Pasirodė naujas VDU etnologijos studentų laikraštis „Etno pasaulis“ (6)

VDU etnologijos studentai paruošė pirmąjį naujo laikraščio „Etno pasaulis“ numerį, kuriame skelbiami tik studentų tekstai, būsimų renginių anotacijos, įspūdžiai iš ekspedicijų ar studijų užsienyje ir VDU Etnologų klubo naujienos, bet ir informacija apie katedroje vykdomus mokslinius projektus.

Etnologijos ketvirtakursės Agnės Grinevičiūtės redaguojamas „Etno pasaulis“, pasak jo autorių, gimė kaip idėja projektui Etninės veiklos paskaitos metu. Redaktorė pirmajame laiške skaitytojams primena apie kitą VDU periodinį leidinį, kuris taip pat skiria dalį dėmesio etnologijos mokslui – tai dar nuo 1930 m. leidžiamas akademinis žurnalas „Darbai ir dienos“.

„Etno pasaulio“ pirmajame numeryje rašoma apie Etnologijos ir folkloristikos katedrą ir jos dėstytojų neformalią veiklą, pristatomi čia vykdomi projektai ir pateikiamos naudingos mokslinės nuorodos, publikuojami etnologijos studentų ir dėstytojų moksliniai straipsniai apie fizinį grožį ir jo ženklinimą XIX a. pab. – XX a. pr. kaimiškoje kultūroje, studentiško jaunimo tatuiruočių kultūrą, tikėjimo atspindžius mokykliniuose folkloriniuose atsiminimuose XX-XXI a. sandūroje.

Studentai laikraštyje taip pat pasakoja savo įspūdžius iš „Šauniausio etnologo rinkimų“, „Roko naktų“ festivalio, „Gyvosios archeologijos dienų Kernavėje“ ir kitų renginių. Čia pranešama ir apie artėjančius renginius, kurie turėtų būti įdomūs besidomintiems etnologija. Laikraštis nenuvils ir neabejingų lietuvių liaudies išminčiai – studentai primena šmaikštesnius liaudies išminties „perliukus“ ir lietuviškus keiksmus, siūlo spręsti etnologišką kryžiažodį ir t. t.

Skaitykite [pdf]:

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: