Seimui vienbalsiai pritarus Konstitucijos pataisoms, įteisinančioms tiesioginius mero rinkimus, liberalai dar ketvirtadienį registravo merų ir kitų savivaldos subjektų santykį apibrėžiantį naująjį Vietos savivaldos įstatymą. Jo koncepcijai prieš dvi savaites pritarė visos parlamento frakcijos.
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Edita Rudelienė atkreipia dėmesį, kad Vietos savivaldos įstatymo pataisomis ieškoma pusiausvyros tarp tiesiogiai rinkto mero ir savivaldybės tarybos, mero galias išskaidant – jam paliekant funkciją parinkti savivaldybės administracijos vadovą, o vicemerų parinkimą iš esmės perleidžiant taryboms.
„Pataisos numato, kad meras, kaip ir dabar, organizuos tarybos veiklą, darbotvarkes, pirmininkaus tarybos posėdžiuose, nors tarybos nariu nebus. Taip būtų užtikrinamas mero, tarybos ir administracijos bendras darbas. Meras taip pat bus atsakingas už savivaldybės biudžetą, tvirtins administracijos struktūrą, darbuotojų atlyginimus – įstatyme jam priskiriama 21 punktas atsakomybių“, – aiškina Seimo narė.
Be to, įstatymo projektu stiprinamos tarybos narių funkcijos: kai kuriais atvejais mero funkcijas perimtų tarybos narys, pradėtų veikti ir opozicijos lyderis su savo teisėmis. Savivaldybėje taip pat galės būti sudaroma kolegija, į kurią įeitų meras, vicemeras, direktorius, komitetų pirmininkai, frakcijų atstovai, opozicijos lyderis.
Prieš metus Lietuvos savivaldybių asociacijos užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa atskleidė, kad tiesioginius mero rinkimus palaiko 83,1 proc. Lietuvos gyventojų. Tokiam savivaldos modeliui pritaria ir patys merai.
Joniškio rajono savivaldybės vadovas liberalas Vitalijus Gailius mano, kad tiesiogiai rinktas meras padeda gyventojams teikti aukštos kokybės paslaugas, kurti atvirą savivaldą. „Toks mero institutas padeda užtikrinti savivaldoje priimamų sprendimų efektyvumą ir viešumą. Po Konstitucijos pataisos dabar lauksime diskusijos ir bendradarbiavimo parlamente svarstant su vietos savivaldos teisėmis susijusius įstatymus“, – sako V. Gailius.
Ketvirtadienį tiesioginius savivaldybių merų rinkimų įteisinančios Konstitucijos pataisos priimtos vieningai balsavus 135 Seimo nariams. Pagal pataisytą Konstituciją, savivaldos teisė įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.
Nauja Europarlamento rinkimų tvarka – daugiau demokratijos ar sumaišties?
– iq.lt/politika/nauja-europarlamento-rinkimu-tvarka-daugiau-demokratijos-ar-sumaisties/253429
,, Kandidatuoti į Seimą galima nuo 21 metų, balsuoti – nuo 18-os. Tačiau galbūt tik pilnametystės sulaukę vietoj posėdžių Lietuvos parlamente galės rinktis Briuselį-Strasbūrą, o balsuoti Europos Parlamento (EP) rinkimuose galės net ir 16 metų amžiaus asmenys. Europarlamentas siūlo ir daugiau rinkimų naujovių. ”
Iš kur tokia aistra susinaikinti? Ar šrioderiai taip EP darbuojasi?
Į Seimą bus galima kandidatuoti sulaukus 21 metų
– iq.lt/politika/i-seima-bus-galima-kandidatuoti-sulaukus-21-metu/252251
Jei seniai miegos ant “pečiaus” , burbuliuodami – nėr už ką balsuoti , tai jaunieji žolės rūkytojai “mums” išrinks ne tik “šrioderius” ,bet “morganas”. Į porą.
Ramiakas! –
,,Mus priglaus motina… ..”
S. Skvernelis subūrė Vilniaus skyrių: jame biurokratai, patarėjai ir politiniai perėjūnai
– alfa.lt/aktualijos/lietuva/s-skvernelis-subure-vilniaus-skyriu-jame-biurokratai-patarejai-ir-politiniai-perejunai/253343/
Klausimėlis: parlamentinei veiklai skirtas lėšas naudojo asmeninės partijos skyrių kūrimo reikalams?
……………………..
• Ramūnas Aušrotas. Savivalda nėra linkusi žaisti demokratijos
− propatria.lt/2022/09/ramunas-ausrotas-savivalda-nera-linkusi.html
• Almantas Samalavičius. Nepakeliama „architektūrinių kalvų“ lengvybė
− propatria.lt/2016/11/almantas-samalavicius-nepakeliama.html?showComment=1664336784942#c5811639390840977092