Aplinkos apsaugos inspektoriumi per reidą padirbės ir ministras (1)

„Facebook“ nuotr.

„Facebook“ nuotr.

Bet kuriame iš šalies vandens telkinių savaitgalį, sausio 26 ir 27 d., žvejosiantis poledinės žūklės mėgėjas gali tikėtis, kad jį patikrins aplinkos apsaugos inspektoriai. Jie paprašys parodyti žvejybos leidimą, pasidomės, ar žvejys turi privalomą apsaugos priemonę – smaigus, įsitikins, ar jis laikosi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių. Per šį visoje šalyje vyksiantį reidą aplinkosaugos pareigūnams talkins ne tik neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, bet ir aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Jis dalyvaus reide Vilniaus regione.

„Man šis reidas – tai proga paragauti kasdienės inspektoriaus duonos, pačiam įsitikinti, kokia mūsų mėgėjų žvejybos kultūra, pasikalbėti su žvejais“, – sako ministras.

Jis juokauja, kad nors ir vilkės inspektoriaus uniforma, pažeidėjams nekels jokios baimės – tik inspektorius gali surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą, apskaičiuoti žuvų ištekliams padarytą žalą. Valentinas Mazuronis tikisi, kad tokie reidai paskatins žvejus elgtis civilizuotai – įsigyti žvejybos leidimą, žvejojant ant ledo turėti smaigus, paleisti mažesnes, nei leistina, žuvis ir pan.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. rabinas:

    Ech…geri buvo Breznevo laikai…nereikejo jokiu smaigu…leidimu zvejoti reikejo tik formaliai…nieks nebausdavo,jei neturedavai….mes astuonmeciai,devynmeciai plaukiojom su valtimis be jokiu liemeniu ir gelbejimosi ratu…aisku su tevu zinia…liaudies valdziai net nekildavo mintys ivesti kazkokias policines-diktaturines taisykles vidaus vandes telkiniuose.ir nieks neskendo…valciu prie ezero buvo manau keli simtai…dabar kelios desimtys…brangios, neiperka daugelis.tiesa vis pasakodavo zmones kad,kazkur pries 20 metu kazkas musu ezere apvirto su valtim ir vis del to paskendo…taciau po siu policiniu priemoniu per kelis metus jau du priburbuliavo… siandien smaigai…ryt neskestantys zvejo rubai,kainuojantys arti tukstancio…ne rytoj gal…gal po metu,dvieju…reikia duot kapitalistams uzsidirbt…smaigai…kazkur skaiciau kad siemet skendo ir issigelbejo ar buvo isgelbeti keli simtai zveju…idomu ar pasidomejo kas keliems is ju pagelbejo smaigai(gal niekam),pries priimant si policini istatyma…idomu but suzinoti statistika…noreciau pagirt Mazuroni…ne del smaigu zinoma…del baudu uz brakonieriavima…laukiu kada bus visiskai uzdrausta zvejyba vidaus vandes telkiniuose… varau ryt zvejot.nusipirkau tuos cvekus…ech smaigai…ryt neskestantys rubai…ne ryt gal…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: