Bus pristatyta naujausia Romualdo Ozolo knyga „Aušros raudoniai“ (3)

www.alkas.lt

Vasario 11 d., penktadienį, 17 val. VDU Istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58) bus pristatoma naujausia vieno aktyviausių Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikėjų, nepriklausomybės Akto signataro, gerai žinomo politiko ir filosofo, pirmosios Nepriklausomos Lietuvos vyriausybės nario Romualdo Ozolo knyga „Aušros raudoniai: sugyvenimai, arba 1990–1992 metų dienoraščių puslapiai: dienoraščiai“.

„Sugyvenimų“ tekstai jaudina autentika bei nuoširdžiomis asmeninių išgyvenimų refleksijomis. Knygoje dienoraščio forma pateikiami autentiški R. Ozolo tekstai, rašyti sudėtingu, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, 1990–1992 metų, laikotarpiu. Naujoji R. Ozolo knyga glaudžiai siejasi su prieš ketverius metus skaitytojus pasitikusiu veikalu „Žvaigždės blėsta auštant“ (2007), kurioje taip pat dienoraščio forma autorius atskleidė permainingą 1987–1990 metų laikotarpį.

„Dienoraštis yra metais, diena, netgi valanda pažymėtos akimirkos dokumentas, ir kaip nors koreguoti jį – tai klastoti ne tik fiksuojamo dalyko faktiškumą, bet ir fiksuotojo psichologiją bei filosofiją, nekalbant apie politiką, kuri gali stipriai nebesutapti su šiandienine. Džiaugiuosi liudijęs istoriją“, – teigia dienoraščių autorius.

Ketvirtajame knygos viršelyje įrašyti šie R.Ozolo žodžiai: „Taip, toks buvo mūsų gyvenimas“. Bet – mūsų gyvenimas. Gyvenimas. Dabar daug kas jį bando gražinti pasakodamas, rašydamas, perrašydamas, redaguodamas. Kas parašyta mano „Sugyvenimuose“, kaip aš vadinau ir vadinu savo dienoraščius, nebepakeisi. Žinoma, galiu jų neskelbti. Kai kurie dienoraščius perrašo, neva literatūriškai pagerina. Manau, kad tai vis dėlto falsifikavimas. Dienoraštis yra metais, diena, netgi valanda pažymėtos akimirkos dokumentas, ir kaip nors koreguoti jį – tai klastoti ne tik fiksuojamo dalyko faktiškumą, bet ir fiksuotojo psichologiją bei filosofiją, nekalbant apie politiką, kuri gali stipriai nebesutapti su šiandienine. Norėdamas paaiškinti ano meto faktų užrašus pagal nūdienį jų supratimą, turėčiau rašyti memuarus, kuriuose galėčiau išvedžioti ką tinkamas, „nepatogias vietas“ palikdamas užrašams.“

Romualdo Ozolo knygos „Aušros raudoniai: sugyvenimai, arba 1990–1992 metų dienoraščių puslapiai“ pristatyme dalyvaus knygos autorius, VDU garbės profesorius, aktyvus Sąjūdžio veikėjas, signataras bei filosofas Bronislovas Genzelis, istorikas doc. dr. Kastytis Antanaitis bei Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorius bei literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Pristatymo moderatorius – rašytojas ir filosofas dr. Tomas Kavaliauskas.

Kategorijos: Literatūra, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: