Vilniaus Perkūnkiemio rajone atsirasiančios viešosios erdvės projektuotojais pretenduoja tapti dvi projektavimo įmonės.
Jos dalyvauja Vilniaus m. savivaldybės užsakymu Vilniaus vystymo kompanijos rengiamose atvirose architektūrinio projekto varžytuvėse.
Gyventojai kviečiami susipažinti su jų architektūriniais sumanymais, kaip turėtų atrodyti teritorija ties Perkūnkiemio g. 22.
Dabar dalis šios teritorijos yra apaugusi savaiminiais želdiniais, nepritaikyta lankymui ir poilsiui, beveik nenaudojama. Kita jos dalis naudojama kaip neoficiali automobilių stovėjimo aikštelė, todėl varžytuvėmis ieškoma kūrybiškų ir protingų būdų, kaip įveiklinti šią teritoriją.
Architektūrinių varžytuvių užduotis numatė sukurti pagrindinę Perkūnkiemio identitetą formuojančią erdvę, kuri būtų patraukli ir veikli visais metų laikais.
Varžytuvių užduotyje siūlyta atkreipti dėmesį ir į energiją tausojančias technologijas bei žiedinės ekonomikos sprendimus, kurie ne tik ilgina architektūrinių sprendinių gyvavimo ciklą, bet ir gerina gyventojų kasdienybę.
Teritorijoje architektai ir projektuotojai turėjo numatyti pastatus įvairaus amžiaus ir interesų žmonėms, mažosios architektūros bruožus įvairioms veikloms ir meno kūrinį.
Architektai taip pat turėjo užtikrinti Perkūnkiemio g. 22 viešos erdvės ryšį su aplinkinėmis teritorijomis: numatyti pėsčiųjų takus, jungiančius aikštę su kitomis kvartalo viešosiomis erdvėmis bei visuomeniniais pastatais.
Be to, architektūrinių varžytuvių sprendiniai turi įvertinti greta planuojamos teritorijos esamą susisiekimo infrastruktūrą – įvažiavimus į aplinkines teritorijas, įrengtas automobilių stovėjimo vietas, žadamos Leičių g. atkarpos sprendinius.
Dviejų autorių grupės pristatė savo vizijas, kaip turėtų atrodyti ši teritorija. Vienas sumanymas pavadinta „Rivus“, kita – „Perkūno oželis“. Artimiausiu metu vyks vertinimo procesas, po kurio bus išrinktas geriausias sumanymas, tapsianti pagrindu Perkūnkiemio aikštės projektavimo darbams.
Atlikus projektavimo darbus, bus vykdomi rangos paslaugų viešojo pirkimo darbai, vėliau – ir patys rangos darbai, kurie atliekami pagal projektuotojų parengtą techninį projektą. Žadama, kad aikštė turėtų būti baigta iki 2028 m. III ketv.
Kviečiama susipažinti su architektų sumanymais.