Šiandien JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad plataus masto Rusijos atakos prieš Ukrainą yra „pasibjaurėtinos“ ir dar kartą priminė apie ultimatumo terminą – rugpjūčio 8-ąją.
Jei iki šios datos esą nebus susitarta dėl paliaubų, Vašingtonas ketina taikyti griežtas sankcijas Maskvai.
„Tai, ką jie daro – pasibjaurėtina. Mes įvesime sankcijas. Nežinau, ar jam (Putinui) tai rūpi, bet sankcijos bus,“ – kalbėjo Trampas Ovaliajame kabinete.
Tuo pat metu Trampas skelbia, kad jo specialusis pasiuntinys Stivas Vitkofas (Steve Witkoff) artimiausiu metu vyks į Maskvą, prieš tai apsilankęs Izraelyje ir Gazos ruože, kur jis tikrina humanitarinės pagalbos tiekimą palestiniečiams.
Tačiau tokia diplomatinė seka kelia klausimų ir abejonių dėl Trampo nuoseklumo bei tikrųjų tikslų. Kaip pastebi apžvalgininkas Česlovas Iškauskas komentare „Ar ultimatumas nebus iškeistas?“, tai jau ketvirtasis pasiuntinio vizitas į Maskvą, ir ankstesni nedavė jokių rezultatų:
„Ką savo vizitu pasieks Vitkofas? Putinas ne kartą sakė, kad pagrindinis Rusijos tikslas – likviduoti Ukrainos valstybę. Putinas „tempia gumą“, – rašo Č. Iškauskas.
Iškauskas taip pat įspėja, kad toks ultimatumas gali būti iškeistas į abejotino vertingumo ekonominį sandėrį, pavyzdžiui – dėl Rusijos žaliavų eksporto. Juk oficialios Maskvos reakcijos nėra, ji toliau intensyviai bombarduoja Ukrainą, o Trampas siunčia pasiuntinuką deryboms – tarsi pats prašytųsi į derybas, kurių Kremlius net nesiekia.
Tuo tarpu valstybės sekretorius Markas Rubijus (Marco Rubio) pranešė, kad šią savaitę jau vyko pokalbiai su aukštais Rusijos pareigūnais, tačiau jokio proveržio nepasiekta:
„Kol kas nematome nuoširdaus Rusijos intereso taikai. Akivaizdu, kad prezidentas negalės laukti amžinai.“
M. Rubijus pabrėžė, kad galimi antriniai naftos eksporto apribojimai, bankų sektoriaus sankcijos, tačiau geriausias kelias – paliaubos. Kol kas tokio noro Maskvoje nesimato.
Oi koks blogas Trampas. Kur jam iki mūsu Aukšto Ir Gražaus ar Fonferliajenienės.
Šiaip jau už taiką yra visi – ir abi kariaujančios pusės, ir ta, kurios teritorijoje ir kurios krauju kariaujama. Tik visų sipratimas apie taikos sąlygas yra toks skirtingas, kad belieka toliau kariauti.
Brandi ir atsakinga diplomatija nuo antidiplomatijos tuo ir skiriasi, kad kalbamasi ir deramasi, net ir su didžiausiu priešu. Čia tokia Lietuva gali demonstratyviai trankyti durimis ir nesikalbėti, nes ji tokia nepriklausoma, kad nuo jos nieko jau, matyt, nebepriklauso. Bet tokiu atveju tavo likimą spręs kiti, tie, kurie kalbasi.
Atskleisti dokumentai, įrodantys, kad su Klintotiene JAV 2020 m. rinkimų klastojime dalyvavo Sorošas (galimai, dirbantis kominternui ir rusams)
Trump Just Got THE EVIDENCE we’ve ALL been waiting for!:
youtube.com/watch?v=0x-rRM6i5us
Trump’s Trillion Dollar Bombshell: The Economic Revolution They Tried to Kill Him For:
youtube.com/watch?v=6EaUhk-gCDk