Maskvoje protestuojama prieš rinkimų klastojimą – sulaikyta mažiausiai 300 žmonių (nuotraukos, video) (0)

AFP nuotr.Gruodžio 5 d. vakare Maskvos centre įvyko daugiatūkstantinė sankcionuota protesto akcija prieš rinkimų į Rusijos Dūmą rezultatus.

Maskvoje mitinguotojai užėmė aikštę prie A.Gribojedovo paminklo, o taip pat beveik visą alėją. Rbc.ru duomenimis akcijoje dalyvavo ne mažiau nei 5 000 žmonių. Kitų šaltinių liudijimų protestuotojų galėjo būti net 10 000. Agentūros AP teigimu tai  buvo didžiausias opozicijos protestas per pastaruosius metus prieš ministrą pirmininką Vladimirą Putiną ir valdančiąją partiją „Vieningoji Rusija“. Demonstrantai skandavo „Rusija be Putino!“

Akcijai pasibaigus tūkstančiai protestuotojų patraukė link Lubiankos, prie Rinkimų komisijos būstinės . Rbc.ru duomenimis Miasnickajos gatve žygiavo nuo 3 iki 5 tūkstančių žmonių kolona. Tačiau kelią jiems pastojo policijos užkardos. Eisenos dalyviai nesėkmingai bandė pralaužti policijos užkardas.

Neoficialiais duomenimis susidūrimų su policija metu buvo sulaikyta nuo 300 iki 700 žmonių. Tarp jų buvo ir garsus opozicijos atstovas ir blogeris Aleksejus Navalnas (Aleksej Navalny) ir judėjimo „Solidarumas“ bendrapirmininkas Ilja Jašinas (Ilja Jašin).

Pranešama, kad ir Sankt-Peterburge opozicijos atstovai taip pat mėgino surengti protesto akciją prieš įvykusių Rusijos Dūmos rinkimų rezultatus. Kadangi, kaip pranešama, mitingas buvo nesankcionuotas, tai jo dalyviai buvo sulaikyti.

Jau pačią rinkimų dieną, gruodžio 4 buvo sulaikyti 258 asmenys, kaip teigiama, už įvairias su valdžia nesuderintas akcijas.

Fotoreportažas iš protesto akcijos (nuotraukos iš top.rbc.ru):

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: