Įdiegta stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema (0)

www.alkas.lt

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje prie Aplinkos ministerijos sukurta ir įdiegta Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema.
Balandžio 27 d. 10.00 val. Tarnybos muziejuje surengta spaudos konferencija, kurios metu žiniasklaidos atstovams buvo pristatyta Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema. 14 valandą įvyko seminaras vartotojams. Sistemą pristatė Meteorologinių prognozių skyriaus vyresnioji sinoptikė dr. Judita Liukaitytė.
Nauja sistema leis visuomenei ir specializuotoms tarnyboms patogia forma gauti patikimą informaciją apie prognozuojamus pavojingus, stichinius ir katastrofinius meteorologinius bei hidrologinius reiškinius. Tikimasi, kad perspėjimas apie numatomą šių reiškinių atsiradimą suteiks galimybę laiku imtis priemonių ir išvengti sunkių padarinių (arba kiek įmanoma juos sumažinti).
Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema sukurta ir įdiegta įgyvendinant projektą „Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas”, finansuojamą Norvegijos Karalystės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: