Seimas leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn sukčiavimu įtariamus Darbo partijos narius (3)

Seimo posėdį stebėjo judėjimo „Baltosios pirštinės“ atstovai ir mėlynais šalikais dėvintys Darbo partijos nariai | Alkas.lt nuotr.

Seimo posėdį stebėjo judėjimo „Baltosios pirštinės“ atstovai ir mėlynais šalikais dėvintys Darbo partijos nariai | Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 20 d. Seimas panaikino Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vitalijos Vonžutaitės ir Vytauto Gapšio teisinę neliečiamybę. Kad būtų panaikinta Seimo nario teisinė neliečiamybė turėjo balsuotidaugiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.

Už teisinės neliečiamybės panaikinimą V.Uspaksichui balsavo 86 Seimo nariai, 29 balsavo prieš, 15 susilaikė.  Už V.Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimą taip pat pasisakė 86 Seimo nariai, 32 balsavo prieš, 9 susilaikė. Už V.Gapšio neliečiamybės panaikinimą balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 35, Už neliečiamybės panaikinimą balsavo socialdemokratų, TS-LKD, Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Mišri Seimo narių grupė.

Už neliečiamybės panaikinimą pasisakė ir  3  Drąsos kelio (DK) frakcijos nariai: Algirdas Patackas, Aurelija Stancikienė ir Vytautas Matulevičius. Kiti 4 DK frakcijos nariai nuo balsavimo nusišalino: Povilas Gylys, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas bei Neringa Venckienė.

Seimo posėdį nuo balkono stebėjo judėjimo „Baltosios pirštinės“ atstovai ir mėlynais šalikais dėvintys Darbo partijos narių būrys.

Vitalija Vonžutaitė | Alkas.lt nuotr.

Vitalija Vonžutaitė | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Gapšys | Alaks.lt nuotr.

Vytautas Gapšys | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pakomentavo socialiniame tinkle Feisbuk Seimo priimtus sprendimus: „Lietuvos Respublikos Seimas apgynė savo ir visos Lietuvos garbę ir orumą!“

V.Uspaskichas,  V.Gapšys, V.Vonžutaitė ir buvusi DP finansininkė Marina Liutkevičienė teisiami, kad eidami vadovaujančias pareigas DP nuo 2004 iki 2006 metų vykdė apgaulingą partijos buhalterinę apskaitą.  Byloje teigiama, kad  DP nuslėpė 25 mln. 116 tūkst. litų pajamų ir 23 mln. 724 tūkst. litų išlaidų ir padarė 3 mln. 864 tūkst.  litų žalą valstybės biudžetui nesumokėdami mokesčių.

Viktoras Uspaskichas | Alaks.lt nuotr.

Viktoras Uspaskichas | Alkas.lt nuotr.

DP juodosios buhalterijos byla toliau bus nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme 2013 m. sausio 10 dieną.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Nepolitikas:

    Nugalėjo „Sistema“. Man gaila šitų 3 Drąsos kelio (DK) frakcijos narių. Proto ubagai, vietoj „pasipriešinimo“ sistemai, pilnutėlis sistemos ir sisteminių partijų palaikymas. Na, Matulevičiams tai yra prigimtinis reikalas – kolaboravimas, bet kaip kitiems galvoje smìlgos atsirado? Dabar reikia laukti jų prisijungimo prie sisteminių partijų. Gaila Venckienes ir kitu…. Ar ponai klapčiukai Algirdas Patackas, Aurelija Stancikienė ir Vytautas Matulevičius, lauks savo „sąžinės“, t.y. Lietuvos Prezidentes Dalios Grybauskaites, tolimesniu nurodymu? Kas įdomiausiai, tai būtent tie kuria taip balsavo „apgynė savo ir visos „Lietuvos“ garbę ir orumą, tačiau paniekino Tautą. Bet man patiko Gražulis, tiesiai šviesiai atskleidė, kaip maišais buvo vežami pinigai iš Švedijos, Vokietijos ir t.t., bei kaip finansuojamos partijos per visokius „projektus“! Tai už kiek Lietuva buvo parduota? Tai ir yra šiuolaikiniu 86 „sveiko proto“ parlamentaru sąžinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: