Pranešama, kad Alytuje istorinėje išlikusioje po II pasaulinio karo senojoje miesto dalyje adresu: Šilelio g. 16, teritorijoje norima nugriauti XVIII a. II p. pastatus ir jų likučius. Alytaus senamiestis beveik visas buvo sulygintas su žeme per II pasaulinį karą.
Tokios liūdnos žinios apie griaunamus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės LDK rūmus viešai pasirodė spaudoje. Pasak istorikų čia buvo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Alytaus karališkosios ekonomijos teritorija.
Reikia pastebėti visai netoli nutolusi nuo istorinių sostinių Kernavės, Trakų ir pagrindinės LDK valdovo rezidencijos Vilniuje.
Istorikas Merkinės krašto muziejaus direktorius m. dr. Žygimantas Buržinskas savo facebook paskyroje teigia, kad čia buvo dvaro komplekso pastatas, šalia buvo dvaro komplekso rūmai, išlikusi didžioji pastato dalis 1 aukštas ir fligelių frontonai istoriniai rūsiai. Jis pasidalino Lenkijoje saugomais LDK senųjų aktų archyvuose šio pastato ir teritorijos planais.
Sovietmečiu po II pasaulinio karo, uždengta konservuota kaip 1 a. aukšto pastatas, šiame pastate buvo įrengta skerdykla. Dabar pagal išlikusius brėžinius yra aišku, kad buvo 2 aukštų pastatas su fligeliais.
Verslininkai yra pateikią Alytaus savivaldybei pastatų griovimo leidimą. Pasak Alytaus savivaldybės atstovų, prašymas nagrinėjimo stadijoje. Verslininkai įsigiję šią teritoriją žada statyti 3 daugiaaukščius ir įrengti 70 butų su automobilių stovėjimo aikštele.
Jie teigia nieko apie senąją istorinę Alytaus karališkąją ekonomiją nežino, tačiau stendas šalia esančioje Nemuno gatvėje aiškiai nurodo, kad tai Alytaus istorinė teritorija.
Apie tai dar rašoma: čia, čia, čia ir čia.
Pažymima, kad Alytuje Šilelio gatvė yra istorinio LDK Alytaus karališkosios ekonomijos dalis, dvarvietės teritorija, čia vykdomi gatvės rekonstrukcijos darbai ir gretimai archeologiniai tyrinėjimai, kiek mums žinoma vietoje senojo bruko norima užkloti naują asfaltbetonio dangą.
Lietuvos Vytauto Didžiojo kunigaikščio garbingą vardą gavusios pirmos lietuvių lietuviškos gimnazijos alumnai ragina atkreipti į tai dėmesį ir teigia, jog negali leisti, kad Lietuvoje būtų sunaikintas Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės paveldas.
Parengta pagal Vytauto Didžiojo pirmosios lietuvių lietuviškos gimnazijos Vilniuje alumnų bendruomenės pranešimą