T.Baranauskas. Kauno pilies laukia nauji antpuoliai? (video) (3)

Tomas Baranauskas, www.alkas.lt, www.istorija.net, www.init.lt

Tomas Baranauskas

Tomas Baranauskas

Lapkričio 16 d. Kultūros paveldo departamente (KPD) įvyko Kauno pilies atkūrimo antrojo etapo projekto aptarimas. Posėdyje dalyvavo KPD direktorė Diana Varnaitė, jos pavaduotojas Algimantas Degutis, archeologas Rimas Kraujelis, architektas Kęstutis Mikšys, archeologas Algirdas Žalnierius, Kauno savivaldybės kultūros paveldo skyriaus specialistas Saulius Rimas, kuruojantis II etapą, o taip pat Senojo Kauno draugijos pirmininkas Rimvydas Žiliukas, Zigmas Kazlauskas, Regina Blaževičiūtė, Pilių mokslinės tarybos nariai architektai restauratoriai Žybartas Simonaitis ir Gražina Juknevičienė, Draugijos „Pilis“ narys Edmundas Kulikauskas. Renginį filmavo „Init“ televizija, kuri apie jį parengė laidą. 

KPD direktorė Diana Varnaitė, kalbėdama „Init“ televizijai, pripažino, kad, vykdydama pirmąjį Kauno pilies “atkūrimo” etapą, Kauno savivaldybė apgavo KPD, teigdama, kad projektas buvęs suderintas su visuomene.

Pirmasis Kęstučio Mikšio nuožiūrai atiduotos Kauno pilies darkymo etapas baigtas. Darbar tas pats veikėjas imsis jos aplinkos. Jau projektuoja “atkurti” medinį tiltą kur jo nebuvo, “atkūrinės” piliavietės kontūrus, šiurpindamas Kauno pilies tyrinėtoją Žybartą Simonaitį. Vėl apie geresnį specialistą, kaip Mikšys, Kauno savivaldybė ir girdėti nenori. Ar begali būti geresnis?

Kitamet, beje, Kaunas švęs liūdną šventę – Kauno (pilies) pirmojo paminėjimo 650 metų jubiliejų. Šventė būtų, žinoma, linksma, bet jos metu neišvengiamai teks pakelti žvilgsnį į moderniųjų vandalų suniokotą miesto simbolį…

Žiūrėkite INIT TV laidą iš ciklo “Gyvenu čia” apie Kauno pilies darkymą:

Kategorijos: Kultūros paveldas, Naujienos, Nuomonių ratas, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

  1. Jolanta:

    Apgailėtina. Ir blogiausia, kad visuomenė nepajėgi šitą blogį sustabdyti… Kauno pilis dabar atrodo tikrai ne kaip, tačiau kam tai rūpi? o jei Santakoj dar popiežiaus statulą lenkiškai kraupią pastatys, tai istorinė erdvė bus dar labiau išniekinta…

  2. Vilma:

    Siaubas. Gyvenau kurį laiką Čekijoje. Ten pilių “modernizacija” – neįmanoma, nors jie turi apie 2000 pilių, bet kiekviena rūpinamasi. .. net griuvėsiais “renovacijos” sąvokoje. Matosi, kad tam vyrui vakarais reikia pažiūrėti televizorių vietoj to, kad perpaišyti brėžinius kiekvieną kartą pagal visuomenės poreikius. Ir neturi jis visai paveldo atkūrimui reikiamo požiūrio.

  3. Vilmantas Rutkauskas:

    Jolanta, Vilma, kekvieną ketvirtadienį 17.30 val.Kauno Santakos Aukure uždegama Ugnelė apeigoms ir maldai. Ateikit, gal pavyktų parašyti peticiją dėl to okupantų kolobontų paminklo ar kitų minčių turit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: