Rugsėjo 8 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime vykusioje spaudos konferencijoje „Pasiūlymai energetikos rinkos stabilizavimui“ aptarė veiksmus kurių būtina imtis energetikos kainoms pažaboti.
Artėjantis šildymo laikotarpis ir kelis kartus pakilusios elektros bei dujų kainos verčia nerimauti ne vieną. Energetinė krizė įsisiūbuoja Europoje ir kelia rimtą grėsmę visam mūsų regionui. Kitos šalys jau ėmėsi įvairių priemonių siekdamos sušvelninti padarinius verslui ir žmonėms, o mūsų Vyriausybė vis dar atostogauja.
Daug klausimų kyla dėl Vyriausybės ir apskritai Energetikos ministerijos kompetencijos, o gal net galimai aplaidaus darbo.
Iki šiol delsiama imtis konkrečių veiksmų energetikos kainoms pažaboti, panašu, kad veikiama ekspromtu, neturint jokio veiksmų plano. Bandoma glaistyti pasekmes, bet problema nesprendžiama iš esmės.
Seimo LVŽS frakcijos nariai, siekdami paskatinti Vyriausybę dirbti, teikia pasiūlymus, kurie padėtų gyventojams išvengti energetinio skurdo:
1. Panaikinti elektros energijos garantinio tiekimo paslaugai taikomą 25 proc. antkainį. Taip tikimasi, kad atsiras reali konkurencija tarp nepriklausomų energijos tiekėjų, o gyventojai matydami naudą galėtų patys pasirinkti tiekėją be prievartos;
2. Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, norėdami gauti veiklos leidimą, privalės atitikti didesnius reikalavimus – turėti finansinį, kompetencijų ir vadybinį pajėgumą. Taip tikimasi apsaugoti vartotojus nuo tiekėjų vienašališkų veiksmų, sutarčių nesilaikymo ir panašių situacijų;
3. Pritaikyti 0 proc. PVM tarifą kurui, kuris naudojamas elektros ir šilumos energijos gamybos įrenginiuose: biomasei, gamtinėms dujoms. Taip tikimasi sumažinti elektros ir šilumos kainas gyventojams;
4. Visiems vartotojams, nepasirinkusiems nepriklausomo tiekėjo arba patyrusiems sunkumų su nepriklausomais energijos tiekėjais, garantuoti visuomeninio elektros tiekėjo paslaugą su fiksuota kaina – 24 centai už kilovatvalandę (kWh);
5. Visuomeniniam tiekėjui leisti elektrą pirkti ne per biržą, o tiesiogiai, arba leisti elektrą gamintis pačiam ir taip užtikrinti pigiausią įmanomą variantą vartotojui.
Perskaičiau pavadinimą ir iš karto suėmė žvengas. Raudonvastiečiai, kurie iš paskutinių jėgų plėšėsi už Astravo monstro statybą ėmėsi dalinti patarimus iš kur gauti elektros:):):):):)
Oj negaliūūūūū :):):):)
Jūsų taikaus rusiško atomo “pigios” elektros Astravo elektrinė jau penktas mėnuo kaip sustabdyta.
Šalys turinčoos savo pajėgumus dėl energetinio karo jaučia elektros deficitą.
Lietuva, daugiausia elektros Europoje importuojanti šalis gali likti patamsyje aplamai.
Nesigiriant. Dar tik prasidėjus kremlinų psichozei prieš Astravo referendumą sakiau, kad neužilgo sulaiksim “rubilniko” teroro
Prašom, Putinas išjungė.
Kaip balsavote dėl elektros liberalizavimo? Už ar prieš? Galima spėti kaip, nes nesiūloma atsisakyti liberalizmo vertybių elektros fronte.
„Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, norėdami gauti veiklos leidimą“ – loterijos verslas, ledų kioskai, picerijos, sporto klubai tieks elektrą? Iš kokio kubilo tą elektrą sems ir tieks? Ar turi jie nors 1 elektros stulpą su laidu? Ar jie skiria transformatorių nuo radiatoriaus?
Ir ne gėda? Nei kiek? Kodėl reikia tiekti ne tiesiogiai, o per tarpininkus, kurie nieko nesukurdami smagiai užsidirbs? Bet koks kvailas šis klausimas.
„Daug klausimų kyla dėl Vyriausybės ir apskritai Energetikos ministerijos kompetencijos, o gal net galimai aplaidaus darbo“ – kokia diplomatija, koks pavydėtinas aptakumas!
O gal prisiminsime referendumą dėl atominės?
Aš manau, kad – “Energetikos ministerijos kompetencija” šitoje vagių – spekuliantų šaikoje – kažkurioje gilioje kūno vietoje.
Čia veikia kiti dėsniai. Bet kokią kainą pralobti. Ir jiems sekasi.
Kurie mus vede i visa sita chaosa is to turtedami dabar mus gelbes ir mums pades. Viskas lygiai taip pat visoj es. Ot modernus laikai, tuoj prie balanu sedesim, nes arba neissimokesim, arba isvis elektros nebus
O valstiečiai, nesutikdami su esama padėtimi valstybėje , vardan Tautos, padeda Seimo nario pažymėjimą ir tada prasideda nauji rinkimai. Ar toks jų ryžtas duotų vaisių? Tiksliausiai , man atrodo, atsakytų “Kažin”.