiškais ir patys pavirto RUSIŠKAIS, bet ne rusais. Ukraina suskaldys tą Rusijos rusišką visuomenę iš vidaus. Nėra ten daug norinčių šaudyti į ukrainiečius.
  Norint sutelkti tautą reikia suvokti visuomenę kitame, negu dabartinės sociologijos, lygyje. Žydams taip pat nepavyko sukurti tautos Izraelyje, gavosi tik piliečiai. Priežastis paprasta: labai paviršutiniškas visuomenės suvokimas. Tauta, bendruomenė, šeima, gentis, valstybė suvokiami buitinėje kalboje, bet tokio suvokimo nepakanka norint spręsti visuomenei kylančius klausimus. Atėjo laikas permainoms visuomenės suvokime, nes visos valstybės jau neišsprendžia savo visuomenės klausimų. Mums, lietuviams, gera proga parodyti ką galime, reikia 3-5 mąstančių žmonių (pažiūros neturi reikšmės).

 6. Getas:

  Rusų kalba atskleidžia, kad rusų nėra, o yra tik ruskije – būdvardis, vadinasi pasigrobę visk

  • Kemblys:

   Dar, rusiškai nepasakysi ESU. Čia ne smulkmena, kai žmogus save apibūdina būdvardžiu ‘rusiškas’ (ruskii) ir negali pasakyti esu, čia giluminė mąstymo spraga, kelianti vidinį nerimą. Pasekmėje girtuokliavimas, karai, vidinės savigarbos neturėjimas.

   • Klausimas:

    Juokdary, jūs juokdary: ESU – ЕСТЬ arba Азъ есмъ.

    • Kemblys:

     ЕСТЬ tinka tik trečiam asmeniui ON ЕСТЬ (jis yra).
     Rusiškai nepasakysi ‘aš esu’ – JA ЕСТЬ netinka.
     ЕСТЬ – valgyti

     Mokinkis ‘rusiškos’ kalbos, juokdary 🙂

     • Klausimas:

      “Rusiškai nepasakysi ‘aš esu’ – JA ЕСТЬ netinka….” Netinka jums ir tiktai jums, o žmonės sako АЗЪ ЕСМЪ.
      Ne jums mokyti rusų kalbos, kuria kažin ar apskritai matėte savo akyse.

      • Kemblys:

       Kur taip ‘žmonės’ sako АЗЪ ЕСМЪ ? Dar negirdėjau, kad rusakalbiai Rusijos gyventojai taip sakytų… ir žodynuose nėra…

       Būk geras prisipažink, kad pats sugalvojai 🙂
       O gal prieš kokį 1000 metų tikri rusai taip sakė, bet NEMAČIAU SAVO AKYSE ir… negirdėjau.

       • Klausimas:

        Visus Rusijos rusakalbius pažįstate? O kiek iš jų rusai? Ir pamirštate, kad šiandieninė “rusų” yra tik rusų kalbos tarybinis dialektas atsiradęs 1918 metais (kaip, beje, ir baltarusių, ukrainiečių, lietuvių).

        • Kemblys:

         Kalusime tu klausime, pats juk rašai, kad jau šimtą metų nėra rusų kalbos yra tik dabartinė RUSIŠKA. Prisiminei, kaip numirėlis persti, tą savo АЗЪ ЕСМЪ, kuris lietuviškai geriau skamba: AŠ ESMI (esame, esam, esu, esmė).
         Beje, nuvažiuok nors kartą gyvenime į Rusiją ir suvoksi, kad ten rusų seniai, seniai nėra – jie visi RUSAKALBIAI RUSIJOS GYVENTOJAI, su kuriais nesusikalbėsi be keiksmažodžių, nesupras. Parašyk mano malonumui, kad yra išimčių, patikėsiu 🙂

         • Klausimas:

          Šimtą metų nėra oficialiai, o kam reikia tie ir kalba.
          Jei jūs nesugebate be keiksmažodžių (kurie yra tiesiog klaidingai vartojami žodžiai) su žmonėmis susikalbėti, tai kas pats esate?
          Skamba gal ir skamba, bet tik skamba “Азъ есмь” kaip “Aš esu”. Bet ar vaizdiniai atitinka? Rusų rašmenys žymi vaizdinius, o lotynų rašmenys žymi tik tuščius garsus.

          • Dalė:

           Kemblio svaičiojimai kyla iš jo nuostatos, jog tik lietuvis yra Žmogus, visų kitų tautybių atstovai – tik Žmogaus imitacijos 🙂

          • Kemblys:

           Sveikinu, Dale – skaitai mano mintis. Nors dar niekur nerašiau savo šitos nuostatos, bet jau aplenkei.
           Tu, kaip visada, teisi 🙂

          • Kemblys:

           ‘Slabo’, Klausime, ‘slabo’…
           Nėra tokių ‘rusų’ rašmenų, yra: ,,Rusų kalbos užrašymui naudojama modifikuota kirilicos versija.”, ,,Kirilica, taip pat kirilika arba azbuka – yra abėcėlinė rašto sistema sukurta IX a. pabaigoje Bulgarijoje graikų rašto pagrindu ir pradžioje skirta rašyti senąja bažnytine slavų kalba.” (ištraukos iš Vikipedijos).

   • )..(:

    ,,Kalno pirmas garsas (raidė) A. Prieš jį nėra kito garso. Jis pirmas – visų pradžia – Dievas Tėvas.
    Kalno paskutinis garsas (raidė) Ž. Po jo nėra kito garso. Jis paskutinis – visų pabaiga – Dievo dvasia –
    Motina.
    Mes ištariame „AŽ (aš) kalbu“ – liudijame, kad Dievas Tėvas ir Jo Dvasia kalba. Jokioje pasaulio
    kalboje panašios konstrukcijos nėra. Todėl tik išmanantis mūsų kalbą ir žodį „aš“ galėjo ištarti „Aš esu
    pirmutinis ir paskutinis“ (arba „alfa ir omega“). Arba žodis „amžinas“ reiškia „Dievą Tėvą, Jo Sūnų ir Jo
    Dvasią – Dievo Trejybę“. Šie ir kiti žodžiai išversti į bet kurią kitą kalbą nepasiekia adresato ar įvykio, kurį
    pasiekiame mūsų kalbos dėka. Jiems lieka tik tikėjimo galia.”

    • Dalė:

     Kartais tas “Aš” prikalba tokių nesąmonių, kad jas labai sunku būtų priskirti dievo pasireiškimui 🙂
     “Aš kalbu’ – dar nereiškia, kad Dievas kalba, o “aš esu” …. irgi dar nereiškia dieviškos būties. Taigi, kaip nebūtų gaila, ši teorija ir yra tik teorija, kaip GALĖTŲ BŪTI, BET KAD TAI GALĖTŲ BŪTI, TRŪKSTA KAŽKOKIOS SUDEDAMOSIOS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: