Trečiadienis, 11 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Lietuvos oro uostai skelbia aviacijos žiemos sezono kryptis

www.alkas.lt
2025-10-15 12:12:00
31
PERŽIŪROS
0
Lėktuvas

Lėktuvas | pixabay.com, Schauhi nuotr.

Snieguota žiemos pasaka Suomijoje ar šilta saulė ir palmės Dubajuje? Šį klausimą gali spręsti žmonės, iš anksto planuojantys žiemos atostogas, nes Lietuvos oro uostai skelbia aviacijos žiemos sezono kryptis. Oro bendrovių pasiūlymai skristi iš Vilniaus, Kauno ir Palangos leis išmaišyti garsiausius kalėdinius miestelius Europoje, pailsėti saulėtose salose ar kalnų kurortuose, taip pat – tiesiog patogiai aplankyti artimuosius Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ar Skandinavijos šalyse.

„Artėdami prie rekordinio 7 mln. aptarnautų keleivių srauto, galime daryti išvadą, kad įtvirtiname svarbiausias tvaraus augimo kryptis. Su oro tradicinėmis oro bendrovėmis plėtojamos partnerystės suteikė pagrindą didinti keleivių srautus, kiekvieną šių metų mėnesį pralenkiant geriausius ankstesnių metų rodiklius. Tad paskutinį metų ketvirtį tikimės išlaikyti pagreitį, nes aviacijos žiemos sezonu krypčių žemėlapis yra gausus pasirinkimų ir siūlo naujovių“, – sako Simonas Bartkus, Lietuvos oro uostų generalinis direktorius.

LTOU duomenimis, bendrai Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uoste šią žiemą viso bus vykdoma daugiau negu 80 skrydžių maršrutų (reguliarių ir užsakomųjų skrydžių).

Kryptys atspindi ir valstybių partnerystės svarbą

LTOU vadovas S. Bartkus pastebi, kad papildomą stabilumą keičiantis aviacijos sezonams veiklai suteikia toliau sėkmingai įgyvendinamas rizikos pasidalinimo skatinimo modelis. Tvarios partnerystės su oro linijomis leidžia suformuoti ir vykdyti ilgalaikius bendrus verslo planus, pagrįstus rizikos pasidalinimo principu. Pagal šį modelį vykdomi reguliarūs skrydžiai tarp Vilniaus ir Londono Sičio, tarp Vilniaus ir Lisabonos, tarp Vilniaus ir Hamburgo, taip pat – tarp Vilniaus ir Diuseldorfo.

Iš viso Lietuvos oro uostus su Vokietijos miestais žiemos sezonu jungs 8 kryptys. „Susisiekimas oru su Vokietija atspindi strateginę šalių partnerystę, svarbią tiek krašto apsaugai, tiek ekonominiams interesams“, – pastebi S. Bartkus. Negana to, Vokietija garsėja kaip įspūdingų kalėdinių tradicijų ir mugių šalis.

Mėgstantieji tradicines kalėdines muges taip pat gali planuoti keliones į Austrijos sostinę Vieną ir Belgijos sostinę Briuselį. O Lietuvos jungtį su Nyderlandų karalyste palaikys net trys maršrutai. Iš visų trijų Lietuvos oro uostų taip pat bus galima paprastai pasiekti Jungtinę Karalystę.

Norintieji pabėgti nuo rudens darganų ar anksčiau pajusti pavasario šilumą galės rinktis Pietų Europą – Italiją, Ispaniją, Kiprą ar Maltą.

Iš Vilniaus – ir paslidinėti Alpėse, ir pagulėti po palmėmis

Malonią šilumą pirmiausia žada ir naujas Vilniuje startuojantis vežėjas – oro bendrovė „flydubai“, kuri nuo gruodžio 11 dienos tris kartus per savaitę skraidins į Dubajų. S. Bartkus atkreipia dėmesį, kad Dubajus yra svarbus susisiekimo oru tarp skirtingų žemynų mazgas. Maršrutas Vilnius –  Dubajus susisieja su kitos oro bendrovės „Emirates“ tinklu ir galimybėmis planuoti jungiamuosius skrydžius į daugiau nei 200 krypčių visame pasaulyje. Ypač išauga patogumas šaltuoju laikotarpiu iš Lietuvos keliauti į Afriką, Artimuosius Rytus, Pietryčių Aziją.

Krypčių iš Vilniaus žemėlapyje taip pat tvirtos Izraelio pozicijos, vyks užsakomieji skrydžiai į Egiptą, Turkiją ir Ispanijai priklausančią Tenerifę. Į šiltus kraštus keleiviai galės nukakti ir reguliariais skrydžiais, nes į Ispaniją siūlomos šešios jų kryptys, į Italiją – net septynios.

Kita vertus, dalis krypčių iš Vilniaus žiemos sezonu yra daugiausia skirtos slidinėjimo mėgėjams. Lengvai pasiekiami tampa Alpių slidinėjimo kurortai Austrijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje. Lankytojų srauto iš Vilniaus tikisi sulaukti ir Sakartvelo kalnų kurortai, taip pat Krokuva Lenkijoje, iš kur – vos pora valandų traukiniu ir savo grožiu apglėbia Zakopanės apylinkės.

Keliaujantiems slidinėti vasario mėnesį, verta atkreipti dėmesį į Italijoje vyksiančias žiemos Olimpines žaidynes. Daugiau keliautojų tikėtina bus Italijos Milano Bergamo ir Malpensa oro uostuose, į kuriuos vyksta skrydžiai iš Vilniaus oro uosto.

O norintiems tikros Kalėdų pasakos Lietuvos oro uostai šią žiemą siūlo keliauti į Suomiją. Nuo gruodžio 12 dienos prasidės skrydžiai iš Vilniaus į Turku, greta sėkmingai vykdomų į sostinę Helsinkį.

Kalėdas siūlo sutikti su namiškiais

Stabili Kauno oro uosto orientacija žiemos aviacijos sezonu ir toliau bus Jungtinė Karalystė, tad keleiviams bus paprasta planuoti giminių ir namiškių lankymą ne vien šventiniu laikotarpiu. Belfastas, Bristolis, Edinburgas, Liverpulis, Londonas – visi šie miestai bus pasiekiami iš Kauno, o norintieji nuskristi į Airiją galės rinktis tarp skrydžių į Dubliną ir Šanoną.

Pasiilgę šilumos iš Kauno galės nuskristi į Malagą, Madridą ar Alikantę Ispanijoje, taip pat – į Pafosą Kipre.

Kelionėms iš Kauno su savarankišku persėdimu bus paranku toliau rinktis Kopenhagą, Stokholmą ar Briuselį – sostines, kurių oro uostai reikšmingai išplečia skrydžių žemėlapį.

Palangos oro uosto pasiūlą žiemos sezonu nuo gruodžio 10 dienos papildys kompanijos „Wizz Air“ skrydžiai į Norvegijos sostinę Oslą. Jie vyks du kartus per savaitę. Sklandžias verslo ar užsienyje dirbančių lietuvių keliones namo užtikrins tiesioginiai skrydžiai į Londoną, Dubliną, Amsterdamą, Kopenhagą. Skrydžiai į Kopenhagą ir į Rygą šį žiemos sezoną bus patys dažniausi iš Palangos oro uosto.

Augantis skrydžių dažnis – daugiau patogumo ir lankstumo

Didesnis skrydžių dažnis į Kopenhagą numatomas iš visų trijų – Vilniaus, Kauno ir Palangos – oro uostų. Lyginant su pernykščiu žiemos sezonu, padažnėję skrydžiai iš Lietuvos sostinės į Amsterdamą (14 skrydžių per savaitę), Helsinkį (28), Rygą (26) ir Varšuvą (36), pasak S. Bartkaus, yra vienas esminių pokyčių, atliepiančių ilgalaikę LTOU strategiją ir užtikrinančių didesnį patogumą keleiviams.

Žiemos skrydžių sezonas aviacijos pasaulyje prasideda spalio mėnesio pabaigoje. Kasmet pokyčius lemiantis sezoniškumas yra įprasta Europos aviacijos rutinos dalis, kai oro bendrovės peržiūri savo krypčių žemėlapius. Įprastai daugiau pokyčių vykdo žemų kainų oro linijų bendrovės – laikinai stabdo skrydžius tam tikromis kryptimis, pavyzdžiui, populiariomis vasarą, nes Pietų Europoje ir kitur žiemos metu atvėsta orai, o turizmas atslūgsta. Dėl to Lietuvos oro uostai ypač didelį dėmesį skiria susisiekimui su Europos sostinėmis, kurios dažnai tampa vartais į tolesnius kraštus.

Reguliarius skrydžius Lietuvoje žiemos sezonu numato vykdyti 14 oro bendrovių, iš kurių 10 yra tradicinės ir dar keturios – žemų kaštų oro bendrovės.

Parengta pagal LTOU pranešimą

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Oro uostai dėlioja žiemos tvarkaraščius
  2. Lietuvos oro uostai pradės žiemos darbus
  3. Lietuvos oro uostai pristatė plėtros planą
  4. Lietuvos oro uostai išlaikė NATO egzaminą
  5. Rugpjūtį Lietuvos oro uostai įvardija kaip kelionių augimo metą
  6. Lietuvos oro uostai telkia investicijas skrydžių srautų atstatymui
  7. Oro uostai skaičiuoja naujus keleivių rekordus
  8. Šalies oro uostai pasiekė naują keleivių rekordą
  9. Oro uostai 2025 m. planuoja tolesnę plėtrą
  10. Vasarį oro uostai pasiekė didžiausią augimą
  11. Lietuvos oro uostai riboja patekimą į terminalus
  12. Oro uostai skaičiuoja rezultatus ir žvelgia į ateitį
  13. Oro uostai skatins keliauti tvariau
  14. Oro uostai skaičiuoja naujus keleivių rekordus
  15. Oro uostai džiaugiasi didėjančiu keleivių skaičiumi

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Priešiškos informacinės erdvės analizės pistatymas
Lietuvoje

2025 metai pasižymėjo Rusijos propagandistų dėmesiu Baltijos jūros regionui

2026 03 10
Liberalai
Lietuvoje

Liberalai prašo ištirti, ar A. Gedvilas neslėpė mokesčių

2026 03 10
Naftos gavyba
Lietuvoje

Lietuvoje naftos išgaunama mažiau, bet ištekliai – reikšmingi

2026 03 10
Seimas
Lietuvoje

Pristatyta Seimo pavasario sesijos darbų programa

2026 03 10
Seimas
Lietuvoje

Seimas svarstys A. Drigoto kandidatūrą į KT teisėjus

2026 03 10
Šildymas
Lietuvoje

Vasario sąskaitos už šildymą vilniečiams mažėja dešimtadaliu

2026 03 10
Gatvių tvarkymas
Lietuvoje

Kaunas pasitinka gatvių tvarkymo metą

2026 03 10
Juozas Olekas
Lietuvoje

Seimo Pirmininkas prieš pavasario Seimo sesiją: svarbiausia yra saugumas ir taika

2026 03 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • Bartas apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • Artis Grynas, Denisas Jelisievičius apie M. Kundrotas. Penktoji kolona patriotine uniforma
  • Tom Nash (Iranas jau pralaimėjo, dabar ateina žlugimas) apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • E. Butrimas. Kodėl karo akivaizdoje netampame broliškesni?
  • 2025 metai pasižymėjo Rusijos propagandistų dėmesiu Baltijos jūros regionui
  • Liberalai prašo ištirti, ar A. Gedvilas neslėpė mokesčių
  • Lietuvoje naftos išgaunama mažiau, bet ištekliai – reikšmingi

Kiti Straipsniai

„airBaltic“ lėktuvas

Keleivių srautai vasario mėnesį augo visame šalies oro uostų tinkle

2026 03 09
Atostogos

Kur lietuviai keliauja ieškoti šiltesnių orų?

2026 03 07
Luzitaninis arionas

Ar žiemos šalčiai sunaikino ir kenkėjus?

2026 03 07
Paspirtukas

Vilniuje prasideda elektrinių paspirtukų sezonas

2026 03 04
„airBaltic“ lėktuvas

Artimuosiuose Rytuose paveikė dalį skrydžių iš Lietuvos

2026 03 02
Žiema

Po tikros žiemos – išbandymas sodams

2026 03 02
Lėktuvas.

Pietryčių Azijoje Lietuvos keliautojų žalos išaugo kartais

2026 03 01
Kelias, žiema

Žiemos pasekmės automobiliams – korozija ir išlaidos remontui

2026 03 01
Autobusas

Lietuviai saugos diržus autobusuose segasi rečiausiai tarp Baltijos kaimynų

2026 02 28
Slidinėjimo atostogos

Svarbiausi dalykai planuojant žygį kalnuose šaltuoju metu

2026 02 28

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • Bartas apie J. Vaiškūnas. Kieno Karaliaučius?
  • Artis Grynas, Denisas Jelisievičius apie M. Kundrotas. Penktoji kolona patriotine uniforma
  • Tom Nash (Iranas jau pralaimėjo, dabar ateina žlugimas) apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • +++ apie A. Juozaitis. Janis Streičas – Latvijos kultūros brangenybė
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vairuotojo pažymėjimas

Siūloma šauktiniams kompensuoti išlaidas ir už mokymąsi vairuoti

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai