Kovo 14 dieną prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos savivaldybėse. Rinkėjai balsuoja rinkdami 34 Lietuvos savivaldybių merus. Balsavimas iš anksto vyks tris dienas – iki kovo 16 d., praneša VRK.Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės balsuoti sekmadienį, kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti iki rinkimų dienos.
Pakartotinis balsavimas iš anksto bus organizuojamas kovo 14-16 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro.
Balsuoti iš anksto bus galima visose Lietuvos savivaldybėse, taip pat ir tose, kuriose pakartotinis balsavimas kovo 19 d. neorganizuojamas.
Balsuoti iš anksto visoje Lietuvoje gali tik tie rinkėjai, kurie savo gyvenamąja vietą yra deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis rinkimų turas.
Rinkėjams, kurių savivaldybėse merai jau išrinkti per I rinkimų turą, balsuoti nebebus galimybės. Savo pilietinę pareigą jie jau atliko.
Pakartotinio balsavimo dieną – kovo 19-ąją – rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes. Balsavimas bus organizuojamas nuo 7 iki 20 valandos.
Pakartotinis balsavimas ne rinkimų apylinkėse
Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose.
Kovo 15-17 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.
Kovo 17-18 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. Tie rinkėjai, kurie turi teisę balsuoti namuose, gali registruoti paskambinę numeriu 1855. Prieš I rinkimų turą balsuoti namuose užsiregistravusiems rinkėjams nieko papildomai daryti nebereikia.
Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.
Balsavimas užsienyje savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose nevyksta.
Kas yra savivalda, kokio žmogaus reikia savivaldai? Kokios yra savivaldos vadovo taisyklės? Kas atsako už trūkumus, už vietinio laiko kaiteliojimą, už konfliktus su kitų šalių žmonėmis? Kaip turi dirbti savivalda, kad būtų šiokie tokie rezultatai? Kaip pagristi savivaldos veiklą partiniu požiūriu? Štai aš konservatorius arba aš liberalas, dar kartais prireikia socialdemokratinės nuomonės ir gaunasi graži darna minčių, darbų, pasiekimų. Atsiranda daugialypė, daugiareikšmė idėjų pynė,