Lietuvoje vyksiantis Europos akvatlono čempionatas priblokš savo mastu (0)

Plaukikė Lina Pleskytė ir jos trenerė Virginija Juodeikiėnė

Plaukikė Lina Pleskytė ir jos trenerė Virginija Juodeikiėnė

Spalio 23–27 d. Kaune dėl geriausių Europos akvatlonininkų ir nardytojų titulų čempionate susigrums žymiausi šių sporto šakų atstovai. Lietuvos povandeninio sporto federacijos viceprezidentė Virginija Juodeikienė įsitikinusi, jog „Girstučio“ baseine vyksiančios kovos sudomins ne tik profesionalus, bet ir nieko apie povandenines imtynes negirdėjusiuosius.

„Akvatlonas neretai įvardinamas kaip egzotiška sporto šaka. Natūralu, nes esame įpratę, kad imtynininkai kovotų mums aiškiai matant. Tuo tarpu akvatlone viskas vyksta po vandeniu“, – pasakojo V. Juodeikienė.

Tam, kad ne tik teisėjai galėtų stebėti varžovų grumtynes dėl medalių, bet ir publika, baseine bus įrengtas ekranas, į kurį bus transliuojamas vaizdas, vykstantis po vandeniu.

„Imtynės po vandeniu – labai azartiška, daug jėgų ir sumanumo reikalaujanti sporto šaka. Stebėti ją – tikras malonumas“, – įsitikinusi V. Juodeikienė.

Akvatlono dalyviai rungiasi kvadratiniame ringe, kurio kraštinių ilgis yra penki metrai. Sportininkai neria į keturių metrų gylį, kad pro apačioje esančius lankus pasiektų varžybų vietą. Povandeniniai imtynininkai kaunasi tris kėlinius po 30 sekundžių. Pertrauka tarp kėlinių – 10 sekundžių. Sportininkų tikslas – nuplėšti bent vieną iš juostelių, esančių ant priešininko kojos. Tai padaręs turi iškilti į vandens paviršių ir pademonstruoti savo laimikį.

Teisėjai varžybas stebi tiek po vandeniu, tiek virš vandens. Varžovai vis keičiasi, kol suskaičiavus taškus lieka keturi geriausi. Jie patenka į finalinį etapą ir kovoja dėl medalių. Kaip ir tikrose imtynėse, dalyviai būna suskirstomi pagal svorio kategorijas.

„Teisėjai akvatone turi tikrai daug darbo. Azarto apimti sportininkai linkę atlikti neteisėtus veiksmus. Pavyzdžiui, griebti vienas kitam už kaukių, aprangos ar… net kąsti“, – pasakojo V. Juodeikienė.

Pirmąją dieną – spalio 23-ąją – vyks dalyvių registracija ir treniruotė. Šiuo metu turima duomenų, kad į Lietuvą atvyks apie aštuoniasdešimt sportininkų iš vienuolikos valstybių. Tikslesnis dalyvių skaičius turėtų paaiškėti kitą mėnesį, kuomet bus gautos visos norinčiųjų dalyvauti paraiškos. Lietuvos povandeninio sporto federacija laukia ne tik Europos akvatlonininkų ir nardytojų, bet ir dalyvių iš kitų žemynų – tomis pačiomis dienomis vyks ir Pasaulio jaunių akvatlono taurė.

Nuo spalio 24-osios prasidės kovos, truksiančios nuo 10 iki 14 val. Europos čempionai paaiškės spalio 26-ąją.

Daug tikimasi iš Lietuvos sportininkų, dalyvausiančių čempionate – tituluočiausios Lietuvos povandeninio sporto atstovės Linos Pleskytės, ne vieną medalį tarptautinėse varžybose pelniusių Ernestos Kundrotaitės ir Birutės Lašaitės. Į medalius pretenduos ir perspektyvūs sportininkai – Diana Žalionytė, Akvilė Liekytė, Gabrielius Dailidė, Mindaugas Stavskis.

Atskiros rungtys lauks ir nardytojų. Naktinio nėrimo varžybos gali vykti ir atviruose vandenyse, bet šįkart jos organizuojamos baseine. Sportininkai bus pririšti prie vandenyje esančio svorio, o kad nieko nematytų, jų veidus dengs tamsintos kaukės. Besigrumiantiems dėl laurų reikės šliaužioti dugnu ir ieškoti trijų objektų. Taip pat nardytojams teks demonstruoti gebėjimus greitai užsidėti kaukes ir įveikti 300 metrų atstumą. Jų lauks ir užduotys poroje.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: