JAV Prezidentas Donaldas Trampas, gegužės 28 d. pasirašė prezidentini įsaką (executive order), nukreiptą prieš liberaliosios spaudos, o konkrečiai – socialinių tinklų/interneto platformų, kaip Twitter, Youtube, Facebook veiklas, kurios, anot Prezidento – „varžo, koreguoja jiems politiškai neparankių konservatyviųjų balsus ar dažnai ir atsisako spausdinti tokių žmonių pasisakymus, jų nuomones“.
Prezidento pasirašytas naujasis dokumentas gins žmonių demokratines žodžio laisves, kurios, anot Prezidento – „per ilgai liberalios spaudos buvo pažeidinėjamos“. Netrukus turėtų pasirodyti jau detaliai paruoštas, aprobuotas šio įsako dokumentas.
Kalbos apie būtinumus įstatymiškai pažaboti, atseit, dažnai neadekvačią, neretai tendencingai įvykius interpretuojančią ar aplamai savo politinius oponentus bandančią nutildyti spaudą – jau ėjo seniai, šį klausimą spręsti neatidėliotinai, pastūmėjo konkretūs įvykiai, kai Twitter antradienį pažymėjo dvi JAV Prezidento D. Trampo paskelbtas žinutes, kaip „svarstytinas, nepagrįstas“, kuriose Prezidentas tvirtino, kad „balsavimas būsimuosiuose JAV Prezidento rinkimuose paštu, sudarytų sąlygas daugiaskaičiams sukčiavimams – dėl to rinkimai realiai galėtų būti suklastoti“.
Kai kas, tokį Prezidento įsaką kritikuoja, sakydami, kad toks įsakas, atseit, prieštarautų JAV Konstitucijos pirmajai pataisai. JAV Konstitucijos pirmosios pataisos formuluotė reiškia ne ką kitą, kaip kad „valdžia neturi teisės apriboti žodžio laisvės dėl pačios žinios, idėjos, temos ar turinio“.
Tačiau Prezidentas griežtai tai paneigė, sakydamas, kad jo veiksmai tikrai neprieštarauja JAV Konstitucijai, kad „atėjo laikas užkirsti kelią, bet kokiems žodžio laisvės ribojimams SOCIALINIUOSE tinkluose“.
Šis įsakas, neuždraudžia socialiniams tinklams moderuoti ten paskelbtų tekstų turinių, šis Prezidento įsakas tik panaikina, socialinių tinklų ilgai (dar nuo 1996 metų) turėtą labai minimalią (ribotą) teisinę atsakomybę (liability shield) už ten paskelbtų straipsnių turinius.
Įgyvendinus šį įsaką, interneto platformos jau būtų traktuojamos kaip „leidėjos“, taigi ir potencialiai PILNAI atsakingos už vartotojų sukurtą turinį, todėl jos, kaip ir visa likusi JAV spauda (laikraščiai, žurnalai) – taptų atviros bet kokiems galimiems žmonių su jomis bylinėjimams, jei koks asmuo pasijaustų – jis nukentėjo nuo ten paskelbtų straipsnių turinio.
Labai gerai. Dar vienas smūgis rusų troliams.
Kažin ar Trumpas iš vis ką žino apie tvartelio vatagalvius. Na, bet jei tai pristabdys tvartelio vatagalvių vykdomą smegenų plovimą ir milijardines aferas – valio.
Jie, aisku, ne sventi, kaip ir SSkwernelio, bet kalba apie Twitter, YT, FB.
Pats paprasčiausias sliekas, ant kurio gali užkibti gudriu save laikantis, bet toli gražu ne visų sričių žinių bagažą turintis:
Pamato toks asmuo Tviteryje kažkieno pritvitintą įrašą, atitinkantį ir jo supratimą ar ambicijas, arba padedantį pateisinti jo jau užimtą poziciją. Apsidžiaugia ir tuoj ir pats į Tviterį įrašo kažką, paremtą būtent to trolio komentaru.
Kai eilinį kartą susimovė, pamąstęs jis nusprendė, jog tai tas „komentaras kaltas”, kad per jį jis vėl susimovė. Todėl nusprendė, kad Tviteris turi pateikti tik persijotus komentarus, kad ateityje nekompromituotų prezidento
Aciu ALKUI. Klaidziojant zinisklaidos ir ziniaklaidos labirintuose, svarbu ne tik ka raso, bet dar svarbiau kas nutylima. Alkas laikytinas operatyviausiu LT tinklarasciu, ypac tiems, kas neskaito angliskai ( ronpaulinstitute dot org, armstrongeconomics dot com, zerohedge dot com ir pan). Laikykites.
+ + + !
Geras, išsamiai paaiškinantis straipsnis.