Kitąmet minint M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metines menų studentai pirmą kartą bus kviečiami pretenduoti į šio kūrėjo vardo stipendijas, kurias steigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
„Sumanėme M. K. Čiurlionio vardo stipendijas talentingiems, meninėje veikloje ypač pasižymintiems studentams, šiuolaikiškai permąstantiems, interpretuojantiems M. K. Čiurlionio kūrybą.
Mūsų tikslas – paskatinti jaunąją kartą ieškoti įkvėpimo šios asmenybės kūryboje ir taip prisidėti prie menininko palikimo puoselėjimo, sklaidos“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Iš viso keturios stipendijos būtų skiriamos muzikos ir dailės magistro (antrosios pakopos) studijų studentų meniniams projektams įgyvendinti.
Žadama, kad stipendijos sieks 500 eurų per mėnesį ir bus skiriamos beveik vieneriems studijų metams.
Paraiškas šioms stipendijoms gauti žadama pradėti rinkti 2025 metais.
Studentų paraiškas numatoma vertinti pagal meninio projekto sumanymą – pateiktą sumanymą, jos originalumą, kūrybines paieškas, profesionalumo siekį ir ankstesnės kūrybinės veiklos rezultatus, sumanymo sąsajas su M. K. Čiurlionio kūryba.
Paraiškas skirti stipendijas vertintų M. K. Čiurlionio vardinių stipendijų žinovų komisija, sudaryta iš:
M. K. Čiurlionio draugijos, Vyriausybės kanceliarijos, Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Lietuvos dailininkų sąjungos, Vyriausybės M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo ir sklaidos komisijos, Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų atstovų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija taip pat teikia prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko vardines stipendijas studentams.
Ypač pasižymintiems studijose, mokslinėje, visuomeninėje ir meninėje veikloje, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų stipendijas studentams, surinkusiems aukščiausius varžytuvinius balus stojimo į aukštąsias mokyklas metu, bei kalbininko Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams.