Vilniaus TV bokšto rūsyje įrengtas modernus duomenų centras (1)

sumin.lt nuotr.Lietuvoje didžiausiame aukštyje (312 metrų) iškelta televizijos antena yra ant Vilniaus TV bokšto. Specialios paskirties statinyje įrengtos gamybinės ir pagalbinės patalpos, konferencijų salės, muziejus, restoranas ir apžvalgos aikštelė. O nuo šiol Vilniaus TV bokštas garsės dar tuo, kad yra tikslingai naudojamas nuo viršūnės iki pat pamatų – AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) bokšto rūsyje įrengė modernų duomenų centrą.

Vilniaus TV bokšto pamatas yra apskritimo formos, jo skersmuo – 38 metrai, jis sveria 11500 tonų ir yra įgilintas į 8,25 metrų gylį.

Pagal projektą Vilniaus TV bokšto rūsyje jau buvo įrengtos elektros energijos skirstyklos, ryšių kabelių infrastruktūra ir kitos komunikacijos, tačiau moderniu centru jis tapo tik po daugiau nei metus trukusių modernizavimo darbų.

„Pamato patalpose lengva palaikyti pastovią temperatūrą, čia nėra išorinių sienų, todėl saugu – išnaudodami šiuos ir kitus privalumus mes galime užtikrinti itin aukštus moderniam duomenų centrui keliamus reikalavimus“, – tvirtina Telecentro techninės plėtros direktorius Gediminas Būdvytis.

Ruošiant patalpas, pirmiausiai jos buvo išvalytos ir suremontuos, tada iš esmės buvo modernizuotos rūsyje veikusios komunikacijos, įdiegtos aukščiausius reikalavimus atitinkančios fizinės saugos, priešgaisrinės saugos, nepertraukiamo elektros energijos tiekimo užtikrinimo, vėdinimo ir kitos sistemos.

„Dabar jau esame pasirengę čia instaliuoti ir likusius įrenginius, kurie užtikrins visų Telecentro paslaugų – radijo ir televizijos programų siuntimo, telefonijos bei interneto kokybišką nepertraukiamą teikimą“, – pasakoja Gediminas Būdvytis.

Jo teigimu, naujajame duomenų centre atsiras vietos ir kitų įmonių elektroninių paslaugų teikimo įrenginiams patalpinti, todėl tikimasi, kad investicija ne tik užtikrins geresnį Telecentro paslaugų teikimą, bet ir sudarys sąlygas uždirbti papildomų pajamų.

Be to, modernus duomenų centras atvers galimybes naujų projektų, tokių kaip debesų kompiuterijos, skaitmeninių saugyklų ir panašių įgyvendinimui.

Kategorijos: Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Vytas:

    Eilinis G. Būdvyčio liapsusas. Eilinį kart vėjais paleisti milijonai. Nesuprantu, kas paskyrė jį tos įmonės technikos direktoriumi. Vadovavimo gebėjimų nulis. Šokinėja nuo vienos “auksinės” idėjos prie kitos, taip sugeneruodamas aibę nuostolingų veiklų įmonėje. Nesugeba pamatyti vienos (ar dviejų) pelningų nišų ir išvystyti ją iki padoraus lygio. Užuot tai daręs, pasičiumpa kokią “karštą” idėją, pažaidžia ir numeta. Taip ir tas duomenų centras stovi dabar pustuštis, jokių užsakovų pritraukti nesugeba. Liūdna, kai įmonės potencialą iššvaisto tokie diletantai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: