Kviečia tradicinis pavasarinis avikirpis (6)

Škudės

Škudės

Artėja jau tradicija mūsų nedideliame ūkyje tapęs avikirpis. Tradiciškai avių kirpimą atliekame ne kaip privalomą ūkio darbą, bet surengiame linksmą šventę savo šeimai, draugams ir pažįstamiems bei tiems, kurie žavisi veltiniu ar vėlimas yra tapęs tarsi gyvenimo būdu.

Taigi, šyla oras, viskas aplink sparčiai žaliuoja, tad metas ir mūsų avelėms nusimesti žieminį rūbą. Bet šį kartą mes, su bendraminčiais, Škudžių avelių augintojais, nusprendėme surengti kiek kitokią avikirpio šventę – be tradicinio avelių kirpimo, plačiau pristatyti ir mūsų auginamą Škudžių avių veislę,

pasidžiaugti jos Baltiška kilme, papasakoti kokia ji yra reta ir kodėl Škudė yra mūsų Lietuvos krašto avis, pasidalinti patirtimi, įgūdžiais jas auginant bei suburti dar didesnį bendraminčių šių avių augintojų ratą.

Tad, visus tuos, kurie yra ką nors girdėję apie šią tradicinę mūsų krašto veislę, ar patys augina, ar tiesiog nori sužinoti bei pamatyti Škudes, prašome atvykti į mūsų sodybą Paliesio kaime Suginčių seniūnijoje Molėtų rajone. gegužės 8 dieną (sekmadienį).

Be abejonės, kviečiame ir visus tuos, kurie neabejingi vilnos vėlimui, veltiniui. Bus galima pasigrožėti, paliesti, o galbūt ir užsisakyti patikusias veltinio šlepetes, šaliką ar kokį kitą orginalų, šiltą, rankų darbo veltinį.

Numatoma renginio dienotvarkė:

11.00-12.00 val. renkasi svečiai

12.00 val. trumpa teorinė ir diskusijų dalis apie Škudžių avių veislę, jos kilmę, pavadinimą, auginimą ir t.t. Trumpai papasakosime apie įkurtą Lietuvos Škudžių avių augintojų asociaciją, pasidalinsime patirtimi bei galimybėm įsigyti šios veislės avių. Kas neabejingi veltiniui taip pat galės pamatyti, pačiupinėti iš Škudžių vilnos veltų dirbinių ar išgirsti pasakojimą apie vilnos vėlimą.

13.00-14.00 val. pertraukėlė. Jos metu galėsime pasistiprinti ir atsigaivinti prieš avikirpį  savo pagamintais bei atsivežtais skanėstais.

14.00-16.00 val. avikirpis. Bus galima pamėginti kirpti avis tradicinėmis rankinėmis žirklėmis. Pakviesime močiutę, kuri nuo mažens kerpa avis ir ji pamokys šio amto paslapčių. Taip pat lauks ir keletas modernių elektrinių žirklių. Tad visiems panorėjusiems išbandyti ar jau mokantiems kirpti, tikiuosi, užteks mūsų Škudžių nedidelės bandos.

16.00 val.-……. neoficialioji dalis. Laužas, pokalbiai, diskusijos, vaišės, dainos ir t.t. Vaišinsimės ir kitus vaišinsime savo pagamintais valgiais, galbūt išsivirsime didelį katilą kokio šventinio viralo, galbūt užtrauksime dainą, galbūt bus dar kokių netikėtų šventinių siurprizų – tai jau priklausys nuo mūsų visų šventinio nusiteikimo.

Tikėkimės, jog oras bus puikus, na o jei visgi lis, tai turime ir planą B – tiesiog pasinaudosime didele palapine, nes kol kas neturime galimybės priimti didelio būrio svečių kur nors po stogu.

Norėtume iš anksto atsiprašyti visų svečių, jog pas mus sodyboje nebus ypač patogių sąlygų didesniam svečių kiekiui – visgi pas mus ne kaimo turizmo sodyba, o tik nedidelis avių ūkis.

Ką galėsime pasiūlyti – tai erdvės pievose tarp miškų. Tad norėtumėm paprašyti atsivežti, jei tik turite, ir savo sulankstomą kėdę ar stalelį, ar tiesiog ką nors pasitiesti ant pievos, bei indų sau – taip bus patogiau patiems pasivaišinti ir pavaišinti kitus.

Taip pat būtumėm dėkingi ir už trumpą žinutę ar laiškelį į elektroninį  paštą, jei tik jūs nuspręsite atvykti į avikirpį, nes mums būtų patogu žinoti, kiek žmonių ruošiasi atvykti.

Inga, Kęstas ir Lietuvos Škudžių avių augintojų asociacija

Tel.: 8 616 82 685, 8 616 82 683

e. paštas: inga@surf.lt; kestas.sam@gmail.com

Mūsų sodyba yra čia
koordinatės 603662, 6137692 (LKS)
55.363546, 25.635082 (WGS)

Kategorijos: Kultūros paveldas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

6 komentarai

 1. Labai jaukus, viliojantis ir šiltas renginys 🙂

 2. Reikia išsivirti alaus ir vykti pas aveles.

 3. Arūnas Rasakevičius:

  Spės alus išvirt?;]

 4. Alus gali ir palaukti, svarbu , kad oras geras būtų, nors pagal prognozes turėtų būti šilta

 5. Daiva:

  Norėčiau paklausti, ar šiemet taip pat bus “Avikirpio Šventė” ? Esu labai neabejinga vilnai ir vėlimui, kai ką bandau pati laisvalaikiu. Gyvenam vienkiemy netoli Utenos, norim aplankyti jūsų avių ūkį.
  Pagarbiai,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: