Bendra istorinė atmintis turėtų vienyti Baltijos valstybes (2)

www.alkas.lt, Seimo Viešųjų ryšių tarnyba 

Lietuva, Estija, Latvija

Lietuva, Estija, Latvija

Spalio 21-23 d. Rygoje susirinkę trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – parlamentų atstovai dirbo Baltijos Asamblėjos 29-ojoje sesijoje ir 16-oje Baltijos Taryboje. Baltijos Asamblėjos prezidiumui buvo pateiktas Lietuvos delegacijos parengtas pareiškimas „Dėl Sausio 13-osios įvykių dvidešimtmečio ir istorinės atminties politikos koordinavimo“, kurį inicijavo Seimo narys Gintaras Songaila. 

Šiame pareiškime akcentuojama istorinės atminties puoselėjimo svarba Baltijos valstybėse, jos reikšmė trijų tautų solidarumui, valstybingumo tradicijoms ir pilietiškumo stiprinimui. Dokumente pažymima, kad per 1991 m. sausio 13-osios įvykius Lietuvoje patys piliečiai taikiu būdu, nepaisydam prieš juos naudojamos karinės jėgos, pasiaukojamai apgynė ne tik savo valstybę ir trijų Baltijos valstybių teises, bet ir pačią tautų laisvės idėją. Artėjant šių įvykių 20 metų sukakčiai, siūloma trijų Baltijos šalių vadovams ir kompententingoms institucijoms aukščiausiu lygiu paminėti šią istorinę datą. Tokiu būdu bus ne tik pagerbti laisvės gynėjai, bet ir bus pradėtas naujas Baltijos valstybių vienybės stiprinimo darbas. 

Siekiant šių tikslų yra numatoma sudaryti trišalį organizacinį komitetą žymiausioms Baltijos valstybių istorinėms datoms minėti. Komitetas inicijuos ilgalaikes istorinių įvykių įamžinimo programas, numatys bendras kultūros politikos gaires, rengs ir koordinuos informacinę sklaidą. 

„Mes dar iki galo nesuvokiame, ką reiškia Sausio 13-oji. Tai unikali istorijos patirtis, kai žmonės apgynė laisvę ir valstybę. Nepaisant karinės agresijos, buvo nutiestas kelias į nepriklausomybę, nes troškimas būti laisviems buvo didesnis už bet kokį pavojų. Turime deramai vertinti šį  istorijos palikimą“, – tvirtino Seimo narys G. Songaila. 

Apsvarstęs pareiškimą Baltijos Asamblėjos prezidiumas ketina jį teikti gruodžio mėnesį vyksiančioje sesijoje. 

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, veikianti nuo 1990 metų. 

Šiais metais Baltijos Asamblėjai pirmininkauja Latvija, kuri savo pirmininkavimui yra iškėlusi tris pagrindinius prioritetus – stabilizuoti Baltijos šalių ekonomiką ir skatinti regioninį konkurencingumą, stiprinti Baltijos valstybių saugumą bei Baltijos ir Šiaurės šalių strateginį bendradarbiavimą.   

www.alkas.lt, Seimo Viešųjų ryšių tarnyba

Kategorijos: Istorija, Naujienos, Visi įrašai.
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: