Net patys stropiausi ir atsakingiausi keliautojai, kurie prieš kiekvieną išvyką išsamiai pasidomi lankytina šalimi bei jos privalumais, kartais neišvengia netikėtų kliūčių ir nesusipratimų. Vieniems sudėtinga susigaudyti naujoje vietoje dėl nepažįstamos aplinkos ar kalbos barjero, kiti apmaudžiai sumaišo trokštamo aplankyti muziejaus darbo valandas ar nepagalvoja apie eiles prie populiariausių restoranų.O reikėtų tik pasidomėti išmaniųjų telefonų galimybėmis – keliauti bus daug paprasčiau, jeigu pasinaudosite nemokamomis programėlėmis. Didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pataria įsidiegti septynias mobilias aplikacijas, padėsiančias sklandžiau praleisti atostogas užsienyje.
Lengvai išsirinksite kavines ir perprasite jų meniu
Nuvykę į naują šalį, daug keliaujame – pėsčiomis, viešuoju, išsinuomotu ar asmeniniu transportu. Neabejotinai po ilgų klajonių miesto ar užmiesčio vietovėmis norisi pasistiprinti ir paskanauti vietinių patiekalų. Tuomet ir kyla klausimų: kur geriausia pavalgyti? Ar vietine kalba parašytas meniu bus suprantamas? Kiek arbatpinigių palikti pagal vietinės kultūros normas?
Kelionių rinkos lyderio „Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pataria įsidiegti tris mobiliąsias aplikacijas, padėsiančias išspręsti šias problemas. „Jeigu svečioje šalyje ieškote kavinės ar restorano, kuriame būtų galima jaukiai prisėsti ir užkąsti, vertėtų išmaniajame telefone naudotis programėle „Yelp“.
Tai – mobili aplikacija, kurios pagalba išsirinksite jums tinkamiausią kavinę ar restoraną pagal artimiausią vietą. Taip pat galėsite perskaityti kitų turistų atsiliepimus apie maitinimo įstaigą, todėl, eidami į gerai įvertintą restoraną, galėsite būti ramūs, kad neteks nusivilti nei aptarnavimu, nei pačiu maistu“, – pasakoja M. Bielinytė.
Taip pat specialistė pataria kitą mobiliąją aplikaciją – „Translate Now“, kuria pasinaudodami, lengvai išsiversite svetima kalba parašytą meniu. „Vienas didžiausių šios programėlės privalumų – tai, kad nereikia viso teksto nurašinėti: užteks nufotografuoti norimą puslapį ir programėlė išvers patiekalų pavadinimus bei jų sudėtį. Verčiamų kalbų sąrašas – labai platus, todėl, pasirinkę keliauti į populiariausias „Novaturo“ rengiamas pažintines ar poilsines kelionių šalis, tikrai nepatirsite kalbos barjero sunkumų“, – pasakoja M. Bielinytė. Ekspertė priduria, kad, skaniai pavalgius, deramą arbatpinigių sumą padės apskaičiuoti programėlė „GlobeTips“, kurios pagalba svečiuojantis užsienyje galima prisiderinti prie vietinės kultūros normų ir išvengti nesusipratimų.
Apie šalies kultūrą išgirsite iš vietinių žmonių lūpų
Lankant istorijos ir kultūros objektus ar grožintis kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais, malonu išgirsti dar ir savo šalį mylinčio žmogaus komentarus. Tad rekomenduojamos dvi programėlės, kurios leis geriau pažinti vietinę kultūrą. „Jeigu norite apie šalies kultūrą išgirsti iš pirmų lūpų – įsidiekite programėlę „Withlocals“.
Taip galima lengvai susipažinti su patikimais vietiniais gyventojais, kurie noriai jums papasakos apie savo šalies kultūrą, papročius, nurodys rečiau lankomas turistų vietas ir jūsų kelionę praturtins autentiška patirtimi“, – pataria M. Bielinytė. Vis dėlto, jei esate intravertiškesnis žmogus, su įdomesniais užsienio šalies kampeliais padės susipažinti mobili aplikacija „Hiking Project“, kuri rekomenduos populiariausias vietas aktyvesniam krašto pažinimui vaikščiojant, bėgiojant ar važinėjantis dviračiu.
Galėsite paskirstyti bendrakeleivių išlaidas ir geriau adaptuotis prie laiko zonos
„Novaturo“ komunikacijos vadovė taip pat priduria, kad keliaujant su draugais, išvykos pabaigoje gali kilti sunkumų dėl finansinių išlaidų: „Kai kuriais atvejais keliaujančių grupių finansai pasiskirsto nevienodai: dėl patogumo ir laiko taupymo kartais vienas žmogus sumoka už visos grupės pietus ar viešojo transporto, muziejų bilietus su mintimi, kad kelionės pabaigoje finansai bus perskaičiuoti ir skolinta suma bus grąžinta. Tai gali į kelionės patirtį įnešti chaoso, kurio galima lengvai išvengti, naudojantis „Tricount“ programėle. Suvedę visą draugų sąrašą, joje lengvai paskirstysite sumas ir žinosite visos kelionės išlaidas – neliks nė vieno, sumokėjusio per daug.“
Be to, M. Bielinytė atkreipia dėmesį, kad keliaujantys į kitas laiko zonas, gali susidurti su pasikeitusio ritmo sukeltu nuovargiu. Šiai situacijai palengvinti specialistė rekomenduoja įsidiegti „Timeshifter“ programėlę. „Šioje aplikacijoje galima susikurti individualų planą, kuris leis efektyviau adaptuotis naujoje vietoje, greičiau atsikratyti desinchronozės – laiko juostų pakeitimo sindromo. Taip keliavimą mažiau apsunkins nuovargis, organizmas patirs mažiau streso ir sklandžiau adaptuosis prie naujos laiko zonos, o jūs jausitės aktyvesni ir su geresne nuotaika pradėsite savo atostogas“, – pataria komunikacijos vadovė.