Nemokamos šiaurietiško ėjimo ir gamtos pažinimo pamokos (2)

efoto.lt nuotr.

efoto.lt nuotr.

Balandžio 13 d. 18.00 val. visų norintieji išmokti šiaurietiško ėjimo pagrindų laukiami Verkių regioniniame parke, Kalvarijų Kryžiaus kelyje prie sanatorijos „Pušyno kelias“ (Pušyno kelias 23). Šiaurietiško ėjimo pamokėlė nemokama. Registruotis iš anksto tel. 8 605 786 75 (instruktorė Silvija Žemaitaitienė).

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija taip pat pradeda pamokų gamtoje ciklą. Pirmoji pamoka gamtoje „Pavasaris miške, pavasaris ant palangės“ vyks jau balandžio 12 d.

Daugelis jau vasarį dairosi į palanges, į kambarinių gėlių vazonus – ar nepasirodė naujas ūglis, ar nepradėjo augalas krauti naujo pumpuro. Balandį ar net kovą įprastai jau pradeda žydėti lazdynai, alksniai, žibuoklės, šalpusniai, taip pat miško augalai vadinami bendru ir paslaptingu efemeroidų pavadinimu. Šio žodžio kilmė (gr. ephemeros – trumpalaikis, vienadienis) nusako pavasario augalų gyvenimo būdą.

Kodėl šie augalai žydi tik pavasarį? Kokia ankstyvo žydėjimo prasmė? Ar daug tokių augalų pažįstame ir kiek įdomybių jie slepia? Apie tai bus pasakojama gamtos pamokoje, kurią organizuoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija. Čia ne tik pamatysime dalį pavasario augalų, bet sužinosite, kaip įsirengti pavasario salą namuose ant palangės, išeisite į trumpą išvyką, ieškosite pavasario ženklų bundančiame miške.

Pamoka gamtoje vyks balandžio 12 d. nuo 17.30 iki 19.00 val. Rinktis prie Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro (Džiaugsmo g. 44, Vilnius). Apranga turi būti tinkama nedideliam žygiui į gamtą. Vedėjas – Almantas Kulbis, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras, Ekologijos ir aplinkosaugos skyrius, tel. 8 698 732 03.

Nemokamas pamokas gamtoje dovanoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: