Senatas patvirtino JAV ambasadorės Lietuvoje kandidatūrą (1)

D.Makarti (D.A.McCarthy)

D.Makarti (D.A.McCarthy)

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada praneša, kad sausio 2 dieną Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Senatas balsavimu patvirtino Deboros Makarti (Deborah Ann McCarthy) kandidatūrą eiti JAV ambasadorės Lietuvoje pareigas. Ambasadorės paskyrimo procese tai buvo vienas paskutinių žingsnių.

Šiuo metu diplomatė susipažįsta su Lietuvos istorija ir kultūra bei  mokosi lietuvių kalbos. Atvykusi į Lietuvą ir pristačiusi skiriamuosius raštus, D.Makarti susitiks su Lietuvos visuomenės atstovais.

Debora Makarti yra aukščiausio rango JAV diplomatinio korpuso karjeros tarnautoja. Šiuo metu ji eina vyriausiosios valstybės sekretorės patarėjos ekonomikos ir verslo klausimais pareigas. 2008–2010 metais buvo ambasadoriaus pavaduotoja JAV ambasadoje Atėnuose, Graikijoje. 2006–2007 metais buvo paskirta eiti ypatingosios Venesuelos reikalų koordinatorės pareigas.

2004–2006 metais D.Makarti ėjo vyriausios patarėjos kovos su terorizmu klausimais pareigas. Pora metų prieš tai dirbo valstybės sekretoriaus patarėja Tarptautiniame narkotikų ir įstatymų priežiūros biure.

Bakalauro laipsnį būsima ambasadorė įgijo Virdžinijos universitete, o magistro laipsnį ir diplomatinės tarnybos mokslo magistro laipsnius – Džordžtauno universitete.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: