Tautininkų sąjunga pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paragino Lietuvos valdžią veikti ryžtingiau (17)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Kovo 1 d. vakare Rusijai priėmus sprendimą okupuoti Ukrainą Tautininkų sąjunga (TS) išplatino operatyvų pareiškimą smerkiantį agresyvius ir tarptautinę teisę pažeidžiančius Rusijos veiksmus ir ragindama Lietuvos valdžią imtis atitinkamų priemonių aukščiausiu valstybiniu lygiu: sukviesti „Gynybos Tarybą ir  imtis veiksmų Lietuvos nacionaliniam saugumui apginti, kreiptis į Jungtinių tautų organizaciją, Europos Sąjungos šalis ir NATO dėl neatidėliotinų veiksmų Europos ir pasaulio saugumui apginti, Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą sustabdyti“.

Skelbiame visą Tautininkų Sąjungos pareiškimo tekstą:

Nusikalstamas Rusijos režimas paskelbė karą Ukrainai – tai grėsmė visam pasauliui

Rusijos vadovybė pradėjo karinę invaziją į nepriklausomos šalies, Jungtinių Tautų organizacijos narės – Ukrainos Respublikos teritoriją, sulaužydama Rusijos tarptautinius įsipareigojimus, tarp jų – ir Budapešto memorandumą, kuriame Rusija kartu su kitomis branduolinį ginklą turinčiomis šalimis įsipareigojo gerbti Ukrainos sienų neliečiamybę bei jos teritorijos vientisumą.

Rusijos vadovybės mėginimai pateisinti savo veiksmus, prisidengiant buvusio jos prezidento Vyktoro Janukovyčiaus prašymais įsikišti į Ukrainos vidaus reikalus, o taip pat reikalavimais Ukrainai vykdyti susitarimus, kuriuos V. Janukovyčius pats sulaužė, bei kariškių užimtos vietinės Krymo tarybos pareiškimais  – tai ciniškas melas, dar aiškiau atskleidžiantis karinės agresijos įžūlumą ir nusikalstamą pobūdį. Rusijos veiksmus turėtų nedelsiant pasmerkti visos pasaulio tautos ir valstybės bei reikalauti pašalinti Rusijos kariuomenę iš Ukrainos teritorijos.

Tautininkų Sąjunga kviečia Lietuvos aukščiausius politikus kviesti Gynybos Tarybą ir  imtis veiksmų Lietuvos nacionaliniam saugumui apginti, kreiptis į Jungtinių tautų organizaciją, Europos Sąjungos šalis ir NATO dėl neatidėliotinų veiksmų Europos ir pasaulio saugumui apginti, Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą sustabdyti.

2014-03-01

Tautininkų Sąjungos pirmininkas
Julius Panka

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. Klemas:

  Pritariu. Linkiu Ukrainai susitelkimo ir budrumo. Lietuvos valdžios veiklumu abejoju. Todėl bandome remti ukrainiečius tiesiogiai, savais keliais, o ne per skelbiamas valdžios nuorodas, kad kokie petriukai ar raselės nesisavintu privačios pilietinės iniciatyvos.

 2. Rimantas - SOS !:

  Atsiprašau, bet čia truputis Lietuvos reikalų.

  Faceboke ką tik perskaičiau
  LABAI BLOGAS NAUJIENAS
  IR PAGALBOS ŠAUKSMĄ iš Zigmo Vaišvilos rėmėjų puslapio.
  Dalinuosi jį čia :

  REIKALINGA JŪSŲ PAGALBA!

  Mieli šio puslapio gerbėjai, visi laukiantys signataro Zigmo Vaišvilos registravimosi į kandidatus Prezidento rinkimams, laukiantys ir norintys už jį pasirašyti, norintys už jį balsuoti rinkimuose ir tikintys, kad su jo vienintelio kandidatūra galėtume pasipriešinti Lietuvą užvaldžiusios amoralios sisteminės politikos atstovams.
  Jau visą savaitę laukiame gerbiamo Signataro galutinio apsisprendimo dalyvauti Prezidento rinkimuose. Liko savaitė. Didžioji dauguma pretendentų jau visa savaitė sėkmingai renka rėmimo parašus, o mes ir toliau prarandame brangų laiką.

  Yra neoficialių žinių, kad gerbiamas Zigmas PASIRUOŠĘS ATSITRAUKTI… AR MES TO NORIME? AR TOKS MŪSŲ TIKSLAS? PADĖKIME JAM APSISPRĘSTI !

  Šis puslapis- Zigmą Vaišvilą palaikančių ir remiančių žmonių susibūrimo vieta. Todėl labai prašome bendromis jėgomis SUSIVIENYKIME ir KIEKVIENAS PAPRAŠYKIME gerbiamą Signatarą nebedelsti ir apsispręsti dalyvauti rinkiminėje kovoje. Rašykime prašymus, palaikymo, padrąsinimo laiškus į asmeninį jo FB puslapį (tiek viešai, tiek asmeniškai)

  https://www.facebook.com/zigmas.vaisvila

  o taip pat į jo viešąjį – “visuomenės veikėjo” “Zigmas Vaišvila” FB profilį

  Tikėkime, kad dar ne viskas prarasta ir viskas yra mūsų rankose. Nebūkime abejingi sau ir savo ateičiai, savo sprendimams, savo viltims, kurios buvo atsiradusios pastarosiomis savaitėmis, išreikškime palaikymą ir pasitikėjimą gerbiamu Signataru.
  Dėkojame visiems, kurie esate pasiruošę į pagalbą Signatarui.
  ————————————————————

  Gerbiami ALKIEČIAI, rašykime prašymus Vaišvilai- kitaip mes su rinkimais pražuvę…

 3. Prusas:

  ne to reikejo pareikalauti…reikejo pareikalauti kad pasauli valdantys pakeistu viduramziskus planus i civilizuotus 21 amziaus planus ir kad tiesiog nustotu zudyti zmones ju paciu rankomis

 4. elena:

  ES,JAV…laukia,o Lietuva turi veikti

 5. Doc (Vilniaus universitetas):

  Pagarba tautininkams. O ČIA – JAU POZITYVI VEIKLA. SU TUO IR SVEIKINU. Šaunuoliai, kad išsakėte aiškią poziciją prieš Rusijos veiksmus.

  O jūsų referendumai (ir žemgrobių, ir prieš Eurą) – negatyvu. Tad tapkite pagaliau tikrais europiečiais!
  Tikiu jumis. Tikiu, kad atsikratysit nacionalistinių siekių.

  • Sėlis:

   Nustok kliedeti viena karta apie tuos referendumus, moli…

  • Pranas:

   Tai tik Pankos pozicija. Net valdyba nebuvo susirinkusi, o tuo labiau taryba. O tarp eilinių tautininkų gal daugiau smerkiančių amerikonų ir jevrosojūzo kiršinamąjį darbą Ukrainoje.

   • diedukas Anūpras:

    Labai neprotinga neprotingo partijos pirmininko sąviveikla.

    • Sėlis:

     Nepezek nesamoniu, seni… Kacapynas visada buvo imperialistu-okupantu irstva, jie niekada nieko gero nei Lietuvai, nei kitiems nepadare ir nedarys. Aisku, su kacapais reikia palaikyti gerus santykius, bet tik tada, kai jie atsikratys savo sumautu sovinistiniu siekiu. Tik tada bus galima gerai sutarti, o ne kaip dabar prorusiskieji siulo: laizyti subine motulei ruskijai, kaip kad jevrosojuzui, ir siukstu nepriestarauti ir neloti priesais, patyleti, nesakyti tiesos. Issigydykit jus viena karta sita savo nepilnavertiskumo kompleksa, homosovietikai baudziauninkai. Lietuvos pozicija privalo buti tvirta kaip plienas tiek ES, tiek Rusijos atzvilgiu, ir jokiu padlaiziavimu nei vieniems, nei kitiems negali buti!

     • N:

      Dėl visko Ukrainoje kalti Vakarai, konkrečiai JAV ir ES, kurie pirmi užvirė tą košę. Jokios tautinės revoliucijos Ukrainoje nėra ir nebuvo. Valdžią užgrobė vakarų remiami fašistai ir europederastai (URM ministu paskirtas pyderas, kurio dulkinimosi video yra internete). Rusija tik naudojasi proga. Aišku, ji turi savo interesus. Taip kad pažvelgus be išankstinės nuostatos ir kiek platesniu žvilgsniu nei iš savo kiemo, Rusijos veiksmuose nėra nieko tokio, ko daug kartų daugiau nebūtų darę Vakarai. Kas dėl Lietuvos, tai dabartinė valdžios pozicija Rusijos atžvilgiu nėra nei tvirta kaip plienas, nei naudinga (netgi labai žalinga) Lietuvai. Geriau reikėtų pažiūrėti, kokią poziciją Rusijos atžvilgiu užima Suomija ir iš jų pasimokyti.

 6. Atgalinis pranešimas: Tautininkai kviečia protestuoti prieš Rusijos agresiją Ukrainoje prie Rusijos ambasados | Alkas.lt

 7. Arūnas:

  Lietuvos valdžia veikia ryžtingiau:
  ” Į Sočį vyks keli Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) atstovai, kurie stebės varžybas ir bandys rasti šalies neįgaliesiems sportininkams tinkamiausią žiemos sportą – tai LPOK prezidentas Vytautas Kvietkauskas, generalinis sekretorius Gintaras Zavadskis ir premjero patarėjas neįgaliųjų sporto klausimais Aleksandras Pacevičius.”
  http://www.delfi.lt/sportas/socis/v-putinas-tiems-kurie-stengiasi-suzlugdyti-socio-parolimpiada-nera-nieko-svento.d?id=64188546#ixzz2v7RGBJrO
  Keli klausimai:
  1. Už kieno pinigus važiuos Putino draugai į parolimpines žaidynes?
  2. Ar jie yra tokie neišsilavinę, kad tik nuvažiavę į Soči galės surasti “šalies neįgaliesiems sportininkams tinkamiausią žiemos sportą”
  3. Ar negali perTV pasidomėti kokios žiemos sporto šakos ?
  4. Bent jau premjero patarėjo ketinimą per parolimpines žaidynes vykti į kariaujančią šalį- agresorių turėtų įvertinti jei ne premjeras, tai etikos sargai. O gal šiems Putino draugams tai etiška ir moralu?

 8. gimes:

  ukrainos nacistus reikia aplamai i sahtas suvyti , bet katu su visais jios remejiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: