Penktadienis, 2 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Kauno oro uosto terminalo erdvės atvertos keleiviams

www.alkas.lt
2025-11-21 16:33:00
48
PERŽIŪROS
0
Iškilmių akimirka

Iškilmių akimirka | LTOU nuotr.

Lietuvos oro uostai (LTOU) penktadienį iškilmingo renginio metu paskelbė apie Kauno oro uosto keleivių terminalo atidarymą. Nuo lapkričio 21 dienos, atlikus esminius plėtros darbus, atsiveria visos pagrindinės keleivių terminalo erdvės. Oro uosto pajėgumai po terminalo plėtros išaugo du kartus – nuo 400 iki 800 per valandą aptarnaujamų keleivių, Kauno oro uostas galės patogiai ir efektyviai aptarnauti 2 mln. keleivių per metus.

Atidarymo renginyje dalyvavo Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė, susisiekimo ministras Juras Taminskas, Lietuvos oro uostų atstovai, Kauno rajono savivaldybės ir kitų institucijų atstovai.

„Ši Kauno oro uosto plėtra – tai ne tik investicija į infrastruktūrą, bet ir į žmones. Ji atveria daugiau galimybių mūsų ekonomikai, sustiprina turizmo augimą ir suteikia kiekvienam keleiviui daugiau patogumo bei lengvumo keliaujant“, – sako Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė.

„Džiaugiuosi, kad Kauno oro uostas užaugo didelis – jame telpa net krepšinio aikštelė. Ką iš tiesų reiškia šis augimas? Mažiau streso ir daugiau patogumo keliautojams: daugiau laipinimo vartų, registracijos stalų, aptarnavimo langelių, greitesnis bagažo atsiėmimas, trumpesnės eilės. Visa tai užtikrins kokybišką, modernų ir tarptautinius standartus atitinkantį aptarnavimą. Kauno oro uostas oficialiai žengia į visiškai naują etapą ir Lietuvos oro uostų kartelę kelia į aukštesnį lygį“, – sako susisiekimo ministras Juras Taminskas.

Atlikus esminius plėtros darbus – padidėjo tiek atvykimo, tiek išvykimo erdvės – bendras terminalo plotas išsiplėtė daugiau nei pusantro karto – apie 4 400 kv. metrų. Po darbų pabaigos Kauno oro uoste veikia šeši laipinimo vartai, kai iki šiol keleiviai naudojosi keturiais. Tad atitinkamai išaugo ir oro uosto pajėgumai aptarnauti daugiau orlaivių – iki šešių keleivinių skrydžių per valandą.

„Rekordiniai keleivių srautai Kaune jau kurį laiką gerokai viršijo projektinius terminalo pastato pajėgumus. Sėkmingai įgyvendinta rekonstrukcija leidžia jungti vis aukštesnę pavarą – kokybiškai aptarnauti kur kas gausesnius keleivių srautus ir kartu su partneriais suteikti aukštesnio lygio keleivių patirtį negu iki šiol. Oro uosto aynaujinimas jau dabar reikšmingai sustiprina Kauno, kaip svarbaus regionui susisiekimo ir logistikos mazgo, pozicijas“, – sako Simonas Bartkus, generalinis Lietuvos oro uostų (LTOU) direktorius, atkreipdamas dėmesį į ilgalaikiame Kauno oro uosto plėtros plane iki 2052 metų numatytus tikslus, kurie bus pasiekti etapais.

Terminalo plėtros metu taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas technologijų modernizavimui, kurių esminės tiek keleivių pralaidumo didinimui, tiek oro uosto veiklos efektyvumui – bagažo valdymo ir bagažo patikros sistemos. Vien šioms sistemoms ir su jomis susijusioms technologijoms modernizuoti buvo skirta apie 4,5 mln. eurų (be PVM) investicijų.

Šiemet tikisi pasiekti rekordinį keleivių skaičių

LTOU vadovas S. Bartkus atskleidžia, kad 2025 metais Kaune tikimasi pasiekti 1,6 mln. keleivių srautą – tai būtų visų laikų rekordas. Tačiau šį skaičių vadovas laiko tik atspirties tašku tolesniam augimui. Reikšmingi infrastruktūros plėtros pokyčiai yra orientuoti į dar ambicingesnį tikslą – 2 mln. keleivių per artimiausius trejus metus. Būtent tokia augimo trajektorija yra apibrėžta ilgalaikiame Kauno oro uosto plėtros plane – tereikia nuosekliai įgyvendinti sprendimus, numatytus skirtinguose etapuose.

Kauno oro uosto terminalo plėtros pristatymo renginyje, kurio metu šūkis buvo „Dideli užaugom” – keleiviams ir renginio svečiams pristatyta net šia proga terminalo viduje įrengta krepšinio aikštelė – tai simbolinis akcentas, kuris, anot renginio organizatorių, visą Kauno oro uostą padaro išskirtiniu, o kartu simbolizuoja lietuvių krepšinio aistrą. Kauno oro uostas dabar toks didelis, kad net telpa krepšinio aikštelė terminalo viduje.

Dalis erdvių buvo atidaryta jau anksčiau

Terminalo rekonstrukcijos projektas buvo patikėtas viešąjį pirkimą laimėjusiai bendrovei „Infes“. Bendrovė terminalo pastatą išplėtė į dvi kryptis – pastatė rytinę ir vakarinę dalį. Pokyčiai apėmė visus tris terminalo aukštus: išplėstos bagažo atsiėmimo zonos, padidėjo Šengeno ir ne Šengeno zonos, sukurtos papildomos erdvės keleiviams laukti skrydžių, pavalgyti ar apsipirkti. Po Kauno oro uosto atidarymo keleiviams – rangovas toliau tęs likusius vidinius statybos darbus.

Dar iki projekto finišo oro uostas spėjo atverti keleiviams ir jų artimiesiems pirmojo aukšto zonas – greito apsipirkimo parduotuvę „Narvesen“ ir restoraną „Katpėdėlė“, taip pat „Duty Free” parduotuvių zoną. Taip pat anksčiau atverta ir patogesnė bei erdvesnė registracijos erdvė. Keleiviams atverta ir „Charlie pizza“ kavinė Šengeno erdvės skrydžių laukimo salėje.

Be to, atnaujinimo darbai Kauno oro uosto automobilių aikštelėje (P4) baigti dar šią vasarą. Atnaujintos aikštelės plotas padidėjo iki beveik 10 tūkst. kv. metrų. Atnaujintoje aikštelėje – daugiau nei 370 automobilių stovėjimo vietų, gali būti įkraunama 14 elektromobilių, 14 vietų skirta asmenų su negalia transportui.

Kaunas vis tvirčiau įsipina į tarptautinį oro uostų tinklą

LTOU vadovas S. Bartkus pastebi, kad su infrastruktūros plėtra koja kojon stiprinamos ir partnerystės. Jau kitų metų pavasarį Kauno oro uosto reguliarių skrydžių tvarkaraštis pasipildys nauju maršrutu – oro bendrovė „airBaltic“ pradės vykdyti tiesioginius skrydžius į Rygą. Tai iš Kauno užtikrins itin patogų susisiekimą su Latvijos sostine beveik kasdien.

Anot S. Bartkaus prie esamų 28 tiesioginių krypčių iš Kauno prisidedantys jungiamieji skrydžiai per Rygą iš esmės leidžia Kauną pasiekti iš visos Europos per trumpą laiką.

Pokyčiai rodo, kad Kauno oro uostas tampa vis svarbesne visos šalies oro uostų sistemos dalimi – tai reiškia, kad keliautojai turi daugiau pasirinkimų ir patogesnių jungčių. Didesni keleivių srautai daro tiesioginę ir netiesioginę įtaką regiono ekonomikai. Geras susisiekimas taip pat yra aukštos gyvenimo kokybės dalis.

Parengta pagal LTOU pranešimą

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kauno oro uosto terminalo plėtra – jau finišo tiesiojoje
  2. Prasideda naujo Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo projektavimas
  3. Išsitirti dėl koronaviruso jau galima ir šalia Kauno oro uosto
  4. Iš Kauno oro uosto – trys nauji maršrutai
  5. Baigta Kauno oro uosto šiaurinio perono plėtra
  6. Kauno oro uosto laukia pokyčiai
  7. Oro uostų keleiviams iki metų pabaigos „Brexit“ didesnės įtakos neturės
  8. Iš Kauno oro uosto – tiesioginiai skrydžiai į Varšuvą
  9. Atnaujinami skrydžiai iš Kauno oro uosto
  10. Oro uostai primena svarbiausius reikalavimus keleiviams
  11. Baigtas statyti Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalas
  12. Pradėjo veikti naujas Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas
  13. Kitąmet numatomi skrydžiai iš Palangos oro uosto į Kretą
  14. Vilniaus oro uosto pastato laukia atnaujiimas
  15. Prasidėjo svarbus Vilniaus oro uosto atnaujinimo etapas

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Policija
Lietuvoje

Policija paskelbė sausio patikras

2026 01 02
Ginkluotė
Lietuvoje

2025 m. krašto apsaugos biudžetas įvykdytas pagal planą

2026 01 02
Šilumos siurblys
Energetika

Nuo sausio – naujas kvietimas šildymo įrenginių keitimui

2026 01 02
Automobiliai
Lietuvoje

Naudotų automobilių rinkoje numatomas kainų augimas

2026 01 02
Naujagimis
Gamta ir žmogus

Metų pradžioje Santaros klinikose pasaulį išvydo 5 naujagimiai

2026 01 02
Siuntos
Gamta ir žmogus

Spustelėjęs šaltis kelia pavojų siuntoms

2026 01 02
Pinigai
Lietuvoje

Atsirado daugiau pasirinkimo galimybių pensijų kaupimo dalyviams

2026 01 02
Žemės sklypai
Lietuvoje

Įsigalioja nauji žemės verčių žemėlapiai

2026 01 02

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Artis Grynas, Vadimas Gerasimovičius (Politeka) apie S. Buškevičius. Kodėl Osamą buvo galima nudėti, o Putino – ne
  • +++ apie S. Buškevičius. Vienintelė valstybė šiais laikais kariniu būdu nugalėjusi Rusiją
  • Naivus klausimas apie S. Buškevičius. Vienintelė valstybė šiais laikais kariniu būdu nugalėjusi Rusiją
  • Budweiser apie S. Buškevičius. Vienintelė valstybė šiais laikais kariniu būdu nugalėjusi Rusiją

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ventiliacijos grotelių pasirinkimas lauko sąlygoms
  • J. Nedzveckas. Trispalvės paminėjimas – laisvės ir nelaisvės erdves kartais skiria vos keli žingsniai
  • Policija paskelbė sausio patikras
  • Kokie biurų privalumai bus paklausiausi šiemet?

Kiti Straipsniai

Lėktuvas

Kaip nesuklysti perkant lėktuvo bilietus?

2026 01 02
Lėktuvas.

Kokių kelionių kainų tikėtis 2026 m.?

2026 01 01
Eismo stebėsenos įrenginys

„Via Lietuva“ pristato naują įrenginį

2025 12 31
Lagaminai

Kuriuose oro uostuose dažniausiai dingsta lietuvių bagažas?

2025 12 29
Automobilis, kelias, naktis

Kelionės tamsoje: kas kelia didžiausią grėsmę vairuotojams?

2025 12 27
Kelias, žiema

Žiemos kelionės nuomotu automobiliu: patarimai saugiam vairavimui

2025 12 24
Sveikinimo akimirka

Lietuvos oro uostai sveikino 7 mln. keleivį

2025 12 24
Kelio darbai

Šiemet sutvarkyta per 35 km siaurų krašto kelių

2025 12 23
Simonas Gentvilas

S. Gentvilas traukiasi iš Valstybės pažangos tarybos

2025 12 22
Elektromobilio įkrovimas

8 patarimai vairuojant elektromobilį šaltuoju metų laiku

2025 12 20

Skaitytojų nuomonės:

  • Artis Grynas, Vadimas Gerasimovičius (Politeka) apie S. Buškevičius. Kodėl Osamą buvo galima nudėti, o Putino – ne
  • +++ apie S. Buškevičius. Vienintelė valstybė šiais laikais kariniu būdu nugalėjusi Rusiją
  • Naivus klausimas apie S. Buškevičius. Vienintelė valstybė šiais laikais kariniu būdu nugalėjusi Rusiją
  • Budweiser apie S. Buškevičius. Vienintelė valstybė šiais laikais kariniu būdu nugalėjusi Rusiją
  • matas apie V. Sinica. Reikalingi poligonai, reikalinga pagarba
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
R. Kaunas Lankosi Ukrainoje

R. Kaunas susitiko su Ukrainos gynybos ministru

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai