Karaliaučiaus studentams – Lietuviškas filmas (3)

Sausio 18 d. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Karaliaučiuje (Kaliningrade) įvyko susitikimas su lietuvių kalbos besimokančiais „Rytų Europos lingvistinio centro“ studentais, kuriems pristatytas režisieriaus Igno Miškinio kino filmas „Artimos šviesos“.

Generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius, kreipdamasis į studentus ir jų dėstytojus, akcentavo kaimyninių šalių kultūros pažinimo ir kalbų mokėjimo svarbą, kultūros atašė Romanas Senapėdis supažindino susirinkusius su filmo režisieriaus I. Miškinio kūryba ir biografijos faktais bei trumpai pristatė filmo siužetą.

Po filmo peržiūros vykusios diskusijos parodė studentų nuoširdų domėjimąsi Lietuvos kultūra ir šiandienos gyvenimu, suteikė jiems puikią progą pademonstruoti įgytas lietuvių kalbos žinias.

Kaliningrado srities švietimo įstaigose lietuvių kalbos bei etnokultūros mokosi apie 850 moksleivių, o Karliaučiaus (Kaliningrado) Baltijos federaliniame I. Kanto universitete lietuvių kalbą studijuoja 89 studentai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kalba, Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Tačiau pasirinktas filmas pažinčiai su Lietuvos kultūra ir lietuvių kalba kelia abejonių. Nebent tik koks nors ZERO galėjo būti blogiau, už tą netalentingą lėkštą, banalybę. Ir toliau tokiais niekalais pristatysite Lietuvą Rusijoje Romanai Senapėdi?

  2. Nėra ko pykt ant šiuolaikinio kino, vis tik pelnė „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią 2009 m. lietuvių kūrybos filmą.

  3. Nėra ko pykti ir ant ZERRO, jei ne vaikams rodytų. O čia Lietuvą per jį pristatė Karaliaučiuje Senapėdis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: