Mokinių chemijos olimpiadoje JAV lietuviai iškovojo aukso, sidabro ir 2 bronzos medalius (1)

Aukso medalio laimėtojas chemijos olimpiadoje JAV Sigitas Mikutis

Aukso medalio laimėtojas chemijos olimpiadoje JAV Sigitas Mikutis

Liepos 21–30 d. Vašingtone (JAV) įvykusioje 44-ojoje tarptautinėje mokinių chemijos olimpiadoje Lietuvos komanda iškovojo aukso, sidabro ir 2 bronzos medalius.

Aukso medalį laimėjo Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos dvyliktokas Sigitas Mikutis (mokyt. V. Jaruševičius). Sidabro – vienuoliktokas Antanas Radzevičius (Kauno technologijos universiteto gimnazija, mokyt. B. Maciulevičienė). Bronzos medaliais apdovanoti vienuoliktokė Vytautė Mačiulskytė (Klaipėdos Ąžuolyno gimnazija, mokyt. R. Grabauskienė) ir dvyliktokas Mindaugas Šiaučiulis (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, mokyt. V. Pautienienė).

Komandai vadovavo bei pasirengti padėjo Vilniaus universiteto magistrantas Marius Jurgelėnas bei to paties fakulteto prodekanas prof. dr. Rimantas Raudonis.

V. Mačiulskytė šioje olimpiadoje dalyvauja antrą kartą – pernai, būdama dešimtokė, ji iškovojo bronzos medalį. Daugiau apie olimpiadą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Rytas:

    Akademikas Zinkevičius:

    Na, jiems tai visą laiką buvo svetimos sąvokos… Būtina kuo skubiau peržiūrėti visas mokymo programas. Pirmiausia į jas reikia grąžinti visa tai, kas susiję su tautiškumu, su patriotizmu, su meile Lietuvai. Jeigu mes neišugdysime patriotinės jaunosios kartos, vadinasi, lietuvių tauta neturi ateities. Neatmesčiau tikimybės, kad to dabar ir siekiama, nors daugelį nesąmonių mūsų valdininkai padaro ir iš nežinojimo, nesiorientavimo situacijoje, iš nuolankaus paklusnumo viskam, kas brukama iš šalies. Dabar Lietuva augina nuo savo šaknų vis labiau atitolstančius vadinamuosius piliečius, nors jų net pilietiškumo supratimas yra labai seklus, sakyčiau, auginame pseudopiliečius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: