„WikiLeaks“ įkūrėjas Dž.Asandžas kreipėsi į pasaulio žiniasklaidą (video) (0)

Džulianas Asandžas

Džulianas Asandžas

Rugpjūčio 19 d. Londone Ekvadoro ambasadoje politinį prieglobstį gavęs „WikiLeaks“ įkūrėjas Džulianas Asandžas (Julian Assange) šiandien pasirodė viešumoje ir kreipėsi į pasaulio žiniasklaidą ragindamas JAV prezidentą Baraką Obamą nutraukti po visą pasaulį vykdomą „raganų medžioklę“ prieš „WikiLeaks“ tinklalapio kūrėjus ir jo šalininkus, paskelbusius daugybę slaptų Vašingtono dokumentų.

„Prašau prezidento Obamos pasielgti teisingai, Jungtinės Valstijos privalo atsisakyti raganų medžioklę primenančio „WikiLeaks“ persekiojimo. JAV turėtų pažadėti, kad nepersekios žurnalistų viešinančių valdančiųjų nusikaltimus“, – sakė J.Asandžas savo pirmame viešame pareiškime po to, kai Ekvadoras jam suteikė politinį prieglobstį, kalbėdamas iš Ekvadoro pasiuntinybės Londone balkono.

Jis paragino išlaisvinti visus, kurie nukentėjo už pastangas „atskleisti tiesą“ ir konkrečiai pasisakė už amerikiečio kariškio Bredlio Meningo, JAV vyriausybės kaltinamo dokumentų perdavimu „WikiLeaks“ tinklapiui, išlaisvinimą.

Jis taip pat padėkojo Ekvadorui už pagalbą ginant jo teises ir suteikiant prieglobstį.

„Esu dėkingas Argentinos, Libijos, Brazilijos, Čilės, Bolivijos, Salvadoro, Hondūro, Meksikos, Nikaragvos, Peru, Venesuelos ir kitų Lotynų Amerikos šalių gyventojams ir valdžioms“, – sakė J.Asandžas.

Ekvadoro pasiuntinybės patalpose 41-rių metų australas glaudžiasi jau du mėnesius nuo to laiko, kuomet birželio mėnesį kreipėsi į šią lotynų Amerikos šalį, prašydamas suteikti politinį prieglobstį.

„WikiLeaks“ įkūrėjas viešai atsiprašė savo šeimos, kad negali su būti su ja ir tuo pačiu pažadėjo, kad jis greitai vėl bus kartu su jais.

41 metų J.Asandžas Ekvadoro ambasadoje pasislėpė birželio 19 dieną, kad išvengtų išdavimo Švedijai, kurios pareigūnai nori jį apklausti dėl tariamo „nederamo lytinio elgesio“.

„WikiLeaks“ paskelbusi daugybę slaptų JAV vyriausybės dokumentų sukėlė JAV valdžios įtūžį, ir J.Assange’o šalininkai nuogąstauja, kad jis Jungtinėse Valstijose gali būti teisiamas dėl šnipinėjimo ir sulaukti mirties bausmės.

2010 metais „WikiLeaks“ tinklapis paskelbęs šimtus tūkstančių JAV karinių dokumentų apie karus Irake ir Afganistane bei slaptus diplomatinio susirašinėjimo pranešimus, sukėlė Vašingtono įtūžį. JAV valdžia persekioja Džulianą Asandžą ir net trokšta jį nužudyti.

Džuliano Asandžo kalba:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: