Birželio 10–12 d. Birštono kurortas švęs 170 metų sukaktuves, nuo 1846 m. čia pradėtas taikyti kurortinis gydymas. Miesto šventės šūkis – „Birštonuokimės“, kurio autorius to meto žymiausias tinklaraštininkas Juozas Tumas-Vaižgantas kviečia pajausti kurorto dvasią, užsikrėsti gera energija ilgam.
„Birštonuokimės – lygybė žodžiui „draugaukime“. Savo svečiams norime perteikti draugiško miesto dvasią, kuriame atmosferą, kuri leistų atsikvėpti, užmiršti kasdienius rūpesčius. Birštono šventės metu pakviesime ne tik į tradicinius renginius, koncertus, mūsų tikslas – sukurti tokią atmosferą, kad kiekvienas šventės dalyvis jaustųsi gerai, rastų patinkančios veiklos. Kurortiniai šokiai, kinas po atviru dangumi miesto stadione, šeimų piknikas – tai tik dalis įvairiapusės šventės programos“, – teigia Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.
Žymiausias to meto kurorto tinklaraštininkas Juozas Tumas-Vaižgantas savo kūriniuose kvietė sveikatintis visomis prasmėmis: mėgautis mineraliniu vandeniu, oru, gamta, pajausti dvasios harmoniją, kuri tvyro Birštono kurorte.
Birštono kurorto kūrimosi pradžia siejama su 1846 m., kai Stakliškių kurorto gydytojas Benediktas Bilinskis, susidomėjęs Birštono šaltiniais, atsiuntė čia ligonę, kuriai nepadėjo Stakliškių gydomieji šaltiniai. Birštone ligonė pasveiko. Po ilgų tyrinėjimų ir biurokratinių procedūrų, 1854 m. pabaigoje, Rusijos vidaus reikalų ministras pasirašė leidimą steigti Birštono kurortą. Jau kitais metais buvo pastatyta pirmoji gydykla, o XIX a. 6 dešimtmetyje Birštonas, kaip balneologinis kurortas, buvo jau gerai žinomas visoje Rusijos imperijoje.
Ilzė Butkutė skelbia, jog šis tekstas – plagiatas. Žr. https://www.facebook.com/ilze.butkute?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf
Sveiki. Gavome šį rašinį kaip pranešimą spaudai parengtą Birštono savivaldybės. Kol kas niekas nesiskundė, kad kažkas ne taip.