Mirė išeivijos veikėja ir lietuvybės puoselėtoja Aleksandra Kazickienė (2)

www.alkas.lt

Aleksandra ir Juozas Kazickai | D.Labučio, „Scanpix“ nuotr.

Aleksandra ir Juozas Kazickai

Šiandien birželio 17 d. po sunkios ligos per savo 91-ąjį gimtadienį užgeso vienos žymiausių Lietuvos išeivijos atstovių Aleksandros Kalvėnaitės Kazickienės gyvybė. A.Kazickienė žinomo verslininko ir filantropo Juozo Kazicko žmona ir veiklos rėmėja buvo lietuvybės puoselėtoja, įvairių lietuvybę puoselėjančių projektų vadovė ir vykdytoja.

Kazickų šeima savo patirtimi versle pritraukė užsienio investicijų į Lietuvą, išnaudojo tarptautines politines pažintis Lietuvos valstybės labui, užsiėmė įvairių projektų rėmimu ir stengėsi išsaugoti Lietuvos kultūrą, kalbą, istoriją, užsiėmė labdara.

A.Kazickienė gimė 1920 06 17 Panevėžyje. Savo būsimą vyrą Juozą Kazicką sutiko mokydamasi Vytauto Didžiojo  Universitete ir už jo ištekėjo 1941.08.15. Dukra Jūratė gimė 1943 m. Šeima iš Lietuvos pasitraukė antro  pasaulinio karo pabaigoje 1944 m., iš Vokietijos 1947 m. emigravo į JAV. Yale Universitete 1951 m. Juozas Kazickas apgynė daktarinę disertaciją, vėliau atvėrusią jam kelius verslui ir pažintims su įtakingiausiais pasaulio žmonėmis. Kazickų šeima JAV susilaukė keturių sūnų: Juozo Mindaugo – 1951 m., Aleksandro  Kęstučio – 1953 m., Mykolo Vytauto – 1956 m. ir Jono Algimanto – 1957 m. Šeimą ištiko netektis, kai 1976 m. kelionės po pasaulį metu Aleksandras Kęstutis netikėtai mirė Nepale.

Visą gyvenimą A.Kazickienė buvo ištikima šeimos židinio saugotoja, savo vyro, žinomo verslininko ir filantropo, veiklos rėmėja, visuomenės veikėja, lietuvybės puoselėtoja. Kazickų šeima savo  patirties versle dėka pritraukė užsienio investicijas į Lietuvą, išnaudojo tarptautines  politines pažintis Lietuvos valstybės labui, rėmė įvairius projektus tarptautiniu ir Lietuvos mastu siekdami išsaugoti Lietuvos kultūrą, kalbą, istoriją, užsiėmė labdara. 2000 m. buvo įkurtas Kazickų Šeimos Fondas (KFF – Kazickas Family Foundation). JAV taip pat veikia velionės vardu pavadinta lituanistinė mokykla.

Gyvendami JAV su vaikais ir vaikaičiais p. A. ir Dr. J. Kazickai kasmet lankėsi Lietuvoje.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: