N. Puteikis. R. Šimašius turi atsistatydinti, nes duomenis Baltarusijai iš bankų išmušinėjo per teismus (9)

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Ar tik dabar pradedame pastebėti, kad Lietuvos Teisingumo ministerija taip pat bjauriai elgėsi su eiliniais Lietuvos žmonėmis, kaip pasielgė su Baltarusijos disidentu? Iš esmės juk dauguma Lietuvos valdžios įstaigų būtent taip ir elgiasi, toks paniekinantis, tik stipresniojo teises ginantis valdžios elgesys su eiliniais užsienio ir Lietuvos piliečiais buvo tapę mūsų standartu: “Lietuva pasirodė kaip labai aikštinga, įžūli ir taikanti dvigubus standartus šalis, kurioje teisingumas yra naudojamas tik kalbose“.

Šis įvykis vaizdžiai parodė, kur nueina teisė be moralės. Beje, taip, kaip pasielgė Laisvosios rinkos instituto išauklėta Teisingumo ministerijos vadovybė, elgiasi ir labai žymi dalis Lietuvos teisėjų ir prokurorų: dvigubi standartai, meldimasis stipresniam, silpnųjų paniekinimas ir sutriuškinimas taip vadinamos teisinės technikos mechanizmais.

Mūsų Teisingumo ministerija LABAI UOLIAI VYKDĖ BALTARUSIJOS spec. tarnybų užsakymus: ji  kreipėsi į du bankus, kuriuose jie turėjo asmenines sąskaitas. … „DnB Nord” informaciją suteikė iš karto, o SEB bankas neskubėjo pulti vykdyti prašymo – pasiteiravo ministerijos, kokiu teisiniu pagrindu jis turėtų tai daryti. Tuomet bankas sulaukė Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėjos Jūratės Gaidytės-Lavrinovič įpareigojimo pateikti informaciją. To bankui, pasirodo, jau užteko, kad įvykdytų ministerijos prašymą.”

Ministerija į teismą kreiptis, kad SEB banką priverstų duoti tuos duomenis, negalėjo be ministro žinios, VADINASI MINISTRAS VISKĄ ŽINOJO.

O dabar iki šiol sėdi kaip pelė po šluota – bijo visuomenei pasiaiškinti. Toks ir ministras. Ir dar slepia viską, o viceministras dar visuomenei ir meluoja.

„Puikūs” Teisingumo ministerijos vadovai.

Todėl R. Šimašius ir kiti, dalyvavę priimant sprendimus dėl minėtos informacijos perdavimo Baltarusijos spec. tarnyboms privalo atsistatydinti. Kaip ir SEB bei DnbNord bankų vadovai.

Nutraukiu sutartis su šiais bankais ir raginu kitus pasielgti taip pat.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Rytas:

  Ministerijos labai retai kreipiasi į teismus, nes pačios gali leisti ministro įsakymus ir viena ar kita linkme pareguliuoti problemą. O jeigu jau kreipėsi į teismą, tai mažų mažiausiai MINISTRO NURODYMU. Bet greičiausiai tai buvo dar aukštesnio vado NURODYMAS. Paradoksas, kad siūloma nubausti pavaldinį kuris VYKDĖ nurodymą

  • Nagi:

   O kas tas aukštesnis vadas ‘kuriuo nurodymus vykdė”. Tai kas tuos nurodymus vykdė ir kieno? Ar čia tas jūsų klausimas prilygsta A Klevečkos klausimui iš laidos “Sąmokslo teorija” kurioje šis veikėjas itin dažnai dabartinį Lietuvos paveikslą itin juodomis spalvomis piešią. Silpnesnių nervų žmogui galį įvaryti ir migrenos priepuolį.

 2. savas:

  Teismai-valstybės pamatai,kol juose betvarkė,betvarkė ir valstybėje.
  TIKRAS TEISMAS tokį ministrą,už padarytą žalą VALSTYBEI,sumaltų į miltus.O TIKRAS bus tik tada,kai juose dalyvaus visuomenė ir bus žiūrima ne tik įstatymo raidės,o ir ŽMONIŠKUMO,o jame yra ir TĖVYNĖS meilė.

 3. tikras lietuvis:

  Keista – jei tą klausimą svarstė teisme, tai ar į jį nepakvietė to žmogaus, kurio sąskaitų turinį norėjo išsiaiškinti?
  Būtų pakviewtę, jis būtų pasakęs kas ir kaip, tai ir būtų nepranešę baltarusių rankų išsukinėtojams.
  Vienžo, kaltas yra teismas.
  O N.Puteikis, kaip visada, supjovė grybą. 🙂

 4. tikras lietuvis:

  Ir tas to žmogaus opozicionizmas, aišku, buvo įslaptintas ir retai kam žinomas.
  Jei, sakykim, mūsų šalyje yra kas diriguoja tiems visiems “opozicionieriams”, kurių daugumą įtariu (iš pavardžių įtartino panašumo į lenkomanų 🙂 ) tiesiog varant lenkomanijos propagandą (nes juos remia ir palaiko atviras Lietuvos priešas Sikorskis) ir todėl teisingai gaunančius į kailį nuo tikro baltarusio Lukošiaus, tai tie diriguotojai ir turėtų rūpintis, kad jų duomenų net klaidos įtakoje negalėtų niekas iš Lietuvos perduoti tam kam nereikia.
  Jei tie diriguotojai tuo nesirūpina, tai prie ko čia kokie tai klerkai, kurie tik gauna raštus ir atsakinėja į juos pagal galiojančias darbo instrukcijas?

 5. Rytas:

  Per radiją ką tik informavo, kad Laisvosios rinkos instituto vadė Leontjeva sąjūdžio laikais kreipėsi į SSRS, kad būtų atkurta SSRS Konstitucija ir t.t.

 6. Jonas:

  Žmonės, kaip gi jūs taip sugebate vis leisti žiniasklaidai išpilti kūdikį su vandeniu…

  Gerbiamieji disidento ir žmogaus teisių gynėjo gynėjai,- ar jūs bent vienas šioje konkrečioje situacijoje pabandėte pagalvoti, o kokie, iš kur bei kam naudojami pinigai yra Beliackio sąskaitose Lietuvoje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: