Brazilijoje baltieji tapo mažuma (14)

Pirmą kartą istorijoje baltųjų rasė prarado daugumą didžiausioje Pietų Amerikos valstybėje. Tai atspindi 2010 metų gyventojų surašymo pirminiai duomenys, kuriuos cituoja „BBC“.

Brazilijoje gyvena apie 191 mln. gyventojų. Apie 91 mln. braziliečių save nurodė baltaisiais, o tai sudaro 47,7% visų šalies gyventojų. 82 mln. save laiko maišyta rase, o 15 mln. juodaisiais.

2000 metais baltieji dar sudarė 53,7% ir per pastaruosius metus sumažėjo 6 procentiniais punktais. Juodaodžių padaugėjo daugiau nei procentu, o maišytos rasės atstovų beveik penkiais procentais. 2 mln braziliečių nurodė esantys azijiečių rasinės kilmės.

Brazilija yra ne tik viena iš tautiškai įvairiausių bei viena iš labiausiai besivystančių šalių pasaulyje. Šalyje juntama ir sparčiai didėjanti turtinė nelygybė. 10% turtingiausių braziliečių gauna beveik pusę visų žmonių pajamų, 10% neturtingiausiųjų uždirba tik apie vieną procentą. Baltieji ir azijietiškos kilmės braziliečiai uždirba dvigubai daugiau nei likusių rasių gyventojai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: