Sudėtinga ir sėkminga 2 metų vaiko operacija Vilniuje (0)

Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santariškių klinikose 2 metų berniukui sėkmingai išoperuotas didžiulis auglys, iš pilvo ertmės peraugęs į širdį. Auglys diagnozuotas visiškai sveikam ir visapusiškai išsivysčiusiam vaikui, kuris dėl pilvo skausmų buvo atvežtas į VU Vaikųligoninę. Atlikus kompiuterinę tomografiją ir kitus tyrimus, įtartas didžiulis auglys. Diagnozė patvirtinta VUL Santariškių klinikose, Įgimtų širdies ydų skyriuje. Kadangi auglys augo iš pilvo ertmės, patikslinta, kad jis yra trombavęs visą apatinę tuščiąją veną ir įaugęs į širdį (dešinįjį prieširdį, iš dalies uždaręs triburį vožtuvą ir nuspaudęs kairįjį prieširdį).

Buvo atlikta skubi operacija. Dviejų sričių chirurgai – širdies chirurgas dr. Virgilijus Lebetkevičius ir kraujagyslių chirurgas dr. Marijus Gutauskas su medikų komanda sėkmingai pašalino auglį.

Pasak V.Lebetkevičiaus, Lietuvoje tai – pirmas atvejis, kai auglys pažeidžia tiek daug organų. Tokio tipo auglys yra labai retas ir pasaulinėje praktikoje, aprašyta vos keletas atvejų.

Vaikas tolesniam gydymui perkeltas į Vaikų ligoninę.

Kategorijos: Lietuvoje, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: