Sekmadienis, 5 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Kas sieją Raganų kalną ir Platelių ežero paslaptis?

www.alkas.lt
2025-01-24 09:00:00
84
PERŽIŪROS
0
VDU Švietimo akademijos dailės švietimo studentai su prof. dr. Giedre Riškute-Kariniauskiene | Asmeninio archyvo nuotr.

VDU Švietimo akademijos dailės švietimo studentai su prof. dr. Giedre Riškute-Kariniauskiene | Asmeninio archyvo nuotr.

Sausio 24–26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje, vyksiančioje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2025“ Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos Mokomojo dalyko švietimo: dailės švietimo studentai, jaunieji menininkai jungsis prie išskirtinio meninio projekto „7 Lietuvos stebuklai“ ir tapys išskirtinius kūrinius.

Dažnai mes keliaujame toli, kad atrastume stebuklų, tačiau kartais pamirštame pažvelgti čia pat. Kas yra Lietuvos stebuklai? Ką galime išskirti? Kur juos rasti?

Parodoje jaunieji menininkai tapys septynis Lietuvos stebuklus: Raganų kalną, Puntuko akmenį, Krekenavos apžvalgos bokštą, Platelių ežerą, Velnio duobę, Druskininkų mineralinius šaltinius, Negyvąsias kopas.

„Tai išskirtinės vietos Lietuvoje, kurios žavi savo istorija, gamtos grožiu ar paslaptimis. Kiekvienas stebuklas turi savo legendą, paslaptį arba netikėtą faktą, kuris paverčia kelionę į šią vietą nepaprasta patirtimi“, – sako parodos rengėjai.

Milda Kaunaitė | Asmeninio archyvo nuotr.
Milda Kaunaitė | Asmeninio archyvo nuotr.

Jaunieji menininkai per tapybą atskleis paslaptingas legendas

„Man menas yra patirtis. Per jį aš galiu išgyventi, ką reiškia būti kūrėju ir tuo pačiu metu vaiku, kuris nenustoja svajoti. Galiu tuščiame lape sukurti naują pasaulį: veikėjus, istorijas, išreikšti patirtus jausmus, įspūdžius, pasitelkdama tik kelias spalvas ir įrankius.

Tai tarsi atkartojimas mūsų pasaulio sukūrimo, tik trapiomis ir netobulomis formomis. Tame yra kažkas kerinčio, kas verčia mane sugrįžti vėl ir vėl prie kūrybos. Tai yra man meno prasmė. Jungiuosi prie šio išskirtinio projekto“, – sako jaunoji menininkė Milda Kaunaitė.

Mildos kolega Gytis Genevičius jau mokykloje nuo penktos klasės dalyvavo avangardinės mados šventėse, mokydamasis Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje, jis įkūrė savo mados klubą.

Gytis Genevičius | Asmeninio archyvo nuotr.
Gytis Genevičius | Asmeninio archyvo nuotr.

Jo avangardiniai darbai, meniniai projektai pelnė daug prizinių vietų tarptautinėse varžytuvėse. Tad jis mielai priėmė iššūkį jungtis prie projekto „7 Lietuvos stebuklai“ ir tapyti Druskininkų mineralinius šaltinius.

„Man patiko šie šaltiniai dėl savo galios bei gražaus pasakojimo apie deivę. Legenda pasakoja, kad vietos gyventojai pastebėjo, kaip sužeisti gyvūnai gyja, gerdami šaltinių vandenį.

Tikėta, kad šiuos šaltinius saugo požemių deivė, dovanojanti sveikatą tik tiems, kurie tiki jų galia. Tad šį kūrinį galiu kurti iš įvairių požiūrio taškų. Tikiu, jog dalyvaudamas šiame meniniame projekte įkvėpsiu savo mokinius kurti“, – sako jaunasis menininkas, Disleksijai draugiškoje mokykloje dirbantis dailės mokytojas.

Gyčiui pritaria ir kolegė, dailės švietimo studentė Teresė Krutulytė, kuri asmeniškai kaip jai labiausiai artimą Lietuvos stebuklą išskiria Dzūkijos regione esantį Dusios regioninį parką.

„Esu iš tų kraštų, todėl ten visi trys esantys ežerai: Dusia, Metelys, Obelija yra sukūrę brangių prisiminimų vaikystėje. Tad džiaugiuosi, jog atsigręžiame į Lietuvos išskirtines vertybes“, – teigia T. Krutulytė.

Kitas būsimas dailės mokytojas Matas Darulis pieš Kuršių neriją. „Ši vieta man stebuklinga, mistiška, jau vaikystėje Juodkrantė, Raganų kalnas yra palikęs didelį įspūdį“, – teigia M. Darulis.

Matas Darulis | Asmeninio archyvo nuotr.
Matas Darulis | Asmeninio archyvo nuotr.

Būsimų dailės mokytojų ugdymasis – ne tik auditorijose

VDU Švietimo akademijos dėstytoja, žinoma dailininkė, scenografė prof. dr. Giedrė Riškutė-Kariniauskienė didžiuojasi savo studentais, kurie jau studijų metais laimi prizinių vietų pleneruose, nacionalinėse bei tarptautinėse varžytuvėse, dalyvauja parodose.

Pasak dailininkės, jauniesiems menininkams reikia išeiti iš patogios, įprastos vietos, šiandien studentai nebenori sėdėti tik universiteto auditorijose, jie nori keliauti į atviras erdves.

„Šiuolaikiniai studentai išties reiklūs, žingeidūs, jie nori kuo daugiau sužinoti apie meninį ir mokytojo gyvenimą, dalyvauja menininkų parodose, kelia klausimų ir ieško atsakymų“, – sako menininkė.

Pati Giedrė mėgsta keliauti po Lietuvą, žavisi jos gamta ir išskirtinėmis vertybėmis. Nemaža dalis jos meninių darbų tiesiogiai arba asociatyviai siejasi su gamtos stichijomis, jos kūryboje ryški meninė gamtos formų ir nuotaikų interpretacija.

Be minėtų jaunųjų menininkų išskirtiniame projekte dalyvaus Margarita Kalinka, Milda Zoltnerytė, Santa Gintvainytė ir Paulina Jakevičiūtė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kernavėje atidaryta paroda kviečia pažinti praeities paslaptis
  2. Kroatijoje – paroda apie Lietuvos piliakalnių paslaptis
  3. Jaunųjų skulptorių bronzos liedinimo simpoziumo paroda „Gurgutis – 2014“
  4. Plungėje vyks projekto ,,Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ uždarymas
  5. Dailininko Vytauto Poškos jubiliejinė paroda
  6. Lietuvos diasporos dailės muziejuje – nauja paroda „Vaclovas Ratas. Anapus pusiaujo“
  7. Juodkrantėje palydėta vasara
  8. VU Didžiajame kieme – iki šiol nematytos fotomenininko A. Sutkaus nuotraukos
  9. M. Šalčiaus vardo apdovanojimas paskirtas – fotožurnalistui L. Skirpstui
  10. Lietuvą – prancūzų menininko-keliautojo akimis
  11. Įteiktos M. K. Čiurlionio ir K. Motiekos stipendijos jauniesiems menininkams
  12. Kviečia M. Šileikaitės-Čičirkienės paroda „Odė Lietuvos miesteliams“
  13. Seime vyks fotografijų parodos „Ano meto atgarsiai: kaip 1988 metais eita į lietuvių kalbos valstybingumą“ atidarymas
  14. Bežadis betonas ir atgijęs Siksto koplyčios mirksnis: atviroje visuomenei parodoje susitinka inžinerija ir menas
  15. Žmonės ir struktūros. Algimanto Kezio ir Kazio Varnelio dialogas Jono Šliūpo muziejuje

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Paspirtukas
Lietuvoje

Savivaldybių pareigūnams siūloma leisti kontroliuoti elektrinių mikrojudumo priemonių eismą

2026 07 05
Vaikai
Lietuvoje

Klaipėdos rajone – 300 eurų kompensacija už privatų mažųjų ugdymą

2026 07 04
Atostogos
Lietuvoje

Pavėluoti atostoginiai – ne vien nepatogumas darbuotojui, bet ir darbo teisės pažeidimas

2026 07 04
Vilniuje daugėja vandens gertuvių
Gamta ir žmogus

Dainų šventės dalyviams ir svečiams – per 130 tūkst. litrų vandens

2026 07 04
varžytuvės Tyrėjų Grand Prix
Lietuvoje

Ar pažįstate jaunąjį mokslininką, kuris nusipelnė scenos?

2026 07 04
Literatūra
Kultūra

Kokios knygos ir autoriai buvo žinomiausi bibliotekose 2025-aisiais?

2026 07 04
Valstybės diena
Kultūra

Klaipėda liepos 6-ąją kviečia į iškilmes, koncertus ir Tautiškos giesmės giedojimą

2026 07 04
Žemės ūkio ministerija
Lietuvoje

Aplinkosauginės organizacijos ragina Prezidentą neskirti Kęstučio Mažeikos žemės ūkio ministru

2026 07 04
Lietuvių kalbos dienos
Kalba

Kalbos komisija skelbia 2027 m. Lietuvių kalbos dienų sostinės varžytuves

2026 07 04
Paroda „Prisiekęs: Vlado Daumanto re/kolekcijos“ KTU bibliotekoje
Kultūra

KTU bibliotekos paveldas tapo nacionalinės reikšmės parodos dalimi

2026 07 04
Sveikata
Gamta ir žmogus

63 organizacijos prašo vetuoti Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus

2026 07 03
Gitanas Nauseda ir Frydrichas Mercas
Lietuvoje

Prezidentas Berlyne susitiko su Vokietijos Kancleriu

2026 07 03

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Inna Kuročkina, Aleksas Gomelskis (I News) apie Prezidentas Berlyne susitiko su Vokietijos Kancleriu
  • klaustukas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • +++ apie Prezidentas Berlyne susitiko su Vokietijos Kancleriu
  • Ruslanas Bortnikas (Dikij) apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Liepos 6-osios Valstybės dienos turinį užpildome drauge
  • Liepos 5-osios horoskopas: partnerystės sėkmė lems jūsų karjeros matomumą
  • Pirmoji ukrainietiška knyga apie tarpukario Lietuvą – KU mokslininko darbas
  • Savivaldybių pareigūnams siūloma leisti kontroliuoti elektrinių mikrojudumo priemonių eismą

Kiti Straipsniai

Valstybės dienos papuošimai Vilniuje 2023 m.

Liepos 6-osios Valstybės dienos turinį užpildome drauge

2026 07 05
Pirmoji ukrainietiška Artemo Petriko knyga apie tarpukario Lietuvą

Pirmoji ukrainietiška knyga apie tarpukario Lietuvą – KU mokslininko darbas

2026 07 05
Paspirtukas

Savivaldybių pareigūnams siūloma leisti kontroliuoti elektrinių mikrojudumo priemonių eismą

2026 07 05
Literatūra

Kokios knygos ir autoriai buvo žinomiausi bibliotekose 2025-aisiais?

2026 07 04
Valstybės diena

Klaipėda liepos 6-ąją kviečia į iškilmes, koncertus ir Tautiškos giesmės giedojimą

2026 07 04
Du žmonės ant ežero liepto stebi vasaros rytą ir kartu apmąsto svarbius gyvenimo sprendimus.

Liepos 4-osios horoskopas: svajotojo diena verčia priimti svarbius sprendimus santykiuose

2026 07 04
Lietuvių kalbos dienos

Kalbos komisija skelbia 2027 m. Lietuvių kalbos dienų sostinės varžytuves

2026 07 04
Paroda „Prisiekęs: Vlado Daumanto re/kolekcijos“ KTU bibliotekoje

KTU bibliotekos paveldas tapo nacionalinės reikšmės parodos dalimi

2026 07 04
Daugiaukštis namas su įstiklintais balkonais

Kodėl vis daugiau lietuvių stiklina balkonus net naujos statybos namuose?

2026 07 03
Sveikata

63 organizacijos prašo vetuoti Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus

2026 07 03

Skaitytojų nuomonės:

  • Inna Kuročkina, Aleksas Gomelskis (I News) apie Prezidentas Berlyne susitiko su Vokietijos Kancleriu
  • klaustukas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • +++ apie Prezidentas Berlyne susitiko su Vokietijos Kancleriu
  • Ruslanas Bortnikas (Dikij) apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • klaustukas apie Prezidentas Berlyne susitiko su Vokietijos Kancleriu
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Maironio lietuvių literatūros muziejuje susirinks ukrainiečiai, baigę lietuvių kalbos kursus VDU | vdu.lt nuotr.

Muziejuje susirinks ukrainiečiai, baigę lietuvių kalbos kursus

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai