Pasaulinėje gyvūnų dienos šventėje pristatyti reti ir netradiciniai gyvūnai (nuotraukos) (1)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Paskutinį rugsėjo sekmadienį jau ketvirtą kartą Gargžduose gyvūnų mylėtojai rinkosi švęsti Pasaulinės gyvūnų dienos. Tradicinėje rengiamoje šventėje buvo galima ne tik pasidžiaugti retomis gyvūnų rūšimis, bet ir pamatyti „dainuojančio“ šuns pasirodymą. 

Šiemet šventėje dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – beveik 2000 žmonių. Į renginį dalyviai atsivedė ne tik šunis ir kates, bet ir atsinešė namuose auginamus šeškus, jūrų kiaulytes, triušius ir net sraigę.

„Panašu, jog „Vaivorykštės“ gimnazijos stadionas, kuriame vyksta šventė, vieną dieną taps per ankštas visiems gyvūnų mylėtojams, – juokauja šventės iniciatorės vadovė Aušra Žemaitienė. – Gyvūnas į kiekvieno žmogaus gyvenimą atneša labai daug džiaugsmo, todėl mums labai smagu kasmet matyti vis didėjantį laimingų žmonių būrį“.

Mažiausio šventės gyvūno titulas šiemet atiteko sraigei, stilingiausiais pripažinti du jorkšyro terjerai, iš kurių vienas buvo aprengtas Gargždų futbolo komandos „Banga“ sportine apranga, kitas – džinsinėmis kelnaitėmis.

Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė kartu su šeimininke ant scenos dainavęs šuo, taip pat A. Popovo šunų mokyklos bei VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės dresuotų šunų pasirodymai.

Tradiciškai gyvūnų dienos šventėje patarimus dalijo bei konsultavo veterinarai, kinologai, dresuotojai, gyvūnų stilistai, mitybos specialistai.

Pasaulinė gyvūnų diena švenčiama spalio 4 d., Gargžduose ši diena tradiciškai minima paskutinį rugsėjo sekmadienį. Visame pasaulyje minint gyvūnų dieną, žmonės kviečiami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipti dėmesį į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: