
7 val. 10 min., į Tarptautinį Vilniaus oro uostą buvo pristatyta antroji farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtų skiepų siunta. Lietuvą pasiekė 10725 skiepų dozių.
Siunta 9 val. 14 min. ryto buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šiems skiepams, kurie turi būti laikomi -75 laipsnių temperatūroje.
Planuojama, kad šios siuntos skiepai bus panaudoti antrajam medicinos darbuotojų, kurie jau buvo paskiepyti, skiepijimui, kai praeis antrajam skiepui reikalingas trijų savaičių terminas. Šis sprendimas gali būti peržiūrėtas gavus tikslias žinias apie trečiosios siuntos pristatymo laiką ir dydį.
Sekmadienį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose prasidėjo medicinos darbuotojų skiepijimas. Pirmieji skiepijami COVID-19 liginių gydymą organizuojančių ligoninių labai didelės rizikos pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojai, kuriems kasdien tenka akis į akį susidurti su klastingu virusu. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.
Per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. Vėliau atvykstant naujoms siuntoms, bus pradėti skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir ligoniai bei socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, gretutinėmis ligomis sergantys asmenys, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalintys išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai (viešąją tvarką palaikantys darbuotojai, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbantys asmenys, kariškiai, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai ir pan.). Siepams pasiekus visas prioritetines grupes – skiepytis bus kviečiami visi norintys.
Gripą mes gerai pažįstam. Šiemet atsirado nauja liga su tokiais pačiais kaip gripo požymiais. Medikai mums sako, kad tai visai nauja liga, kad ji žymiai pavojingesnė.
Kokie argumentai, kad nauja liga pavojingesnė? Argumentai du: daugiau sergančiųjų ir daugiau nuo jos mirštančių, nei nuo gripo. Panagrinėkime abu argumentus – kuo jie remiasi?
Info apie kovidą remiasi milžiniškais pinigais atliktais testais – jų Lietuvoje atlikta 1,587,999. Tai kainavo apie 120 milijonų eurų.
Praeity niekada gripo virusui nustatyti tokių lėšų Lietuva neturėjo ir nenustatinėjo.
Mes nežinom, kiek gripu sergančiųjų buvo 2015 ar 2018 metais.
Mes nežinom, kiek mirusių senolių 2019 metais turėjo nosiaryklėje gripo virusą.
Todėl mes negalime teigti, kad kovidu sergančių dabar yra daugiau nei praeity būdavo sergančių gripu.
Mes negalime teigti, kad su kovido virusu nosiaryklėje dabar miršta daugiau asmenų, nei praeity mirdavo su gripo virusu.
Pavojingesnę bent jau tuo, kad ji vis dar ,,ieško savęs”, sparčiai mutuoja (priešingai iki šiol pažintiems gripams – jie bent sezoną ar ir kelis nepakitę išlikdavo).
Na, o kad anksčiau neskyrė lėšų tyrimui, tai dar rusų patarlė paaiškina: mužikas tol nesižegnos, kol jam perkūnas netrinks.
Vokietijoje niekas nenori GMO, švirkščia nesugebantiems pasipriešinti. Politikai prakalbo apie privilegijas pasirašiusiems už Saulę. Tada apsižiūrėjo, kad įstatymas draudžia vienus privilegijuoti, kitus diskriminuoti. Galvojama kaip anti-diskriminacijos įstatymą pakeisti diskriminacijos įstatymu : atviri keliai tik įstojusiems į Koroną partiją.
Niekaip nesuprantu, kodėl antroji siunta palikta jau paskiepytų medikų pakartotinam skiepijumui. Negi iki sausio vidurio (kai jiems bus praėjusiosi 21 diena po pirmojo skiepo) negausime vakcinų??? Manau, kad toks rezervas yra absurdiškas, nebent yra rimtų abejonių, ar laiku gausime reikiamą vakcinų kiekį pakartotinam jau paskiepytų medikų skiepijimui.
Suprantu, kad taip buvo pasirinkta savotškam apsidraudimui. Bet ar jis nėra perteklinis?
Taip, mielasai globaliste, ne visiems global-kapital Saulė patekės 🙂 Užjaučiu abudu Ž.