Šeštadienis, 1 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus Energetika

N. Petrauskienė: Elektros kainų augimas šiemet yra rekordinis…

70% žmonių neapsisprendžia kokį privatų elektros tiekėją rinktis

www.alkas.lt
2021-10-04 11:10:08
231
PERŽIŪROS
2
Beprotiškos elektros kainos | Alkas.lt koliažas

Beprotiškos elektros kainos | Alkas.lt koliažas

Vidutinio dydžio buitiniai elektros vartotojai nuo kitų metų pradžios jau privalės pirkti elektrą iš privataus verslo įmonių. Tačiau elektros energijai rekordiškai brangstant, ekspertų patarimai ima kategoriškai skirtis: nuo siūlymo rinktis nuolat svyruojančias elektros kainas iki jų užfiksavimo ilgam laikotarpiui.

Neringa Petrauskienė, kuri yra UAB „Elektrum Lietuva“ Rinkodaros ir produktų vystymo vadovė, teigia, kad iki nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo termino pabaigos gruodžio 18 d. likus nepilniems trims mėnesiams, kaip elgtis dar nepasirinko net 70 proc., arba 544 tūkst. buitinių šalies elektros vartotojų.

„Ne tik energetiniai ištekliai, bet ir laikas šiemet tampa ypač brangus. Kuo ilgiau delsiama apsispręsti, tuo smarkiau rizikuojama, kad naujasis elektros tarifas nuo 2021 metų pradžios bus aukštesnis nei tų vartotojų, kurie sutartis sudarė anksčiau. Be to, tokią didelę į laisvą elektros rinką ateinančių vartotojų bangą turime pirmą kartą, todėl artėjant gruodžiui rizikuojame, kad susidarys butelio kaklelio principas. Klientų daug, konsultacijų poreikis didžiulis, o laikas – labai ribotas“, – sako N. Petrauskienė.

Teisės aktais numatoma, kad liberalizuojant elektros rinką pagal suvartojamos elektros apimtis į konkretų etapą patekę buitiniai vartotojai būtinai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Nieko nedaryti ir tikėtis, kad nuo kitų metų sausio toliau galios visuomeninis elektros tarifas – beviltiška. Tokiems neapsisprendusiems vartotojams bus užtikrinamas garantinis elektros tiekimas, kuris yra apčiuopiamai brangesnis nei pirkti iš nepriklausomo tiekėjo.

Dar viena priežastis, kodėl vartotojai linkę palaukti ir delsia imtis elektros pirkimo klausimo – žemų elektros kainų antirekordais pasižymėję 2020-ieji, kurie turėtų būti vertinami ne kaip taisyklė, o kaip išimtis iš taisyklės.

„Elektros kainų augimas šiemet yra rekordinis ir kol kas nesimato jokių ženklų, kad situacija galėtų pasikeisti. 2020 metai buvo išskirtiniai dėl pasaulį paralyžiavusios pandemijos ir kitų netipiškų aplinkybių. Kaip bebūtų, pirmas šokas praėjo ir rinkoje ima galioti įprastos taisyklės: ekonomika ir elektros poreikis auga, šildymo sezonas neišvengiamai artėja. Neišvengsime ir oro sąlygų poveikio elektros kainai. Išties kviečiame gyventojus nedelsti ir rinkos siūlomas sąlygas pradėti aiškintis nieko nelaukiant“, – pataria N. Petrauskienė.

Tarp vartotojų pasirinkimą palengvinančių įrankių – speciali elektros tiekimo pasiūlymų palyginimo skaičiuoklė, bendrovių siūlomos konsultacijos. Rinkos dalyvių galima paprašyti atsiųsti pasiūlymus ir juos tarpusavyje palyginti asmeniškai.

„Elektrum Lietuva“ laikosi konservatyvaus požiūrio ir, atsižvelgdama į objektyvią situaciją rinkoje bei vartotojams tenkančią riziką, elektros kainas siūlo fiksuoti 1, 2 ar net 3 metams. Į nereguliuojamą elektros rinką nuo šių metų pradžios patekę didžiausi elektros vartotojai patyrė nemažai streso, kai žemumose pernai besilaikiusi ir atitinkamus lūkesčius suformavusi elektros kaina šiemet staigiai šovė aukštyn“.

Pasak N. Petrauskienės, elektros kainų kreivė pastarąjį dešimtmetį juda viena kryptimi – aukštyn, išskyrus retus mažėjimo laikotarpius. Pasirinkus fiksuoti kainą, elektros tiekėjas įsipareigoja nustatytą laiką ją išlaikyti stabilią.

Tai reiškia, kad iš dabar matomo tarifo apytiksliai pusę sudaranti jo dalis nesvyruos tiekėjo sąskaita. Nebent gali keistis valstybės rankose išliekanti jo likusi dalis, apimanti elektros persiuntimo kainą, VIAP (viešuosius interesus atitinkančios paslaugos) dalį ir papildomą dedamąją už skirstymo paslaugas buitiniams vartotojams.

Ar elektros kainos fiksavimas reiškia, kad tokio tiekėjo bus neįmanoma pakeisti? Tikrai ne, bet vertėtų išsiaiškinti susitarimo niuansus: pasirinkti priimtiniausią kainos fiksavimo laikotarpį bei išsiaiškinti, kuo įsipareigoja pats vartotojas: tam tikrą laiką naudotis tiekėjo paslaugomis, grąžinti suteiktas nuolaidas nutraukiant sutartį anksčiau laiko.

„Esame ne tik tiekėjai, bet ir dideli elektros gamintojai Baltijos šalių mastu, tad fiksuotos sutartys mums leidžia tiksliai planuoti, kam, kokiu laiku ir kiek elektros energijos turėsime patiekti, atitinkamai sustyguoti gamybos pajėgumus. Vartotojas suteikia stabilumą mums, mes stabilumą užtikriname klientui – laimi abi pusės.

Nuosavų gamybos pajėgumų neturintiems tiekėjams yra sunkiau, todėl ir į šį niuansą kviečiame atkreipti dėmesį renkantis elektros tiekimo įmonę“, – teigia N. Petrauskienė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimo komisija aiškinsis dėl elektros kainų (tiesiogiai)
  2. Verslą vejasi elektros kainų ralis: tokio šuolio dar neteko matyti
  3. Nauji metai, blogas elektros plano pasirinkimas: ką daryti?
  4. Praėjusią savaitę elektros kaina padidėjo 5 procentais
  5. Gera naujiena – pigs elektros ir dujų kainos
  6. Pagal naujas teikiamas 2018 metų elektros kainas – mokėtume mažiau
  7. Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje brango, bet nepasiekė Estijos ir Latvijos lygio
  8. Žema oro temperatūra iškėlė elektros kainą biržoje
  9. Ateityje elektros kainos vis labiau panašės į skandinaviškas
  10. Elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje rugsėjį pabrango 4 procentais
  11. Gyventojai jau dabar gali rinktis savo elektros tiekėją
  12. Elektros teikėją rinktis bus paprasčiau
  13. Teikdami pasiūlymus kai kurie nepriklausomi elektros tiekėjai klaidina vartotojus
  14. VKEKK skelbia lapkričio mėnesio vidutinę elektros energijos rinkos kainą
  15. Vis daugiau patiriama nuostolių dėl elektros svyravimų

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Pajūrietis says:
    5 metai ago

    „„Elektrum Lietuva“ laikosi konservatyvaus požiūrio“ – o juk kai kas sako, kad Lietuvoje nėra jokių konservatorių, kad yra trynukės sesės-liberalės: tos, kurios išmaniai nuvažnyčiojo į pelkę, kurioje smagiai skęstame. Tarp kitko, žemaičiai, pelkę vadina vandens balą.

    Atsakyti
  2. Anita says:
    5 metai ago

    Iki šiol naudojuosi Perlo Energijos paslaugomis ir esu patenkinta, nepridėjo jokių papildomų mokėsčių, tai rekomenduojų jį ir rinktis

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Susitikimas | VAATC nuotr.
Lietuvoje

Aptartos „Energesman“ darbuotojų įdarbinimo galimybės

2026 07 31
Ugniagesiai
Lietuvoje

Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai padės gesinti miškų gaisrus Prancūzijoje

2026 07 31
Mindaugas Sinkevičius
Lietuvoje

ISM tirs galimą akademinės etikos pažeidimą dėl M. Sinkevičiaus disertacijos

2026 07 31
Gėlynas
Gamta ir žmogus

Baltijos sostinių pripažinimas Vilniaus Šv. Rapolo pasažo gėlynui

2026 07 31
Klaipėda
Lietuvoje

Uostamiestis siekia valstybės paramos naujai ledo arenai

2026 07 31
Elektroninis bilietas
Lietuvoje

Alytaus regione – vieninga viešojo transporto skaitmeninė sistema

2026 07 31
Kelio darbai
Lietuvoje

Griežtėja kontrolė tiesiamai asfalto dangai

2026 07 31
Grybų šventė
Gamta ir ekologija

Dzūkijos miškuose pasirodė pirmieji baravykai – Varėna skelbia tarptautinės Grybų šventės datą ir grybavimo čempionato vietą

2026 07 31
Mažalapė liepa (Tilia cordata Mill)
Gamta ir žmogus

Iki vasaros pabaigos dar galima papildyti namų vaistinėlę: ką rinkti Lietuvos miškuose?

2026 07 31
Prototipas
Lietuvoje

KTU studentas įrodė tai, kas skamba neįmanomai: judėti greičiau, nei pučia vėjas

2026 07 31
Bažnyčia Plateliuose
Architektūra

Architektūros istorikas pasakoja, kodėl miestus reikia ne aplankyti, o patirti

2026 07 31
GS1 Europoje
Lietuvoje

Skaitmeninis gaminio pasas tampa tikrove: ES patvirtino pirmuosius standartus

2026 07 31

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • klaustukas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?
  • Bartas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?
  • Andriejus Karčaginas (Андрей Корчагин ФАК OFFicial Channel Андрей Корчагин ФАК OFFicial Channel ) apie J. Vaiškūnas. Rusija smogė Lenkijai: pavojingiausia būtų prie to priprasti
  • klaustuko anekdotai apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Rugpjūčio 1-osios horoskopas: netikėta mintis verta dėmesio, bet ne skubos
  • Kaip pasiruošti kompiuterinės tomografijos tyrimui?
  • Aptartos „Energesman“ darbuotojų įdarbinimo galimybės
  • Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai padės gesinti miškų gaisrus Prancūzijoje

Kiti Straipsniai

Saulės elektrinė

Trečią mėnesį iš eilės elektrą gaminantys vartotojai gerina rekordus

2026 07 30
Elektra

Vartotojams – daugiau galimybių įvertinti elektros išlaidas

2026 07 21
Elektra

ESO primena kasant žemę laikytis saugumo

2026 07 13
Saulės elektrinė

Energetikos bendrijas jau įsteigė 14 savivaldybių

2026 07 13
Elektra

Elektros tinkų atnaujinimui jau skirta beveik 150 mln. eurų. 

2026 07 09
Elektra

Kokias elektros kainas atneš liepa?

2026 07 05
Elektra

VERT: keičiantis tarifams vartotojai rodmenis turi pateikti iki mėnesio pabaigos

2026 06 29
Oro kondicionierius

Prasidėjo karščiai: kaip vėsinti namus ir nepermokėti už elektrą?

2026 06 27
Elektra

Vyriausybė pritarė elektros rinkos pokyčiams

2026 06 17
Elektra

Stiprinama pažeidžiamų elektros vartotojų apsauga

2026 06 16

Skaitytojų nuomonės:

  • klaustukas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?
  • Bartas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?
  • Andriejus Karčaginas (Андрей Корчагин ФАК OFFicial Channel Андрей Корчагин ФАК OFFicial Channel ) apie J. Vaiškūnas. Rusija smogė Lenkijai: pavojingiausia būtų prie to priprasti
  • klaustuko anekdotai apie A. Navys, M. Sėjūnas. Ar Rusija žino kaip reaguos NATO?
  • +++ apie Nacionalinė koncertų salė turės pažangiausios scenos technologijos Baltijos šalyse
Kitas straipsnis
Valstybės archyvai kviečia aplankyti parodą „Archyvai – praeitis ateičiai”

Valstybės archyvai kviečia aplankyti parodą „Archyvai – praeitis ateičiai”

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai