Pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ S.Daukanto aikštėje bus paminėtas Garliavos šturmas (27)

Garliava. Mergaitės prievartinis išnešimas

Garliava. Mergaitės prievartinis išnešimas

Šį pirmadienį, birželio 17-ąją, 12 valandą Vilniaus S.Daukanto aikštėje laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas valdžios smurtą Garliavoje paminės pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ – bus pasisakoma prieš valdžios savivalę ir melą, ginamas žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

„Žmonės negali būti saugūs, nežinodami, kas vyksta valstybėje“, – teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę skaitytame metiniame pranešime. Pritardami šiai prezidentės minčiai laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai jau 13 mėnesių ragina Dalią Grybauskaitę pasakyti, kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17 dieną 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, šturmavo Garliavą: smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką.

Pernai gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo tos dienos praėjo jau trylika mėnesių. Deja, prezidentei atsakingos institucijos per metus nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai šiandien oficialiai neigia net patį smurto faktą.

Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą piliečiai Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – nuo gegužės 17-osios iki spalio 17-osios – ji vyko kasdien, šiuo metu tęsiama ketvirtadieniais. Šį pirmadienį, birželio 17-ąją, 12 valandą Vilniaus S.Daukanto aikštėje laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas valdžios smurtą Garliavoje kviečia paminėti pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“

Kviečiami visi neabejingi, Lietuvos Konstituciją ir laisvę branginantys piliečiai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. Aidas:

  Ieškokit tetos, mergaitę jau praganėt.

  • Nepolitikas:

   Tai nėra tikslas – apginti vaiką, tiesą ir teisingumą, tai yra visuomeninė misija. Ar supratai?

   • Amelija:

    Apginti vieną vaiką ar visus vaikus, kenčiančius sugyventinių išnaudojimą, smurtą, skurdą?

   • Kedopedofilams ir kedodebilams:

    Tai kodėl neginat Karolio Venckaus? Ar jo likimas niekam nesvarbus, tik mergaitės tai svarbus? Ką jūs apie Karolio gyvenimą dabar žinote? Ar žinote kad jis gyvas? Turite įrodymų? Patiekit juos. Ar žinote kad jis su motina? Kokioje pasaulio šalyje? Kur mokosi?

   • Kedopedofilams ir kedodebilams:

    Kokią tiesą apginti? Kieno tiesą norite ginti? Jei jūs jau žinote kas yra tiesa, jei ją jau turite, tai kuriem galam dar jos reikalaujate? O jei nežinote kas yra tiesa, tai kaip ją atpažinsite, kai su ja susidursite?

    • Nepolitikas:

     „Gera mįslę, ateina „apsalę“? Tavo parašymas labai dvokia. Iškart jaučiąsi – anas iš … Bet nekreipiant dėmesį į tavo idiotizmą, atsakysiu labai paprastai. „Tai kodėl neginat Karolio Venckaus?“. Todėl kad jo likimas, kaip ir Neringos, nėra pavojoje. Ne „specialistai“, ne „teisėjai“ jų pasiekti negali. Motina(N. Venckienė), iš „uždarbio“ negyveno, o gaudavo valstybės atlyginimą, bei yra Seimo narė. Ar jauti skirtumą? Nors pedofilams labai rupi „Kokioje pasaulio šalyje? Kur mokosi?“, tačiau tai yra VISUOMENĖS paslaptis. „Kokią tiesą apginti? Kieno tiesą norite ginti?“. Tiesa yra viena. Jį niekam nepriklauso. Teisybė būna skirtinga, bei ir teisingumas(pvz. pedofilų teisybė, ar pedofilų teisingumas). „O jei nežinote kas yra tiesa, tai kaip ją atpažinsite, kai su ja susidursite?“. Atpažinti tiesą yra sunku, tačiau melą labai lengva. Taigi tiesą, galime atpažinti pagal melą – jeigu yra melas, tai negali būti tiesos. Viskas yra paprasta. O šitoje istorijoje akivaizdus valstybės melas ir prievarta. „(…)skelbiančia kad lietuviai yra pedofilų tauta, savanoriškai atidavusi visą valdžią pedofilų klanui, pasirašė apie 10000 violetinių debilų, o šių metų gegužės mėnesį violetinių debilų raštą Lietuvos valdžiai pasirašė tik 64 violetiniai debilai. Jaučiat skirtumą?“ Na, dėl „lietuviai yra pedofilų tauta“- tai turėtu susidomėti Alkas, pranešdamas prokuratūrai. Supranti, kas yra apgaulė? Taigi apgaulės būdų į valdžią gali pakliūti bet kokio klano tarnai ir nustatyti antikonstitucinę santvarką(Briuselio valstybingumo „bardakėlis“). Tai visai nereiškia kad Tauta jos remia. Aš esu iš tų kuris pasirašė(10 000), bet pasirašyti „raštą Lietuvos valdžiai“, esu įsitikinęs – be naudos. Čia panašiai, kaip pedofilam rašyti skundą dėl pedofilų veiksmu. Tačiau tai nereiškia, kad mano įsitikinimai pasikeitė. Save vertinu labai gerai, ir žinau puikiai teisę, ekonomiką ir t.t., todėl manau kad tarp tu pasirašiusių debilu nėra. Ar suvokei?

 2. suomis:

  Pagarba tiems, KURIE nesitraukia. Tik tokie žmonės sugeba nuversti kalnus. Gyvenčiau arčiau Vilniaus, būčiau jūsų gretose, net tada, kai nieko nebebus… Šioje vietoje, reikia stovėti iki galo. Ir ŽINAU, kad tiesa šioje pusėje…

 3. Žaltys:

  Kažkokia nesibaigianti kedofilija. Tomas Venclova sakė kad tie košmarai turėtų baigtis už 10 – 15 metų.

 4. Ausra:

  Reiketu veliau daryti, pavyzdziui kokia 17val. ,daugiau zmoniu galetu pamineti .Sia tragedija supranta tikrai daug zmoniu, bet , negali dalyvauti-dirba…

 5. Kedopedofilams ir kedodebilams:

  Tai kad prieš metus Peticiją JAV Valstybės departamentui, skelbiančia kad lietuviai yra pedofilų tauta, savanoriškai atidavusi visą valdžią pedofilų klanui, pasirašė apie 10000 violetinių debilų, o šių metų gegužės mėnesį violetinių debilų raštą Lietuvos valdžiai pasirašė tik 64 violetiniai debilai. Jaučiat skirtumą? Kaip manot, kiek kedopedofilų ir kedodebilų susirinks rytoj?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: