Plungėje rastos relikvijos su M.Valančiaus antspaudu (0)

Kultūros ministerijos nuotr.

Kultūros ministerijos nuotr.

Plungės rajone gegužės mėnesį restauruota valstybės saugoma medinė Bukantės koplyčia. Tvarkybos darbų metu kilnojamame altorėlyje buvo rastas užantspauduotas relikvijorius, o jame dviejų šventųjų – Simplicijaus ir Marini – relikvijos. Relikvijorius užantspauduotas M. Valančiaus anspaudu.

Čia dirbo 28 įvairių sričių specialistai – senųjų amatų meistrai, architektai, statybų vadovai – iš Skuodo, Telšių, Mažeikių, Rietavo, Tauragės, Kelmės ir Plungės rajonų. Jie restauravo koplyčios sienas, langus, fasadą, kryžių bei perklojo skiedromis stogą, rašoma Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos pranešime spaudai.

Bukantės koplyčios tvarkyba buvo praktinė projekto „Medinio Lietuvos paveldo išsaugojimo ir senųjų amatų profesijų atstovų mokymo aktualizavimas“ mokymo kursų dalis. Šį projektą vykdo Kultūros paveldo akademija ir Kultūros paveldo departamento Telšių teritorinis padalinys, dalinai finansuoja Kultūros rėmimo fondas ir Plungės rajono savivaldybė. Jo tikslas – įvertinti specialistų, nuo kurių rankų priklauso kultūros paveldo išlikimas, profesinį patyrimą, kelti jų kvalifikaciją, o taip pat apsaugoti medinį nekilnojamąjį kultūros paveldą nuo nekompetentingos veiklos pasekmių.

Kultūros ministerijos nuotr.

Kultūros ministerijos nuotr.

Bukantės koplyčia priklauso Bukantės dvaro sodybos kompleksui. Manoma, kad ji buvo pastatyta dvarininko Antano Andrijausko lėšomis jo tėvo Juozo Andrijausko žemėje. Koplyčios pastatas – šešiakampio formos. Bukantės koplyčios pamatai buvo akmenų mūro, netinkuoti. Sienos – pušies rąstų, užkamšytos sąmanomis. Išorės sienos apkaltos medinėmis lentelėmis. Koplyčia gana erdvi. Virš įėjimo įrengtas siauras vargonų choras. Grindys, sienos ir lubos iškaltos lentomis.

Kultūros ministerijos nuotr.

Kultūros ministerijos nuotr.

Pastarąjį kartą Bukantės koplyčia buvo atnaujinta 1966 – 1970 metais: tvarkytas stogas, pakeistos kai kurios vidaus lentos, restauruoti langai, durys, fasado stulpai. Bokštelio varpo formos šalmas buvo pakeistas į smailę.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: