Kovotojams už politkorektiškumą užkliuvo deivės paveikslas (18)

Deivė Junona

Deivė Junona

Siekiant neįžeisti feminisčių ir musulmonų, iš Švedijos parlamento valgomojo buvo pašalintas deivės Junonos paveikslas. Nuo 1983 m. Švedijos parlamente kabojęs baroko stiliaus dailininko darbas užkliuvo dėl to, kad paveiksle matomos deivės krūtys.

„Reikia pagalvoti apie svečius iš užsienio, ypač iš musulmoniškų šalių“ – teigia šaltinis iš parlamento.

Parlamento vicepirmininkė – įžymioji socialdemokratė Suzana Eberstein prideda: „Aš manau, kad tai visų pirma feminizmo klausimas. Tai pradeda įgristi (matyti moterį nuogomis krūtimis vakarieniaujant su svečiais iš užsienio). Aš manau, kad yra sunku vakarieniauti su vyrais, kurie į mus, moteris, taip žiūri.“

Vienas Didžiosios Britanijos komikas siūlo Švedijos parlamentarams sekti pono Byno (kuris viename filme vaidino meno kritiką) pavyzdžiu ir pareikalauti, kad koks dailininkas nupieštų garsiajai krūtinei liemenėlę. Tokiu būdu deivė atrodytų kukliai ir nieko neįžeistų.

Švedijoje šis sprendimas buvo sukritikuotas kaip politkorektiškumo nukrypimas. Kol kas dar neaišku, ar Švedijos parlamentarai taip pat nustos kviesti moteris ir svečius iš musulmoniškų kraštų apsilankyti šalies muziejuose.

Švedija yra šalis, pasižyminti prieštaringais sprendimais tolerancijos klausimais. Neseniai Švedija susilaukė tarptautinio dėmesio po to, kai leido į septintą dešimtį įžengusiam, už sukčiavimą, pedofiliją ir nepilnametės išprievartavimą teistam asmeniui įsivaikinti.

Parengta pagl. www.postedeveille.ca

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: